Imuninės sistemos susilpnėjimas, miego sutrikimai, nerimo sutrikimai, lėtinės neinfekcinės ligos (pavyzdžiui, cukrinis diabetas, hipertenzija, onkologinės ligos) – tai tik maža dalis ligų, kurias gali sukelti stresas. Kai jau stresas veikia mūsų sveikatą, sunku kartais ir pagalvoti, kas laukia senat...
Lėtinio nuovargio sindromas
16 straipsnių
Tamsiuoju metų periodu žmonės įprastai pradeda labiau skųstis užklupusiu bendru silpnumu, atsiradusiu nuovargiu ir koncentracijos stoka. Gydytoja neurologė Loreta Leščinskienė įspėja, kad jaučiant šiuos ir panašius simptomus, nederėtų į juos numoti ranka. Tai gali būti pirmieji lėtinio nuovargio sin...
Pavargti – natūralu ir neišvengiama, bet, kaip teigia viena lėtinio nuovargio sindromą turinti moteris, nenormalu, kai sukiesi tarsi voverė rate ir niekaip negali sustoti.
Tikriausiai ne vienas šeimos gydytojas pastebi, kad nors dėl civilizacijos pažangos naujausi technikos laimėjimai palengvino daugelį anksčiau buvusių sunkių fizinių darbų, pagerino buitines sąlygas ir gyvenimo kokybę, skaičius pacientų, nuolat besiskundžiančių nuovargiu, tikrai nesumažėjo. Atvirkšči...
Mokslininkas kovoja su jo sūnų neįgaliu pavertusia liga: viskas prasidėjo kaip paprastas nuovargis (20)
Keletą kartų per dieną ir kasdien – Ronas Davisas sėdi nulenkęs galva ir laukia. Laukia šalia savo sūnaus miegamojo durų. Laukia, kol išgirs subtilų signalą ir supras, kad jau gali įeiti.
Lėtinio nuovargio sindromas kankina iki 2 proc. pasaulio žmonių. Šis susirgimas diagnozuojamas tik pagal pacientų išsakytus simptomus, todėl nemažai mokslininkų ir gydytojų abejoja lėtinio nuovargio sindromo tikrumu.
Alergija ir maisto netoleravimas šiandien dažnos temos. Svarbu aptarti tai, kuo skiriasi alergija nuo maisto netoleravimo?
Gydytojai primena, kad kasdien nesirūpinant tinkama emocine higiena organizmas anksčiau ar vėliau priverčia „sustabdyti arklius“. Užklupus lėtinio nuovargio sindromui ir geras poilsis nebepadeda susigrąžinti normalios savijautos ir darbingumo.
Jei nuolat patiriate nuovargį, gali būti, kad jūsų kūnas jums siunčia pavojaus signalą, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba išbando terapiją, kuri sėkmingai išgydo du trečdalius nuo lėtinio nuovargio sindromo kenčiančių vaikų, praneša bbc.com.
Ilgesnį laiką poilsiaujančios smegenys, kaip ir raumenys, nyksta, todėl, norint paskatinti protinį aktyvumą, būtinas ir fizinis aktyvumas. Taip LRT RADIJUI sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Povilas Tamošauskas. Anot jo, įrodyta, kad fizinė veikla gali netgi padėti atkurti ner...
Šiandien daugybė žmonių dirba streso kupiną darbą ir rizikuoja „perdegti“. Mokslininkai vis dažniau paliečia aktualią šių laikų problemą – lėtinio nuovargio sindromą, kurio pagrindiniu simptomu laikomas išsekimas, atsiradęs dėl įtampos. Šis sindromas pasireiškia vadinamiesiems „darboholikams“.
Lėtinio nuovargio sindromas šiais laikais darosi toks dažnas, kad jau nieko nestebina. Tačiau ne vieną garsenybę gydęs medikas iš Indijos Mosafaras Ali įspėja, kad tai pavojinga būklė. Kita vertus, jis pateikia keletą paprastų patarimų, galinčių padėti įveikti šią nemalonią būseną.
Būsena, kai nuolat jautiesi pavargęs, šiandien jau nestebina nė vieno, tačiau specialistai teigia, kad taip neturėtų būti. Siūlome pasinaudoti jų patarimais.
Fiziniai pratimai ir elgesio terapijos yra patys sėkmingiausi ir finansiškai priimtiniausi lėtinio nuovargio gydymo būdai, rodo tyrimas. Ištyrus 640 pacientų, paaiškėjo, kad masiškai pritaikius šiuos metodus, valstybė sutaupytų milijonus, kurie išleidžiami kitiems gydymo būdams, rašo „BBC News“.
Jei jūsų paauglys sūnus ar dukra visą laiką atrodo pervargęs, bet lyg ir niekuo neserga, gali būti, kad jis kenčia nuo lėtinio nuovargio sindromo (LNS). Žmonės, kuriems diagnozuota ši liga, jaučiasi nepaprastai pavargę, jiems netgi sunku rytais išlipti iš lovos. Lėtinio nuovargio kamuojami žmonės nu...