Mokslininkai naujame tyrime nustatė, kurios mūsų kvėpavimo takų dalys labiausiai užsikemša mikroplastiku, kadangi per savaitę į mūsų kvėpavimo takus patenka plastikinės banko kortelės dydžiui prilygstantis mikroplastiko kiekis, rašo „Science Alert“.
kvėpavimo takai
12 straipsnių
Kvėpavimo takai – kvėpavimo organų sistemos dalis, kuriais cirkuliuoja įkvepiamas ir iškvepiamas oras. Jie skirstomi į viršutinius ir apatinius kvėpavimo takus.
Erzinantis ir varginantis simptomas – knarkimas dažniau sutrikdo artimųjų nei paties knarkiančiojo poilsį. Visgi svarbu žinoti, kokiais atvejais gali užtekti pakoreguoti gyvenimo būdo įpročius, o kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kad būtų išvengta rimtų pasekmių.
„Kava su tiksliukais“: Lietuvos mokslininkės dirba prie tyrimo, leisiančio nuspėti ir išvengti sunkių ligų (4)
Šį kartą laidoje „Kava su tiksliukais“ – naujas diagnostikos ir sveikatos priežiūros įrankis, prie kurio aktyviai darbuojasi Lietuvos mokslininkės Rūta Aldonytė ir Julija Armalytė.
Asbestas – tai šešių pluoštinių silikatinių mineralų grupė. Kadaise asbestas buvo labai plačiai naudojamas statybose ir specializuotos tekstilės gamyboje. Jis apskritai buvo matomas, kaip ateities medžiaga. Tačiau dabar asbestą dėl jo pavojingumo sveikatai pradedame pamiršti. Mokslininkai sako, kad ...
„Šiomis dienomis diskusijų apie kvėpavimo takų apsaugą tikrai labai daug, o išgąsdinti situacijos ir atsakingų žmonių raginimų, daugelis puola savarankiškai siūti apsaugines kaukes. Paieška internete siūlo rinktis nuo šilkinių namuose pagamintų veido kaukių (pabrėžiant, kad tai 100 proc. šilkas) iki...
Visiems jau žinoma, kad rūkymas kenkia sveikatai. Rūkoriams patariama atsisakyti šio įpročio, o tai padarę niekada nesigaili. COVID-19 pandemija tam yra palankus metas – vis tiek turite sėdėti namie. Bet ar rūkantieji susiduria su didesne tikimybe pasigauti SARS-CoV-2 virusą?
Virusai milijardus metų tobulino išgyvenimo be gyvybės įgūdžius – tai bauginančiai veiksminga strategija, kurios dėka jie tapo didele grėsme šiuolaikiniam pasauliui.
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) – dažna liga, kurios galima išvengti ir kurią būtina gydyti. Jai būdinga nuolatinė kvėpavimo takų obstrukcija (susiaurėjimas), kuri dažniausiai progresuoja ir yra susijusi su stipresne kvėpavimo takų ir plaučių uždegimine reakcija į įkvepiamas žalingas daleles ...
Papuošalas, „Lego“ detalė, plaukų segtukas, vieno euro moneta, vandens čiaupo tinklelis, čiulpiamo ledinuko pagaliukas… Šie ir kiti daiktai užfiksuoti Vaikų ligoninės vaikų chirurgo Jono Povilavičiaus nuotraukose.
Pabudęs po 6 savaičių komos pasakoja apie neįtikėtinas kančias: draugas apipylė benzinu ir padegė (228)
Garaže degiu skysčiu apipiltas ir padegtas Šalčininkų rajono gyventojas Tomašas Selezniovas išgyveno 15 operacijų ir, kaip sako ortopedas traumatologas Dainius Geležauskas, tai ne pabaiga.
Troleibuse, parduotuvėse, gatvėje, darbe ir net namuose – visi aplinkui šniurkščioja, žvelgia paraudusiomis akimis iš po šalikų ir labai smarkiai kosėja. Ruduo parodė blogąjį savo veidą, ir mes iškart tapome ligotais žmogeliais. Jei jau taip nutiko, kad jums prasidėjo pirmieji peršalimo simptomai, p...
Kartais žmonės čiaudi po kartą, kartais – po keletą kartų, ir tai yra normalu, sako šeimos gydytoja Natalija Vaicekauskienė. Tačiau, anot jos, jei čiaudulys kartojasi labai dažnai, vertėtų sunerimti.