Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktorius Rolandas Kiškis sako, kad „BaltCap“ istorijos įkarštyje pradėtas atlikti vidinis tarnybinis patikrinimas turėtų leisti per porą mėnesių pateikti tam tikrus siūlymus susijusius su veiklos efektyvinimu, finansiniais resursais ir veiklos funkcio...
Lenkijos įmonė
48 straipsnių
Vilniaus miesto apylinkės teismui patenkinus prokuratūros prašymą ir leidus įtariamajam Šarūnui Stepukoniui užsegti apykoję, penktadienio popietę buvęs „BaltCap“ partneris paleistas į laisvę.
Lietuvos bankas siūlys stiprinti pensijų fondų vidaus kontrolę ir apsaugą nuo nusikalstamų veiklų (1)
Reaguodamas į „BaltCap“ istoriją, Lietuvos bankas (LB) siūlys stiprinti pensijų fondų vidaus kontrolę. LB valdybos nario Simono Krėpštos teigimu, šiuo metu formuojamas trijų krypčių siūlymas, kuriuo norima stiprinti fondų vidaus kontrolę, įpareigoti juos draustis nuo nusikalstomų veiklų ir užtikrint...
SEB Investicijų valdymo grupės vyresnysis fondų valdytojas Paulius Kabelis tvirtina, kad šiuo metu su kitais pensijų fondais investavusiais į „BaltCap“ fondą yra deramasi dėl kompensavimo mechanizmo ir likusios vertės išsaugojimo, šalies bendrovėms galėjus prarasti apie 3 mln. eurų.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad reaguojant į „BaltCap“ problemas, Vyriausybė gali imtis įstatyminių pokyčių, kuriais būtų užtikrinta griežtesnė investicijų reguliavimo priežiūra.
„Baltcap“ advokatas Darius Raulušaitis tvirtina, kad iš investicijų bendrovės infrastruktūros fondo buvęs jo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų. Pasak jo, jeigu 2022 m. nebūtų nutrauktas tyrimas dėl Lenkijos įmonės pervestų 3,9 mln. eurų į Š. Stepukonio sąskaitą, suma ...
Šeštadienį sulaikius buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį, prokuratūra pirmadienį kreipėsi dėl jo suėmimo. Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė ir leido Š. Stepukonį suimti 14 dienų.
Žurnalistai sužinojo, kad degalinių tinklas UPG, de facto priklausantis Baltarusijos oligarchui Nikolajui Vorobejui ir apsišaukėlio prezidento Aliaksandro Lukašenkos sūnui Viktorui, įžengė į Lenkijos rinką.
Maždaug pusę Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo pajėgumų 10-čiai metų rezervavus Latvijos ir Lenkijos įmonėms, Lietuvos vartotojams terminalo išlaikymas atpigs, teigia energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Buvusi pagrindinė Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro bloko statybų rangovė, restruktūrizuojama Lenkijos statybų bendrovė „Rafako“ yra kalta dėl nebaigtų biokuro įrenginių statybų. Tokią išvadą, išnagrinėjęs dalį VKJ ir „Rafako“ ginčo, padarė Stokholmo arbitražas.
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Lukas Savickas ir Tomas Tomilinas sako, kad planas deginti mazutą yra pasibaisėtinas, ir dėl to jie neatmeta organizuoti parlamentinį tyrimą. Parlamentarai taip pat planuoja inicijuoti neeilinio Aplinkos komiteto posėdžio sušaukimą.
Pastaruosius kelis metus nuosekliai augusi tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinka Lietuvoje dėl rekordinės infliacijos ir sunkvežimių vairuotojų trūkumo pirmąkart patyrė pastebimą susitraukimą, rašoma pranešime spaudai.
„Ignitis grupės“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro blokas energijos gamybą pradės kitų metų pirmąjį ketvirtį, o projekto kaina išaugo apie 10 proc., sako grupės vadovas Darius Maikštėnas.
Technologijos jau lenda į kūną: poodinės mikroschemos leidžia atlikti mokėjimus ranka prilietus skaitytuvą (1)
Tūkstančiai technologijų entuziastų darosi operacijas, kurių metu jiems po oda įdedamos mikroschemos. Tai leidžia žmonėms ne tik sumokėti už nusipirktas prekes ar paslaugas, bet ir sukelti nuostabą ne vienai kasininkei, skelbia BBC.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai, atlieka didelės apimties tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir mokesčių vengimo įdarbinant darbuotojus iš trečiųjų šalių, daugiausiai iš Ukrainos.
Po ilgos kovos net dešimt atleistų „Ryanair“ darbuotojų pasiekė svarbią pergalę prieš pigių skrydžių oro bendrovę – teismas konstatavo, kad oro vežėjas darbuotojus atleido neteisėtai ir privalo jiems sumokėti daugiau nei 600 tūkst. Eurų.
Lenkijai stabiliai išliekant ketvirtąja Lietuvos užsienio prekybos partnere, kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ atliko Lietuvos–Lenkijos bendro kapitalo įmonių analizę. Iš viso Lietuvos–Lenkijos įmonėse dirba 5056 darbuotojai, o bendra šių įmonių pajamų suma 2020 m. siekė 3,2 mlrd. Eur. Šios įmonės...
Lietuva paragino Lenkijos įmones dalyvauti šią vasarą planuojamame skelbti aukcione dėl ilgalaikių – 5-10 metų Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo pajėgumų užsakymo.
Lenkų planus Lietuvos prekybininkai vertina skirtingai: nemano, kad Šimonytės Vyriausybė imsis atsako (18)
Lenkijai paskelbus apie planus nuo vasario mėnesio taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą maisto prekėms, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) prezidentas Rimas Varkulevičius neabejoja, kad toks kaimynų sprendimas prisidės prie to, jog lietuviai ten vyks aps...
Dėl tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų trūkumo transporto įmonėse yra susidariusi ekstremaliai kritinė situacija, ypač – smulkiosiose ir mažosiose. Vežėjai yra priversti pažeidinėti sutartinius įsipareigojimus klientams, negali laiku pristatyti krovinių, turi mokėti baudas ir delspinigius, o užsakova...