Patarimai, kaip laistyti braškes žydėjimo ir derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos.
laistymas
40 straipsnių
Karščiui atspariausi augalai mažais, kietais lapais. Nedaug vandens išgarina augalai odiškais lapais (pvz., lauravyšnės). Sunkiausia kaitrą pakelia augalai dideliais, švelniais, plonais lapais (pvz., šventgaršvės, valerijonai).
Panevėžio rajone įvairias daržoves auginantis Mantas Rudys gamtos išdaigoms pasiruošė iš anksto, prieš metus įsigijo laistymo sistemą ir šiomis dienomis džiaugiasi gražiai laukuose augančiomis daržovėmis.
Pienas yra puiki trąša, be to, jis tinka kovai su vabzdžiais ir kitais kenkėjais. Galima naudoti šviežią ir raugintą pieną arba išrūgas. Sužinokime, kaip naudoti pieno produktus kaip trąšą ir nuo kenkėjų, o kur to daryti nereikia, – skelbia unian.net.
Pastaruoju metu pasigirdo raginimų uždrausti naudoti vandenį augalų laistymui. Tai nauja Lietuvoje. Juk istoriškai skaniausias vanduo buvo iš gimtojo sodžiaus šulinio, o sodžiams po truputį nykstant vos ne kiekvienas rajonas turi savo „stebuklingą“ vandens šaltinį, rašoma pranešime.
Daržovių ir gėlių daigai ypač gležni, todėl juos nesunku pažeisti net paprasčiausiu vandeniu. Taigi, derėtų išsiaiškinti, kaip tinkamai laistyti jaunus augalus skirtingais jų augimo etapais, pradedant sėklomis ir baigiant persodinti tinkamais sodinukais.
Besniegės žiemos – vis dažniau pasitaikantis reiškinys, todėl sodininkams darosi neramu, kad sniego danga neapsaugoti augalai per šalčius gali ypač nukentėti. Ar šis jų nerimas pagrįstas?
Daugeliui žmonių sunkiai sekasi išlaikyti kambarinius augalus gyvus, o karščio banga tik pablogina situaciją. Laimei, yra keletas svarbiausių patarimų, kurie padės jiems išgyventi, kai už lango – kaitra.
Prerijos yra kritiškai nykstančios, sudėtingos ekosistemos, kurias supranta mažai žmonių, o naikina – milijonai.
Vasarai nepagailėjus kaitros, laistyti augalus tenka kur kas dažniau. Keletas gudrybių gali laistymą paversti kur kas efektyvesniu — sutaupysite ir laiko, ir vandens.
Vejos laistymo sistema nebūtinai turi būti automatinė ir brangi. Žinoma, lengviausia užsisakyti automatizuotą laistymo sistemą, kuri įsijungia ir išsijungia reaguodama į daviklių parodymus ir kitus nustatymus. Tačiau ji kainuoja daug, o ir ne visur tinka. O laistymo sistema, siūloma laidoje „Geltona...
Jeigu šiomis dienomis galvojate, kad sunku ištverti vyraujantį karštį, nepamirškite atkreipti dėmesio į savo namų džiungles. Visi augalai, kaip ir žmonės, yra skirtingi. Vieniems reikia daugiau vandens, kitiems – mažiau. Reda Tomingas knygoje „Fotosintezė“ apie augalus ir jų priežiūrą teigia, kad sv...
Patyrusių daržininkų lysvėse dažnai galima pamatyti iš žemės kyšančių plastikinių butelių kamščius. Mažiau patyrusiems žemės ūkio srityje novate.ru aiškina, kam šie buteliai reikalingi.
Laistyti daržo tiesiai iš šulinio pasemtu vandeniu nerekomenduojama – geriau pasinaudoti šiais patarimais (10)
Vieni lietaus vandenį ima rinkti ekologiniais sumetimais, kiti – vedini būtinybės – juk ne prie visų sklypų telkšo kūdra arba teka upė, o kai vandens šaltiniai – riboti, kiekvienas lašas tampa aukso vertės. Tokiu atveju vandens rinkimas gali būti puiki išeitis, o kaip prisikaupti jo atsargų, kur jį ...
Sakoma, visi genialūs išradimai iš tiesų yra labai paprasti. Prie tokių išradimų priskirtina ir vadinamoji pasyvi daržo laistymo sistema.
Visi trokšta gražių, sveikų kambarinių augalų. Tokio rezultato pavyks pasiekti, pasitelkus elementarų produktą – citrinos rūgštį.
Kelionės yra naudingos sielai, tačiau pakilią jų nuotaiką gali pakeisti nemalonus vaizdas namuose, kai pastebėsite, kad jūsų kambariniai augalai nudžiūvę ir miršta. Sveikas augalas į kambarį įneša ryškios, vilties suteikiančios energijos, tačiau nudžiūvę lapai ir išblukusi gėlių spalva kuria labai s...
Vasaros antrai pusei įsibėgėjus, Lietuva jau spėjo pasimėgauti tiek tropine šiluma, tiek „lietuviškos vasaros“ dienomis. Termometro skalei kylanti ir mažėjant kritulių kiekiui ypač aktualu kalbėti apie laistymą. Ateinant laistymo sezono būtinybei, nėra jokių griežtų ar teisingų taisyklių, kada ir ka...
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
Serbentų laistymas verdančiu vandeniu padeda atsikratyti daugelio kenkėjų ir užkirsti kelią ligoms. Ši procedūra gana paprasta, tačiau neteisingai pasirinktas laikas gali ne tik darbą paversti bergždžiu, bet netgi pražudyti krūmą.