Nuovargis, silpnumas, gausus prakaitavimas ir vakarais pakilusi temperatūra – visi šie simptomai gali rodyti daugybę ligų, o viena iš jų yra lėtinė mieloleukemija. Tai viena iš keturių leukemijos, kraujo vėžio, rūšių. Ligos metu kaulų čiulpuose nekontroliuojamai pradeda daugintis kamieninės ląstelės...
Lėtinė mieloleukemija
6 straipsnių
Atipinė lėtinė mieloleukemija yra lėtinė mielodisplastinė/mieloproliferacinė liga, kuriai būdingi lėtinės mieloleukemijos požymiai, tačiau nenustatoma Filadelfijos chromosoma nei BCR/ABL genas. Liga taip pat negali būti priskirta kitoms geriau apibrėžtoms kategorijoms, netenkina lėtinės mielomonocitinės leukemijos, mielodisplastinių sindromų ir kitų ligų diagnozės kriterijų.
Už laiku pastebėtą vėžį Viktorija dėkinga savo gydytojai: vienas žodis siuntime tyrimams ypač išgąsdino (2)
Vilnietė „Lietuvos geležinkelių“ darbuotoja Viktorija Ancutaitė gerai prisimena dieną, kai jai buvo diagnozuota lėtinė mieloleukemija. Tuo metu, 2006 metais, moteriai buvo vos 33-eji. Dabar Viktorijos liga, kaip ji pati sako, atsitraukė. Moteris jokiu būdu nesako, kad ją įveikė.
Rugsėjo 22 d. buvo minima Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Tai – viena iš kraujo vėžio formų, o data pasirinktina dėl šią ligą sukeliančių 9–tos ir 22–os chromosomų mutacijos, rašoma pranešime spaudai.
Dar visai neseniai kaulų čiulpų transplantacijos mums atrodė tarsi stebuklas ir žurnalistai aprašydavo kiekvieną iš kraujo vėžio gniaužtų išplėštą žmogų.
Šiandien, rugsėjo 22 d. yra minima tarptautinė lėtinės mieloleukemijos diena. Ganėtinai reta, palaipsniui progresuojančia liga kasmet pasaulyje suserga vienas arba du žmonės iš 100 tūkstančių, o tarp visų suaugusiųjų leukemijos atvejų ši liga sudaro 15 proc.
Nuo 2011 m. kasmet rugsėjo 22 d. minima Tarptautinė lėtinės mieloleukemijos žinomumo diena.