Nukritus energijos išteklių ir kitų žaliavų kainoms, atslūgus įtampai tiekimo grandinėse, metinė infliacija Lietuvoje ir toliau yra žemo lygio. Valstybės duomenų agentūros duomenimis, rugsėjo mėnesį ji sudarė 0,4 proc., o pagrindinis infliaciją lemiantis veiksnys ir toliau yra 6,2 proc. metiniu temp...
Laura Mociūnaitė
26 straipsnių
Rugsėjį išankstinis metinės (2023 m. rugsėjį, palyginti su 2022 m. rugsėju) infliacijos įvertis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), sudaro 4,1 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.
Išankstinis mėnesinis (2023 m. liepą, palyginti su birželiu) vartotojų kainų pokytis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), sudaro -0,3 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra. Tai jau trečias mėnuo, kai šalyje fiksuojama mėnesinė defliacija.
Statistikams paskelbus, kad išankstinė metinė infliacija birželį nukrito iki 8,2 proc. ir antrą mėnesį paeiliui fiksuojama 0,1 proc. defliacija, ekonomistai sako, jog kainų lygis stabilizavosi, o infliacija metų pabaigoje nukris iki 3 proc. lygio.
Išankstinė metinė infliacija birželį (lyginant su 2022 m. birželiu) siekia 8,2 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra (VDA).
Valstybės duomenų agentūrai paskelbus išankstinę metinę gegužės mėnesio infliaciją, Lietuvos banko (LB) Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė tvirtina, kad metinė infliacija artėja link vienaženklės ribos.
Metinė infliacija balandį turėtų siekti 13,3 proc.: prognozuoja, kad didesnį pokytį matysime birželį
Išankstinis metinės (2023 m. balandį, palyginti su 2022 m. balandžiu) infliacijos įvertis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), sudaro 13,3 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.
Maisto prekių kainų augimas tebėra pagrindinis infliaciją lemiantis veiksnys, tiesa, metinis augimas mažėja, pastebi Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė.
Atsižvelgiant į tai, kad įvairių sąnaudų nulemtas spaudimas infliacijai slopsta, numatoma, jog metinė infliacija ir toliau turėtų mažėti, o kai kuriais šių metų mėnesiais tikėtina ir mėnesinė defliacija, teigia Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresniosioji ekonomistė Laura Mo...
Sausį antrą mėnesį iš eilės metinis maisto kainų augimas slopo, komentuoja Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė.
Išankstiniais duomenimis, šį lapkritį metinė infliacija (lyginant su 2021 m. lapkričiu) sudaro 21,4 proc., antradienį praneša Statistikos departamentas.
Spalį 2,1 procentinio punkto smukusią metinę infliaciją galima laikyti lūžiu, tačiau ji vis tiek yra labai didelė, sako ekonomistai. Pasak jų, statistikų paskelbtos išankstinės metinės infliacijos rodiklį lemia ir palyginamosios bazės efektas.
Infliacija Lietuvoje ir toliau kopia aukštyn. Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, birželio mėnesį metinė infliacija pagal vartotojų kainų indeksą Lietuvoje sudarė 21 proc. Didžiąją dalį infliacijos birželio mėnesį lėmė sparčiai kilusios energijos ir maisto...
Dažnų keliautojų laukia prastos žinios: karas Ukrainoje ir Europos sankcijos Rusijai kelia energetikos kainas, tad ir lėktuvo bilieto kaina kils. Jau dabar poilsinių kelionių pirkėjams tenka papildomai susimokėti už pabrangusį kurą. Tačiau oro uostai įsitikinę, kad klientų nepraras, skelbia LNK žini...
Remiantis naujausiais duomenimis, metinė infliacija Lietuvoje didėjo ir jau pasiekė 5 proc., tačiau, palyginti su įvairių gamybos, statybos, maisto žaliavų ir būsto kainų pokyčiais, ir toliau buvo pakankamai nedidelė. Kodėl taip yra ir kaip šios kainos veikia infliaciją?
Nuo liepos brangstant elektrai ir dujoms, gyventojų laukia ir spartesnis prekių bei paslaugų kainų kilimas, remdamasis ekonomistais praneša LRT radijas.
Naujausi paskelbti infliacijos duomenys rodo, kad kainų augimas Lietuvoje paspartėjo – balandžio mėn. metinė infliacija pagal vartotojų kainų indeksą sudarė 2,5 proc. Padidėjusios infliacijos, atsigaunant ekonomikai, ir buvo galima tikėtis.
Lietuvos banko ekonomistė: vartojimo krepšelis per pastaruosius dvidešimt metų gerokai priartėjo prie vakarietiško (8)
Vartojimo krepšelis per pastaruosius dvidešimt metų gerokai priartėjo prie vakarietiško – reikšmingai sumažėjo maisto išlaidų dalis, o pramonės prekių ir paslaugų – stipriai išaugo, teigia Lietuvos banko (LB) Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė. Tiesa, eko...
Per antrąjį karantiną plaukų priežiūros paslaugos brango 40 proc., veido priežiūros – trečdaliu, o manikiūro – 11 proc., rodo grožio paslaugų platformos „Treatwell“ duomenys. Grožio paslaugų kainos galėjo išaugti dėl padidėjusios paklausos ir produktų kainų. Tačiau ne visi grožio specialistai jas kė...
Neseniai veiklą atnaujinę grožio specialistai žada nedidinti kainų, taip norėdami susigrąžinti klientus iš „šešėlio“. Tuo metu ekonomistai sako, kad paslaugų kainos kurį laiką gali augti sparčiau, tačiau tai turėtų būti trumpalaikė tendencija.