Greitai tirpstantys ledynai itin paveiks gyvenimą Žemėje, penktadienį perspėjo ekspertai.
ledas
432 straipsnių

Ledas – kietos būsenos vanduo, mineralas. Žinoma 1 amorfinė ir 10 kristalinių (9 jų yra patvarios) ledo modifikacijų. Žemės sausumoje, vandenyse, atmosferoje <0 °C ir 0,1 MPa slėgyje susidaro I modifikacijos arba gamtinis ledas.
Kretingoje užfiksuotas įspūdingas gamtos reiškinys – ledo žvaigždės. Specialistai pasakė, kaip jis susidaro ir kodėl reikia pasisaugoti.
Ugniagesiai gelbėtojai sekmadienį nuo užšalusio ežero išgelbėjo vyrą ir jo šunį, kurie nesugebėjo savarankiškai išlipti į krantą.
Pastarąją savaitę sostinės gyventojams net paprasčiausias išėjimas pasivaikščioti tapo iššūkiu. Iškritus sniegui, o paskui jį – ir lietaus dulksnai, žemę padengė ledas. Toli gražu ne visiems vilniečiams pavyksta išvengti traumų. Feisbuke jau burnojamos tarnybos, privalančios užtikrinti, kad gyventoj...
Antanas Miežanskas pasidalijo kerinčiais žiemos vaizdais iš Nidos. Šis Lietuvos kraštas kasmet stebina vandens ir šalčio suformuotomis ledo skulptūromis.
Nors klimato kaitos padariniai matomi plika akimi – pavyzdžiui, besniegėmis žiemomis, – melagienų kūrėjai vis dar bando įtikinti, kad ji neegzistuoja. Vis dėlto, „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl pastaruoju metu platinama žinutė, kad ledas Antarktidoje ne mažėja, o didėja, yra melaginga.
Pamarys su nauju įkvėpimu tęsia švenčių laukimą. Didžioji Šilutės šių metų kalėdinių-naujametinių renginių sensacija – oficialus ledo čiuožyklos atidarymas – jau šį vakarą, gruodžio 12 d. (ketvirtadienį), 18.00 val., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Trijų kilometrų gylyje po Grenlandijos ledu – katastrofinius padarinius ateityje pranašaujantys radiniai (11)
Grenlandijos ledo pavyzdžius iš trijų kilometrų gylio ištyrę mokslininkai aptiko įspūdingų radinių – priešistorinių augalų ir vabzdžių liekanų. Anot tyrimo autorių, tai geriausias įrodymas, jog visa Grenlandijos teritorija anuomet buvo žaliuojanti. Tuo pačiu mokslininkai įspėja, kad ištirpus Grenlan...
Po keleto metų žmonės sugrįš į Mėnulį. Vienas iš Artemis misijos tikslų yra įrengti Menulyje nuolat gyvenamą tyrimų stotį. Jos darbuotojams reikės įvairių resursų, įskaitant vandenį. Nors keleto žmonių stočiai vandens būtų galima atgabenti iš Žemės, tai būtų gana brangu, nes vanduo daug sveria.
Socialinių tinklų naudotojus sudomino vaizdai iš Vokietijos. Vaizdo įraše matyti kaip bandoma ištirpinti krušos leduką su žiebtuvėliu, tačiau ledukas tik pajuodavo. Kodėl taip nutiko? „Melo detektorius“ tai patikrina.
Zen akmenys – stebinančios gamtinės struktūros, sudarytos iš akmens, stovinčio ant plono ledo postamento. Budizmą išpažįstantys gyventojai šiuos akmenis laiko vienu iš dieviškosios galios įrodymų. Jų kilmė nebuvo išaiškinta daugybę metų, kol du fizikai nusprendė atkurti šį fenomeną laboratorijoje.
Feisbuko grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ šeštadienį pasidalinta žinia, jog mūsų šalyje užfiksuotas retas reiškinys, vadinamas „mėlynuoju ledu“.
Mokslininkų komanda apskaičiavo, kad Arkties vandenyne rugsėjo mėnesį greitai – galbūt jau šiemet – gali nebebūti ledo. Tai būtų pirmas toks atvejis nuo tada, kai buvo pradėti fiksuoti duomenys.
Elitiniuose Dubajaus baruose gėrimus atšaldo ledo kubeliais iš milijonų metų amžiaus ledynų Grenlandijoje – turtuoliams juos plukdo 16 000 km (1)
Prašmatnių Dubajaus (JAE) barų lankytojai gali gurkšnoti gėrimus, kurie atšaldyti senovinio arktinio ledo kubeliais, iškirstais iš Grenlandijos ledkalnio. Šie ledo kubeliai į saulės nualintą dykumų kraštą krovininiais laivais gabenami 16 000 km vien tam, kad turtingiausi pasaulio gyventojai pasimėga...
Į šalį sparčiu žingsniu žengiantis pavasaris ne tik ištirpdė žiemos paliktą sniegą – plonėja ir ant vandens telkinių susiformavęs ledas. Nors Lietuvos gelbėtojų tarnybos skelbia apie nuskendusius ar įlūžusius žmones, nepaisiusius nurodymų nelipti ant dabar itin pavojingo ledo, nelaimių pasitaiko ir ...
Už lango spaudžiant smarkiam šaltukui, vandens telkiniai pasidengė ledo sluoksniu, bet ar tikrai saugu ant jo lipti? Tai priklauso nuo ledo storio, o ant užšalusių upių kelti koją itin pavojinga. Ugniagesiai paaiškina, kada galima lipti ant ledo ir kaip elgtis, jeigu įlūžote.
Naujausius tyrimus Antarktidoje atlikę mokslininkai įspėja žmoniją dėl prasidėsiančių negrįžtamų procesų: tai paskutinis šansas (11)
Nauji Nortumbrijos universiteto tyrimai rodo, kad liko labai mažai laiko iki momento, kai Antarktidoje prasidės negrįžtamas didelio masto ledo nykimas.
Pastarąją parą vilniečiams reiškiant nepasitenkinimą dėl slidžių kelių ir šaligatvių, gatvių priežiūrą sostinėje vykdančios įmonės „Grinda“ komunikacijos departamento vadovas Egidijus Steponavičius tvirtina, kad šiuo metu situacija yra suvaldyta, bet netrukus oro ir eismo sąlygos gerokai keisis. Tai...
Nors gyventojus vilioja žiemiškos pramogos, o vos pasirodžius minusinei temperatūrai atsiranda ir drąsuolių ant ledo, gelbėtojai perspėja, kad neretai čia tyko daugiau pavojų, nei linksmybių. Permainingi žiemos orai ir plonas ledas jau nusinešė ne vieną gyvybę, tad specialistai primygtinai pataria b...
Nidoje apsilankęs „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas, laisvalaikiu mėgstantis fiksuoti gamtos vaizdus, įamžino įspūdingą reiškinį. Kuršių marių pakrantėje specifinės oro sąlygos suformavo nepaprastas ledo „skulptūras“.