Pamarys su nauju įkvėpimu tęsia švenčių laukimą. Didžioji Šilutės šių metų kalėdinių-naujametinių renginių sensacija – oficialus ledo čiuožyklos atidarymas – jau šį vakarą, gruodžio 12 d. (ketvirtadienį), 18.00 val., rašoma pranešime žiniasklaidai.
ledas
426 straipsnių
Ledas – kietos būsenos vanduo, mineralas. Žinoma 1 amorfinė ir 10 kristalinių (9 jų yra patvarios) ledo modifikacijų. Žemės sausumoje, vandenyse, atmosferoje <0 °C ir 0,1 MPa slėgyje susidaro I modifikacijos arba gamtinis ledas.
Trijų kilometrų gylyje po Grenlandijos ledu – katastrofinius padarinius ateityje pranašaujantys radiniai (11)
Grenlandijos ledo pavyzdžius iš trijų kilometrų gylio ištyrę mokslininkai aptiko įspūdingų radinių – priešistorinių augalų ir vabzdžių liekanų. Anot tyrimo autorių, tai geriausias įrodymas, jog visa Grenlandijos teritorija anuomet buvo žaliuojanti. Tuo pačiu mokslininkai įspėja, kad ištirpus Grenlan...
Po keleto metų žmonės sugrįš į Mėnulį. Vienas iš Artemis misijos tikslų yra įrengti Menulyje nuolat gyvenamą tyrimų stotį. Jos darbuotojams reikės įvairių resursų, įskaitant vandenį. Nors keleto žmonių stočiai vandens būtų galima atgabenti iš Žemės, tai būtų gana brangu, nes vanduo daug sveria.
Socialinių tinklų naudotojus sudomino vaizdai iš Vokietijos. Vaizdo įraše matyti kaip bandoma ištirpinti krušos leduką su žiebtuvėliu, tačiau ledukas tik pajuodavo. Kodėl taip nutiko? „Melo detektorius“ tai patikrina.
Zen akmenys – stebinančios gamtinės struktūros, sudarytos iš akmens, stovinčio ant plono ledo postamento. Budizmą išpažįstantys gyventojai šiuos akmenis laiko vienu iš dieviškosios galios įrodymų. Jų kilmė nebuvo išaiškinta daugybę metų, kol du fizikai nusprendė atkurti šį fenomeną laboratorijoje.
Feisbuko grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ šeštadienį pasidalinta žinia, jog mūsų šalyje užfiksuotas retas reiškinys, vadinamas „mėlynuoju ledu“.
Mokslininkų komanda apskaičiavo, kad Arkties vandenyne rugsėjo mėnesį greitai – galbūt jau šiemet – gali nebebūti ledo. Tai būtų pirmas toks atvejis nuo tada, kai buvo pradėti fiksuoti duomenys.
Elitiniuose Dubajaus baruose gėrimus atšaldo ledo kubeliais iš milijonų metų amžiaus ledynų Grenlandijoje – turtuoliams juos plukdo 16 000 km (1)
Prašmatnių Dubajaus (JAE) barų lankytojai gali gurkšnoti gėrimus, kurie atšaldyti senovinio arktinio ledo kubeliais, iškirstais iš Grenlandijos ledkalnio. Šie ledo kubeliai į saulės nualintą dykumų kraštą krovininiais laivais gabenami 16 000 km vien tam, kad turtingiausi pasaulio gyventojai pasimėga...
Į šalį sparčiu žingsniu žengiantis pavasaris ne tik ištirpdė žiemos paliktą sniegą – plonėja ir ant vandens telkinių susiformavęs ledas. Nors Lietuvos gelbėtojų tarnybos skelbia apie nuskendusius ar įlūžusius žmones, nepaisiusius nurodymų nelipti ant dabar itin pavojingo ledo, nelaimių pasitaiko ir ...
