Kol sporto klubai uždaryti, galima sportuoti ir lauke. Juolab, kad dažname miesto gyvenamajame rajone yra pastatyta lauko treniruoklių. Jeigu tinkamai jais naudosite, prasimankštinsite ne prasčiau nei dirbdami su treniruokliais sporto klube ir tai nieko nekainuos.
lauko treniruokliai
9 straipsnių
Šiame vaizdo siužete sporto gydytojas Dainius Burakevičius sudėlioja svarbiausius su sportavimu lauke susijusius klausimus: kaip rengtis, kiek ir ko gerti. O ar žinote, kada geriausia prieš sportuojant pavalgyti? O po treniruotės?
Šis siužetas skirtas liemens raumenų stiprinimui. Atliekant pratimą šiuo treniruokliu, daugiausiai dirba šoniniai liemens raumenys. Jie yra labai svarbūs laikysenai, bet, deja, dažniausiai būna silpni. Dėl to retas kuris iš mūsų pratimą ant šio treniruoklio iš karto galime atlikti teisingai.
Tiesiai, tvirtai laikysenai bei nugaros skausmų prevencijai svarbu tolygiai vystyti vidinius ir išorinius įstrižinius pilvo raumenis. Apie tai kaip teisingai stiprinti šiuos raumenis lauko treniruokliais stovint ir sėdint, penktajame siužete pasakoja sporto gydytojas Dainius Burakevičius.
„Egzistuoja toks mitas, kad jei skauda nugarą, tai silpni nugaros raumenys, tačiau dažniausiai būna atvirkščiai - silpnas yra pilvo presas“ - teigia sporto gydytojas Dainius Burakevičius. Šis naujausias siužetas skirtas būtent pilvo preso stiprinimo pratimams ant treniruoklio lauke.
Sakoma, kad geriausia sportuoti lauke, kai galime kvėpuoti grynu oru, mėgautis gamta. Todėl daugelyje miestų įrengti lauko treniruokliai – puiki galimybė pasimankštinti. Tik svarbu žinoti, kaip taisyklingai atlikti pratimus.
Sportuojant svarbu stebėti savo pulsą - širdies susitraukimų dažnį. Jis - tarsi sportinės veiklos ašis siekiant įvairių sveikatinimo tikslų.
Antrojoje edukacinių filmų serijos dalyje sporto gydytojas Dainius Burakevičius pasakoja, kaip sportuojant teisingai kvėpuoti bei kaip teisingai atlikti pratimus su vienais populiariausių lauko treniruoklių.
Lietuvoje turbūt kiekviename mieste ar miestelyje įrengti laisvai prieinami lauko treniruoklių kompleksai. Kaip jais taisyklingai sportuoti? Koks turi būti sportavimo intensyvumas bei eiliškumas? Kokį treniruočių planą susidaryti? Kuo pradėti ir kuo baigti?