Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Tačiau ar žinojote, kiek ištvermingi yra šie vabzdžiai?
L. Grigaliūnas
12 straipsnių
Pernai metais Airijoje užfiksuotas didžiausias tarakonų antplūdis per visą dešimtmetį – nuo 2004 iki 2015 metų užkrečiamumas augo 69 proc. Šie kenkėjai gąsdina ne tik savo išvaizda, bet ir pernešamomis ligomis – JAV kiekvienais metais skaičiuoja per milijoną susirgimų salmonelioze.
Nuo blakių ir blusų niekas neapsaugotas – nesvarbu, ar namai tvarkomi kasdien, reguliariai skalbiama patalynė, drabužiai. Kartais užtenka praeiti laiptine, kurioje vaikštinėja benamiai gyvūnai, ar naktį praleisti viešbutyje.
Raudoni niežtintys, nestipriai deginantys 1 cm gumbeliai – tokius ant vaikų rankelių išvydo socialinė darbuotoja, atvykusi į socialiai remtinos šeimos butą Kaune.
Jei turite nuosavą kiemą, sodą ar bent jau sodrią veją, ant kurios tik ir planuojate greitu metu atidaryti kepsnių sezoną, puikiai žinote, kad visą malonumą gali lengvai sugadinti keli nepageidaujami svečiai – pradedant skruzdėmis, uodais ir baigiant nekaltais, tačiau daug žalos pridarančiais kurmia...
Pašvietus saulei, iš po lapų, žemės ima kirbėti įvairiausi gyviai. Miške jau galvas kelia pirmosios žibutės, matyti skraidantys drugiai, girdėti vis įvairesnės paukščių giesmės. Po žiemos miego bunda ir įvairiausi kenkėjai.
Vasarai įpusėjus, specialistai fiksuoja vabzdžių suaktyvėjimą.
Per karščius prie pat jūros sėdinčią šeimą apkandžiojo vabzdžiai, iš kurių tokio elgesio paprastai nesitikima. Tačiau specialistų šis atvejis nestebina – pasirodo, musės gali kandžiotis ne prasčiau už uodus.
Pavasarį sugrįžę paukščiai džiugina ne visus. Įmonės ir gyventojai patiria nemenkus nuostolius dėl paukščių pernešamų ligų ir išmatų. Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“, sparnuočių keliamos problemos darosi vis aktualesnės.
Aštriadančiai mūsų „kambariokai“: naktimis siurbia kraują ir progai pasitaikius lenda po kelnėmis (53)
Pavasarį kyla ūpas išsivalyti butų langus, plačiau praverti langines ir galbūt net padaryti generalinę namų tvarką. To labiausiai bijo įvairūs jūsų „įnamiai“, kuriems paliktas duonos trupinys ar apkuistas kambarys - puiki terpė klestėti. Kviečiame susipažinti, kokių skaudžiai kandančių gyvių gali ne...
Vakare įjungus šviesą pro atvirus langus neretai į svečius atskrenda įvairiausių drugių.
Pasaulyje egzistuoja daugiau kaip 120 000 musių rūšių. Šie kenkėjai ne tik įkyriai zvimbia – jie nešioja ir daugybę žmogaus bei gyvūnų sveikatai pavojingų ligų. Neretai žmogus net nesuvokia, kad vidurių šiltine, akių uždegimu ar kt. liga užsikrėtė būtent dėl musių.