Šiais laikais pavojingos cheminės medžiagos yra neišvengiamos kasdienybės palydovės. Jos nuolat veikia žmogaus organizmą, o mažais kiekiais jų galima aptikti maisto produktuose, daiktuose ir mus supančioje kasdienėje aplinkoje.
Laima Gruzdytė
27 straipsnių
Jei namuose laikote bulves, tikriausiai esate pastebėję, kad kai kurios būna pažaliavusios ir, matyt, nebus naujiena, kad taip atsitinka nuo pernelyg daug šviesos. O ką darote su šiomis bulvėmis? Išmetate ar tiesiog nupjaunate žalią dalį?
Lietuvoje dažnas savižudybės būdas – tyčinis apsinuodijimas vaistais. Deja, bet išgelbėti iš savanoriškos mirties gniaužtų pavyksta ne visus, pažymi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras.
Prieš valgant cukiniją, pasitikrinkite, ar ji nenuodinga: tyko apsinuodijimas, nuplikimas ar net mirtis (110)
Nors cukinija ir kitos moliūginės daržovės žmogaus sveikatai yra labai naudingos, kai kada jų valgymas gali baigtis liūdnai – gresia apsinuodijimas, nuplikimas ar net mirtis. Žinoma, tai mažai tikėtina ir, statistika rodo, įvyksta retai, tačiau privalote šį tą žinoti, kad iš giedro dangaus netrenktų...
Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Atsižvelgiant į tai, kad vasarą ypač padaugėja situacijų, kai netyčia apsinuodijama vienokiomis ar kitoki...
Išgyvenate stiprų stresą? Kamuoja nepaaiškinamas nerimas? Sunku užmigti? Jaučiate, kad dėl tokios būsenos, liaudiškai tariant, tuoj „nuneš stogą“? Be jokios abejonės šioje ir panašiose situacijose padėti gali tik gydytojo specialisto konsultacija, o neretai savijautą pagerina ir benzodiazepinų grupė...
Nuo šių metų sausio 1 d. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turi naują skyrių – prie Tarnybos prisijungė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras.
Galimai neblaivus prie vairo vėl sėdęs Dragūnas teigė, kad promiles lėmė antibiotikai: ką apie šią versiją mano toksikologai? (202)
Savaitgalį Klaipėdoje Egidijus Dragūnas buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Tikėtina, kad atlikėjas už vairo sėdo neblaivus. Grupės „Sel“ lyderis į alkotesterį įpūtė 0,76 promilės, tačiau dainininkas gynėsi – tikino alkoholio nevartojęs, o gėrė jis tik dviejų rūšių vaistus, mat serga bronchitu. Ar...
Įvairių vabzdžių sugeltų pacientų Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriuje atšilus orams sulaukiama itin daug. Vis dėlto, tik menka dalis pacientų kreipiasi pagrįstai, o medikai ragina žmones tokiose situacijose išlaikyti šaltą protą.
Per Lietuvos muzikos festivalius šiemet toliau keliauja nešališką informaciją apie saugų linksminimąsi ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo rizikas skleidžianti edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“.
Didžiąją savaitę Vyriausybė sudrebino gilius tautos tradicijų pamatus – iš esmės pritarė Seimo narių ir Piliečių iniciatyvinės grupės pasiūlytoms alkoholio vartojimo mažinimo priemonėms.
Neįtikėtina žolių galia – nuo panaikinto kontraceptikų poveikio iki išgelbėtos gyvybės apsinuodijus musmirėmis (24)
Į augalinių vaistų pasaulį pastaruoju metu vis dažniau atsigręžiantys medikai pastebi, kad baisesnių nuodų už tuos, kurių į augalus pridėjo gamta, žmogus nėra sukūręs. Todėl besižavinčius vaistažolių galia arba priešingai, laikančius jas nerimta gydymo priemone, įspėja: augaliniai vaistai – anaiptol...
Gąsdina masiniu nusinuodijimu: svaiginasi gėrimu, kuriame gali būti ir labai pavojingų medžiagų (312)
Maždaug kas penktas išgeriamas stipraus alkoholio butelis yra pagamintas nelegaliai ir išvirtas kažkur miškuose. Specialistai įsitikinę, kad su naminuke kovoti yra labai sunku, nes žmonės ją vartoja ne tik dėl mažesnės kainos, tačiau taip išreiškia ir savotišką protestą.
Pasaulį užvaldo naujas narkotikas – 8 kartus stipresnis už heroiną, bet daugelyje šalių vis dar legalus.
Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.
Per dvi savaites Lietuvoje mirė 7 narkotinių medžiagų perdozavę asmenys. Įtariama, dėl to kalta Lietuvą pasiekusi nauja stimuliuojanti medžiaga – karfentanilis.
Nors už lango pavasariu dar vargiai kvepia, tačiau ant medžių, krūmų šakų vos besilaikantys, prisirpę ir sprogti pasiruošę pumpurai praneša apie sezono permainas. Jei dar nespėjote, DELFI kalbinti specialistai paskutinįkart ragina suskubti ir prisirinkti šių natūralių vitaminų.
Gamta gali pasiūlyti tiek vaistus nuo sunkiausių ligų, tiek pačių baisiausių nuodų. Ar kada susimąstėte, kad vos kelios viliojančiai raudonuojančios uogos, rastos Lietuvos miškuose, gali sukelianti protu sunkiai suvokiamas kančias ar net mirtį? Pavadinimas, kurį tikrai derėtų įsiminti – tai žalčialu...
Dauguma žmonių nori pasigirti sveikais ir vešliais plaukais, tačiau ne visi gali tai padaryti. Kai kuriems iš mūsų tenka rinkti kuokštus plaukų iš šukų ir svarstyti, dėl kokių priežasčių jie negali likti ten pat, iš kur išaugo.
Besislepiančių kasdienybės nuodų daugelis iš mūsų visai nepastebi, nes iš pirmo žvilgsnio jie atrodo visai neįtartini. Nors pasekmės gali būti labai skausmingos ir pavojingos, gera žinia ta, jog priemonės apsisaugojimui nuo apsinuodijimo yra kiekvienam iš mūsų lengvai pasiekiamos ranka.