Kalifornijos universiteto San Fransiske (UCSF) mokslininkų grupės vadovaujami tyrėjai išanalizavo per septynis mėnesius surinktus 20 tūkst. 880 asmenų duomenis ir patvirtino, kad depresija sergančių asmenų kūno temperatūra dažnai būna aukštesnė.
kūno temperatūra
13 straipsnių
Nuolat šąlančios rankos ir pėdos leidžia suprasti, kad jūsų kūno „krosnis“ gamina nepakankamai šilumos. Kalbant moksliškai – šąlančios galūnės yra vienas požymių, kad organizme pakito antinksčių ir skydliaukės hormonų kiekis.
Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, iki tam tikros ribos pakilus kūno temperatūrai, dauguma žmonių iš karto griebiasi vaistų. Ką daryti, jei vaistų po ranka nėra arba jų vartoti negalima, atsako vaistininkė.
Wimas Hofas pasiūlė nieko nekainuojantį paprastą būdą, kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų (29)
Pasaulio Gineso rekordų savininkas ir revoliucinio šedevro „Wim Hof Metodas“ autorius Wimas Hofas, dar kitaip vadinamas Ledo žmogumi atrado raktą į geležinę, o gal tiksliau – „ledinę“ sveikatą. Ir jo gyvenimo misija – nei daug, nei mažai – kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šalčio ir taisyklingo k...
Žema temperatūra gali būti ir ligos požymis: profesorius Kalibatas patarė, kada kreiptis į gydytoją (28)
Pasirodžius straipsniui, kad žema temperatūra gali būti svarbus prognostinis požymis, vertinant koronavirusinės ligos eigą bei išeitis, sulaukiau ne vieno užklausimo, ar reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją, jei temperatūra yra žema, ar tokia temperatūra gali būti daliai žmonių genetiškai determ...
Profesorius Kalibatas – apie svarbų COVID-19 infekcijos požymį: jį turinčių ligonių mirštamumas siekia net 26,5 proc. (408)
Atrodo, kad pasaulinė koronavirusinė statistika kol nesuteikia didelio optimizmo – užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie 90 milijonų, o mirčių nuo COVID-19 rodikliai artimiausiu metu peržengs 2 milijonų ribą.
Keičiasi normalia laikytina žmonių kūno temperatūra: pokyčiai net atokiausiuose pasaulio kampeliuose (335)
Dėl kol kas nenustatytų priežasčių vidutinė žmogaus kūno temperatūra kinta; ekspertai spėja, kad pokyčiai gali būti susiję su mūsų moderniu gyvenimo būdu.
Su pirmosiomis rugsėjo dienomis atėję rudeniški orai į vaistines atginė ir pirmuosius peršalimo simptomais besiskundžiančius pacientus. Ateinantis peršalimo ligų sezonas šį rudenį kaip niekad kelia daug nerimo sveikatos priežiūros specialistams ir gyventojams.
Ne per seniausiai buvo išanalizuota, kaip bėgant laikui kito žmogaus kūno temperatūra. Surinkti duomenys leido įžvelgti tendencijas, iš kurių matyti, kad dabartinė žmogaus kūno temperatūra yra žemesnė nei buvo XIX a.
Pirmą kartą keliaujant slidinėti be visų kitų atributų, kuriais reikia pasirūpinti, būtina pasidomėti ir slidinėjimo apranga. Svarbu suprasti, kad slidinėjimas – tai sportas, o kalnų klimato sąlygos – kitokios nei mums įprasta lietuviška žiema.
Statistika rodo, kad nesuklys tie žmonės, kurie išmesk lauk visus naktinius bei pižamas ir... miegos nuogi.
Gydytojai primygtinai pataria neignoruoti ilgą laiką kamuojančios net keliomis laipsnio dalimis pakilusios kūno temperatūros, nes ji gali liudyti labai rimtas ligas: reumatinius negalavimus, tuberkuliozę, onkologinius susirgimus ar depresiją.
Retas kuris iš mūsų nėra karščiavęs, patyręs visą kūną apimančio silpnumo, kurį „padovanoja“ galvos svaigulys, jausmas, tarsi kas nors laužytų kaulus, į skirtingas puses tąsytų raumenis. Nors kalendorinė žiema jau persirito į antrąją pusę, paspaudęs šaltukas kaip reikiant pagausino peršalimo ir grip...