Knyga „Iš trečiojo pasaulio į pirmąjį. Singapūro istorija 1965–2000 m.“ – tai šios šalies tėvu ir patriarchu vadinamo ilgamečio valstybės premjero Lee Kuan Yew (1923–2015) prisiminimai, kuriuose pasakojama visą pasaulį nustebinusi nykštukinės šalies sėkmės istorija.
Lee Kuan Yew
12 straipsnių
Senstantis lyderis nustoja eiti prezidento pareigas, tačiau ir toliau tvirtai laiko vadžias. Kaimyniniame Kazachstane vykstantys tiksliai sustyguoti įvykiai Kremliui gali atrodyti kaip sektinas šablonas Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasitraukimo choreografijai.
Singapūras – maža šalis Pietryčių Azijoje, kurį XX a. padarė bene didžiausią ekonominį progresą pasaulyje. Ir labai didelė tos sėkmės priežastis – Lee Kuan Yew, buvęs Singapūro ministras pirmininkas, kuris vadovavo ministrų kabinetui net 31 metus.
Kol visuomenė karštai diskutuoja, kuri profesija yra labiau prestižinė – mokytojo ar teisininko, – nepelnytai be dėmesio liko dar viena labai prestižinė ir didžiulę įtaką valstybėje vykstančiuose procesuose daranti profesija. Kadangi kalbininkai šiai profesijai tikslaus pavadinimo nesugalvojo, laiki...
Kam su mumis išvien, tas yra mūsų dalis. Išlaikykite savo pavardę, religiją, kultūrą ir gerbkite mūsų įstatymus, bet mums reikia talentų ir mes juos priimsime.
Singapūras per pusšimtį metų tapo viena turtingiausių valstybių ir brangiausia vieta gyventi, tačiau visas žiniasklaidos priemones čia valdo valstybė, o apie politiką viešai kalbėti išdrįsta tik taksistai. Be to, nepaklusnieji čia baudžiami nuplakimu ar mirties bausme, bet singapūrietis Naveenas Kap...
Nepriklausomam Singapūrui sekmadienį sukako 50 metų ir tai buvo paminėta fejerverkais, didžiuliu kariniu paradu ir velionio įkūrėjo Lee Kuan Yew, kuris padėjo jį iš skurdaus kolonijinio užkampio paversti klestinčia regiono galybe, pagerbimu.
Pakeisti valstybę, priimant sprendimus, kurie sukurtų pamatą ilgalaikiam klestėjimui. Tai pavyksta nedaugeliui, nes dažniausiai įgyvendinti būtinus sprendimus trukdo arba politinių lyderių intelektinis potencialas, arba visuomenės priešinimasis toms permainoms, kurių ji nesupranta. Tačiau Lee Kuan Y...
Įsimintinas Honkongo dangoraižių siluetas, Sidnėjaus operos rūmų burės ir kiti garsūs Azijos bei Australijos statiniai aptemo šeštadienį, prasidėjus pasaulinei „Žemės valandos“ akcijai, kuria siekiama atkreipti dėmesį į pasaulinio klimato pokyčių padarinius.
Tūkstančiai gedinčių Singapūro gyventojų trečiadienį verkė gatvėse ir atidavė paskutinę pagarbą mirusiam pirmajam po nepriklausomybės paskelbimo šaliai vadovavusiam lyderiui Lee Kuan Yew, kurio vėliava užklotas karstas buvo vežamas ant patrankos lafeto į parlamento rūmus, kur bus viešai pašarvotas.
Lee Kuan Yew, valstybės veikėjas, neatpažįstamai pakeitęs Singapūrą iš nedidelio uosto į klestintį pasaulio centrą, mirė eidamas 92-uosius metus. Apie tai praneša BBC.
Singapūro policija nustatė programišių, kuris paskelbė melagingą informaciją apie tariamą pirmojo šalies premjero Lee Kuan Yew mirtį.