Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas atsigaus, o kitąmet – dar sustiprės, nors ir šiek tiek mažiau, nei prognozuota rudenį, rašoma Lietuvos banko pranešime.
Lietuvos bendrasis vidaus produktas
77 straipsnių
Pastarasis naftos kainų šuolis, kurį pakurstė Artimuosiuose Rytuose didėjanti įtampa, gali paveikti „santykinai geras“ Tarptautinio valiutos fondo (TVF) prognozes pasaulio ekonomikai, naujienų agentūrai AFP pareiškė šios finansų institucijos vyriausiasis ekonomistas Pierre‘as-Olivier Gourinchasas.
Po švelnaus ekonomikos nusileidimo pernai, 2024 m. numatoma 1,6 proc. siekianti šalies ūkio plėtra. Toliau tęsis spartus infliacijos mažėjimas – šiemet kainų augimas sieks 1,9 proc. Nedarbo lygis šiemet sumažės iki 6,7 proc., o atlyginimai augs 8,6 proc. ir reikšmingai viršys kainų augimo tempą. Tai...
Besitęsiantis geopolitinis neapibrėžtumas, silpna išorės paklausa, stipriai išaugusios palūkanų normos ir energetinės krizės padariniai 2023 m. gniaužė verslo plėtros ambicijas ir šaldė investicinius planus, o lėtesnis nei tikėtasi infliacijos atsitraukimas silpnino perkamąją galią ir slopino vartot...
Skaistė: įsivedusi eurą Lietuva tik išlošė, tą rodo ekonomikos rezultatai pastarųjų krizių metais (2)
Narystė euro zonoje leido Lietuvai itin sušvelninti krizių poveikį šalies ekonomikai, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Pandemijos metais Lietuvos gyventojų santaupos reikšmingai padidėjo, jie sukaupė daugiau nei 6 mlrd. Eur papildomų santaupų. Tačiau po to kilo ne vienas iššūkis – rusijos plataus masto invazija į Ukrainą, infliacijos šuolis ir kovojant su juo sparčiai griežtinama pinigų politika. Šie iššūkiai reikšm...
Po švelnaus ekonomikos nusileidimo šiemet, 2024 metais numatoma 1,7 proc. siekianti šalies ūkio plėtra, numatoma gruodį atnaujintame Finansų ministerijos Ekonominės raidos scenarijuje. Tokio paties augimo buvo tikimasi ir rugsėjį.
Per ketvirtį Lietuvos ekonomika sumenko 0,1 proc.: sąstingis tęsiasi, bet jau atsiranda pragiedrulių
Lietuvos ekonomikos raida tebėra vangi. Valstybės duomenų agentūros skelbiamo išankstinio įverčio duomenimis, 2023 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, ekonomika sumenko 0,1 proc., o palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, neaugo.
Mačiulis: didžiausio antrojo ketvirčio BVP augimo euro zonoje priežastys nėra labai džiuginančios (2)
Nepaisant to, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį augo labiausiai euro zonoje, šalies ekonomika liepą–rugsėjį galimai vėl susitraukė, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Lietuvos ekonomikos būklė iki 2023 m. pabaigos turėtų išlikti stabili, mano ekonomistas, Vilniaus universiteto docentas Algirdas Bartkus.
Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP), pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, antrąjį 2023 metų ketvirtį buvo 0,9 proc. didesnis negu prieš metus, o per ketvirtį padidėjo net 2,8 proc.
2023 m. Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) trauksis 1 proc., kitąmet – augs 2,5 proc., penktadienį praneša Finansų ministerija.
Nors Lietuvos ekonomika formaliai paniro į recesiją, šalies gyventojai išlieka optimistai – EK duomenimis, 2023 metų gegužę vartotojų pasitikėjimo rodiklis Lietuvoje buvo pats aukščiausias visoje ES. Be to, lietuviai savo asmeninę finansinę padėtį vertina žymiai optimistiškiau nei bendrą šalies ekon...
Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus smuko 2,5 procento. Nerimą kelia pramonės nuosmukis bei galima politinė krizė šalyje. O taip pat ir skelbiami duomenys dėl pajamų nelygybės, kurie, anot pašnekovų, reiškia neišvengiamą mokesčių didinimą.
Statistikams paskelbus, jog pirmąjį 2023 m. ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 3 proc., Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad tai tik pirmasis įvertis, iš kurio spręsti apie tikslią šalies ekonomikos būklę dar anksti.
Pirmadienį paskelbti pramonės duomenys patvirtina tai, ką buvo galima įtarti – Lietuvos ekonomika jau yra recesijoje, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
INVL ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė mano, kad 2022 metais Lietuvos rinka ir verslas parodė labai aukštą atsparumo lygį. Anot jos, tai galima matyti per tai, jog šiais metais atlyginimai kilo ir taip pat buvo išlaikyti prekybos apyvartos mąstai. Visgi, jos manymu, jau galimas pastebėti lėtėjimas, k...
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad 2023 m. gyventojų perkamoji galia neturėtų mažėti ir nors, jos teigimu, gali būti „sunkiau, nei norėtumėme“, valstybė bus pasirengusi sušvelninti dalį galimo šoko.
SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas tvirtina, kad 2022 metai, nepaisant išbandymų, buvo geresni, negu tikėtasi vasario pradžioje, prasidėjus karui Ukrainoje. Pasak jo, ekonomika augo, o nedarbas Lietuvoje sumažėjo.
Lietuvos gyventojų palankumas eurui 2022 metais augo dėl kilusių geopolitinių grėsmių, pastebi Lietuvos bankas (LB).