Nors tą buvo galima nujausti, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė vis tiek sugebėjo nustebinti paskelbdama apie karjeros pabaigą. Ji tiki, kad šiuolaikinę penkiakovę palieka gerose rankose ir jaunoji karta Lietuvai toliau dovanos įsimintinas pergales.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
408 straipsnių
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – Lietuvos penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė, gimusi 1984 metais vasario 28 dieną, Vilniuje. Naujojo Seimo narė.
2012 metais Londono vasaros olimpinėse žaidynėse L. Asadauskaitė, surinkusi 5408 taškus, iškovojo šiuolaikinės penkiakovės aukso medalį ir pagerino olimpinį rekordą.
2021-aisiais besibaigiant Tokijo žaidynėms Laura išgelbėjo Lietuvą nuo tuščio medalių kraičio, kai laimėjo sidabrą. Tuo pačiu tuomet būdama 37-erių ji tapo vyriausia Lietuvos atstove, kada nors užlipusia ant olimpinės apdovanojimų pakylos.
40-metė vilnietė dalyvaus ir 2024-ųjų Paryžiaus olimpiadoje. Tai jai bus jau penktosios olimpinės žaidynės karjeroje.
Prie dviejų olimpinių apdovanojimų ji yra pridėjusi ir visą šūsnį pasaulio bei Europos čempionato medalių, tarp kurių – daugiausiai auksinių: du kartus triumfuota planetos ir net aštuonis sykius Senojo žemyno pirmenybėse.
Laura net keturis kartus (2011, 2015, 2019 ir 2021 m.) pripažinta geriausia Lietuvos metų sportininke.
Nuo 2003-iųjų ji yra Lietuvos krašto apsaugos savanorė.
Jos vyras – Andrejus Zadneprovskis, taip pat buvęs penkiakovininkas, turintis po vieną olimpinį sidabro ir bronzos medalį.
Viena tituluočiausių šalies sportininkių Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą.
Naujai sudaryta Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija trečiadienį būrėsi į pirmą posėdį, kuriame išsirinko savo pirmininkę bei jos pavaduotoją.
Nors Pakruojis turi vos 4 tūkst. gyventojų, du iš jų – tiesa, jau išsikraustę į didesnius kaimyninius miestus – dabar laikomi realiausiais pretendentais iš viceministro kabineto diktuoti visos šalies sporto politiką.
Per sekmadienį vykusius Seimo I-ojo turo rinkimus paaiškėjo ir dalis būsimųjų Seimo narių. Šie asmenys jau žino, kad atstovaus tautai, todėl jiems nebereikės rungtis II-ajame rinkimų ture, kuris vyks po dviejų savaičių. Tarp patekusiųjų – ir gerai žinomi mūsų šaliai veidai. Seime turėsime žvaigždžių...
Seimo rinkimų pirmasis turas parodė įvairiausius rinkėjų pasirinkimus. Štai, kai kam būtent rinkiminės dainos beveik užtikrino vietą parlamente. Paaiškėjo, kad net ir paskutinė vietą sąraše nesumažina šansų į Seimą patekti. Signalų rinkėjai pasiuntė ir konservatoriams, skelbia LNK žinios.
Sekmadienį Lietuvoje nuvilnijo pirmasis Seimo rinkimų turas, kuriame savo pilietinę valią prie balsadėžių išreiškė 52,06 procento šalies rinkėjų.
Geriausią asmeninį rezultatą olimpinėse žaidynėse pakartojusi penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė atidavė pagarbą kolegei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, graudinosi atsisveikindama su žirgais ir žvelgė į Los Andželą, kur lauks naujas išbandymas.
Asadauskaitė-Zadneprovskienė taško dar nededa, bet pripažįsta: galbūt tai buvo mano paskutiniai potyriai (5)
Viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė po finišo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse sakė, kad tai greičiausiai paskutiniai jos sportiniai potyriai, bet galutinio taško karjeroje dar nepadėjo.
Paskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną startuoja dar dvi Lietuvos sportininkės – penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Olimpietės dalyvauja šiuolaikinės penkiakovės finale.
Rugpjūčio 11 d. vakarą Paryžiuje bus užgesinta olimpinių žaidynių ugnis. Bet dieną dar vyks olimpinės kovos, kurių sūkuryje bus ir trys Lietuvos sportininkės.
Gintarė Venčkauskaitė be dramų prisijungė prie Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės moterų šiuolaikinės penkiakovės finale ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tikisi įšokti į geriausiųjų dešimtuką.
Vokietę pravirkdžiusi ir įspūdingai į finalą žengusi Asadauskaitė-Zadneprovskienė prieš jį tikisi stebuklo (4)
Įspūdingu spurtu per paskutinius 600 metrų kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje į Paryžiaus olimpinių žaidynių finalą įšokusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė pravirkdė vokietę, bet pati spinduliavo džiaugsmu.
Abi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė – pateko į finalą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
Šeštadienį Lietuvos olimpiečiai Paryžiaus žaidynėse varžysis už Prancūzijos sostinės ribų. Versalio rūmų pašonėje vyks moterų šiuolaikinės penkiakovės pusfinalio kovos, o už keliolikos kilometrų esančiame treke lenktyniaus dviratininkas Vasilijus Lendelis.
Jei Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė nebemato savęs po Paryžiaus olimpinių žaidynių persimainysiančioje šiuolaikinėje penkiakovėje, kita Prancūzijos sostinėje ketvirtadienį špagą į rankas ėmusi lietuvė Gintarė Venčkauskaitė naujoves vertina palankiai.
Penktas savo olimpines žaidynes Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė pradėjo vidutiniškai, bet žada bandyti atsigriebti. Visus įmanomus šiuolaikinės penkiakovės titulus per karjerą susirinkusią veteranę iš vėžių išmušė ir nemalonus ginčas su teisėja.
Šiandien pagrindiniu fechtavimo rungties etapu prasideda Paryžiaus žaidynių šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kuriose startuoja ir dvi Lietuvos sportininkės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.
„Auksui finale reikės 70 metrų, o kitiems medaliams – apie 69 m“, – dar prieš išskrisdamas į Paryžių teigė Mykolas Alekna. Kaip paaiškėjo vėlų trečiadienio vakarą „Stade de France“ stadione, šie olimpinių žaidynių debiutanto svarstymai buvo taiklūs.
Šiandien Paryžiaus olimpinėse žaidynėse lietuviais rungsis dviejų sporto šakų varžybose.