Savam darže užaugintos daržovės yra sveikos ir kokybiškos, bet dirvoje, kurioje auga daržo ir sodo gėrybės, gausu patogeninių organizmų, galinčių vasaros įkarštyje mus paguldyti į ligoninę.
Laura Stančė
16 straipsnių
Primindamas paprastą ir gerą būdą, kaip nuo vaisių ir daržovių paviršiaus pašalinti chemines medžiagas, fitoterapeutas Juozas Ruolia to nedarymą prilygina nusikaltimui, tačiau cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė laikosi kitokios pozicijos.
„Johnson & Johnson“ talko produktai „Baby Powder“ ir „Shower to Shower“ moteriai sukėlė kiaušidžių vėžį, nutarė Amerikos Misurio valstijos prisiekusieji, nurodydami įmonei velionės šeimai sumokėti 72 mln. dolerių kompensaciją, tačiau iš apyvartos išiminėti produktų niekas nepuls, mano cheminių medži...
Įvairūs purškikliai ir agresyvūs valikliai nuodija ir mūsų namų orą, tad jis gali būti netgi labiau užterštas nei judrios gatvės oras, LRT RADIJUI sako cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė.
Baltijos aplinkos forumo atlikti patalpų oro kokybės tyrimai parodė, kad kvėpuojame kancerogeninių ir alergizuojančių medžiagų prisotintu oru.
Tyrimai rodo, kad kenksmingą savo namų aplinką dažnai susikuriame patys, nes dulkėse, ore ir kitose terpėse pavojingos cheminės medžiagos atsiranda, o vėliau į mūsų organizmą patenka iš kasdien naudojamų gaminių, apie kurių galimą poveikį net nesusimąstome.
Vasariška šiluma atneša ne tik malonumų. Ko gero, daugeliui ne kartą teko susidurti su prastu kvapu, dėl vienų ar kitų priežasčių tvyrančiu namuose.
Šiuo metu turime didžiulį skalbimo priemonių pasirinkimą – milteliai, skysčiai, pastos, su įvairiais kvapais, papildomais fermentais, minkštikliais, balikliais. Tačiau, pasak specialistų, mes net neįtariame, kiek daug mūsų ligų susijusios būtent su jais.
Specialistai teigia, kad pusė šiuolaikinių žmonių turi jautrią galvos odą, kurią dar labiau įjautrina chemijos prikimšti šampūnas. Taigi visa tiesa apie tai, kuo kasdien plauname savo plaukus.
Net iki 48 valandų nuo prakaito apsaugantys antiperspirantai tapo tokie įprasti, kad be jų nebeišsiverčiame. Tačiau mokslininkai prakalbo, kad juose esančios medžiagos gali pažeisti centrinę nervų sistemą, sutrikdyti skydliaukės veiklą ir tapti viena iš Alzheimerio priežasčių.
Žmogaus plika akimi nematoma dalelė – nano (milijardinė metro dalis – red. past.) gamtoje egzistuoja nuo seniausių Žemės susiformavimo laikų, tačiau ilgainiui jos pritaikymą nanotechnologijų mokslas rado įvairiose žmonių veiklose – medicinoje, farmacijoje, elektronikos, kosmetikos, tekstilės ir net ...
GRYNAS.lt redakciją pasiekė skaitytojos Elenos laiškas, kuriame moteris aprašė savo atradimą. Tai „stebuklinga“ valymo priemonė – melamino kempinėlė. Moteris teigė šią kempinę pastebėjusi interneto parduotuvėse ir išbandžiusi buityje. Kempinei nereikia jokių kitų valymo priemonių, ji valo įvairius p...
Specialistų duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį žmonių, sergančių endokrininės (hormoninės) sistemos ligomis, Lietuvoje padaugėjo dvigubai. Įtariama, kad to priežastis gali būti medžiagos, naudojamos tokiuose įprastuose gaminiuose, kaip plastikiniai indai, kosmetikos priemonės, grindų danga, drabuž...
Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos agentūra patalpų oro taršą įvardija kaip vieną iš penkių pavojingiausių grėsmių žmogaus sveikatai. Aplinkosaugos organizacijos atkreipia dėmesį, kad kasdien naudodami daug gaminių, turinčių žalingų medžiagų, galime pakenkti sveikatai.
Septyniuose lietuvių būstuose savaitę nebuvo leidžiama siurbti dulkių, kurių mėginiai vėliau išsiųsti į Švediją ir ištirti laboratorijose. Tai - Baltijos aplinkos forumo (BEF) inicijuoto tyrimo dalis, suteikusi 7 savanoriams galimybę pasitikrinti, ar jų gyvenamojoje aplinkoje yra pavojingų cheminių ...
Po karštos ir audringos nakties ryto sulaukę festivalininkai tradiciškai atgaivos ieško jūros bangose ar ežero vilnyse. Neretai šios maudynės tarnauja ir kaip rytinis dušas, po kurio ežerų ir jūros vandenyse pasklinda naudojamų šampūnų, muilų ir dušo želių plevelė, švarindama festivalininkus, bet pu...