Už lango spaudžiant smarkiam šaltukui, vandens telkiniai pasidengė ledo sluoksniu, bet ar tikrai saugu ant jo lipti? Tai priklauso nuo ledo storio, o ant užšalusių upių kelti koją itin pavojinga. Ugniagesiai paaiškina, kada galima lipti ant ledo ir kaip elgtis, jeigu įlūžote.
Naujausius tyrimus Antarktidoje atlikę mokslininkai įspėja žmoniją dėl prasidėsiančių negrįžtamų procesų: tai paskutinis šansas (11)
Nauji Nortumbrijos universiteto tyrimai rodo, kad liko labai mažai laiko iki momento, kai Antarktidoje prasidės negrįžtamas didelio masto ledo nykimas.
Pastarąją parą vilniečiams reiškiant nepasitenkinimą dėl slidžių kelių ir šaligatvių, gatvių priežiūrą sostinėje vykdančios įmonės „Grinda“ komunikacijos departamento vadovas Egidijus Steponavičius tvirtina, kad šiuo metu situacija yra suvaldyta, bet netrukus oro ir eismo sąlygos gerokai keisis. Tai...
Nors gyventojus vilioja žiemiškos pramogos, o vos pasirodžius minusinei temperatūrai atsiranda ir drąsuolių ant ledo, gelbėtojai perspėja, kad neretai čia tyko daugiau pavojų, nei linksmybių. Permainingi žiemos orai ir plonas ledas jau nusinešė ne vieną gyvybę, tad specialistai primygtinai pataria b...
Nidoje apsilankęs „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas, laisvalaikiu mėgstantis fiksuoti gamtos vaizdus, įamžino įspūdingą reiškinį. Kuršių marių pakrantėje specifinės oro sąlygos suformavo nepaprastas ledo „skulptūras“.
Gruodžio mėnesį buvo paralyžiuotas Miuncheno oro uosto darbas – jį iš rikiuotės išvedė smarkus snygis ir lijundra. Dėl meteorologinių sąlygų saugiai vykdyti skrydžius tapo paprasčiausiai neįmanoma. Galiausiai oro uoste įstrigę keleiviai pradėjo dėl susiklosčiusios situacijos lieti apmaudą socialiniu...
Išslapstytame po 2 tūkst. dėžių, gražiai išdėliotų niekuo neišsiskiriančiame Kopenhagos sandėlyje, vadinamajame ledo archyve yra tūkstančių metų senumo ledo mėginių, kurie gali padėti mokslininkams suprasti Žemės klimato istoriją ir geriau nuspėti jo kaitą.
Jau artimiausiu metu, tikėtina, kitą savaitę, jei tik leis oro sąlygos, Kėdainių ledo arenoje, įrengtoje prie Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, bus pradėtas lieti ledas, praneša savivaldybė.
Lapkričiui ritantis į pabaigą, spustelėjo pirmas rimtesnis šaltukas – kol termometro stulpeliai ryte kristelėjo žemyn, sostinė kaipmat užsitraukė ledu. Panašu, kad šis žiemos pasisveikinimas – tik maža įžanga į tai, kas laukia netrukus.
Jeigu ledo plaukus ar jų nuotraukas matote pirmą kartą, tikriausiai nelengva iškart suprasti, kas tai yra. Iš pirmo žvilgsnio, tai tarytum kokio nors žvėrelio kailiukas, perukas, o galbūt cukraus vata, o iš tiesų tai – įdomus ir retas gamtos reiškinys, kurį gyvai pavyksta pamatyti tik tiems, kas neb...
Istorinis įvykis Antarktidoje – ekstremalus mokslininkus skraidinusio „Boeing 787 Dreamliner“ nusileidimas (3)
Nestandartiniai nusileidimo ir pakilimo takai orlaivių pilotams – vienas didžiausių profesinių iššūkių. Kartais lėktuvus tenka nutupdyti ir itin trumpuose, nelygiuose, apleistuose, laukuose įrengtuose aerodromuose ar ten, kur nuolatos pučia stiprūs šoniniai vėjai.