Bene kiekvienam yra tekę atlikti bendrą kraujo tyrimą. Gavus rezultatus dažnam tai pasirodo tik skaičių kratinys, tačiau šio tyrimo rezultatai iš tiesų gali atskleisti pagrindines ligas. Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Vieversytė nurodo, ką gali reikšti pakitimai bendrame kraujo tyrime.
leukocitai
8 straipsnių
Minint Santariškių klinikų Vaikų onkohematologijos centro 35-etį, į spaudos konferenciją atėjo ir Tatjana Ponumriova – 43-ejų vilnietė. Stiprybe spindinti moteris sutiko pasidalinti jos šeimą sukrėtusia istorija bei papasakoti, kas šiame kelyje buvo sunkiausia – galbūt tai padės ir kitiems.
Baigusi mokyklą Agnė (vardas pakeistas) nedvejodama pasirinko medicinos studijas. Sprendimą lėmė negailestinga diagnozė, kurią mergina išgirdo būdama devintokė – kraujo vėžys. Apie tai, kaip nepasiduoti, apie gydymo subtilybes ir pozityvaus mąstymo svarbą – merginos dienoraštyje.
Trisdešimtmetis Tadas visai netyčia sužinojo, kad serga sunkia liga, tyliai naikinančia kepenis.
„Aišku, šokas buvo. Sukaustė baimė. Tačiau vėliau, pasišnekėjus su gydytojais, man buvo paaiškinta, kad mano atvejis gali būti gydomas, ligą prižiūrint ir kontroliuojant galima išgyventi ir 10, ir 20 metų. Panašu, kad kol kas laikausi puikiai“, - apie 2005 metais išgirstą diagnozę kalba 63-ejų Albin...
„Kvėpavimo takų problemos mane persekiojo nuo studijų laikų. Tačiau po doktorantūros jau buvo neįmanoma gyventi, mat plaučių uždegimas kartojosi nuolat. Šaltąjį metų sezoną visada pradėdavau ligos patale, temperatūra beveik nenukrisdavo. Daug laiko praleisdavau lovoje, o vos išėjus į miestą ir vėl a...
Bendras kraujo tyrimas – viena paprasčiausių procedūrų, paprastai atliekamų profilaktinio patikrinimo metu. Nenumokite į jį ranka – jis gali parodyti labai daug: ne tik organizme vykstančius uždegiminius procesus, bet net ir vėžį.
Pasaulis, deja, nepasikeitė. Kaip matome, ir XXI amžiuje be paliovos kyla karai, formuojasi naujų konfliktų židiniai. Tačiau didžiosios grumtynės plika akimi mums nematomos. Ta fronto linija – mūsų kūnai.