Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako nepalaikanti mokesčių reformos tokios, kokia šiuo metu yra pateikta parlamente bei ragina šiuo klausimu sustoti ir po Seimo rinkimų. Anot jos, šalis negali nuolat gyventi mokesčių keitimo sąlygomis, ypatingai, kai kaimyninės šalys patiria reces...
Lietuvos BVP
418 straipsnių
Antrąjį metų ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 18,8 mlrd. eurų. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, realiojo BVP pokytis buvo teigiamas ir sudarė 0,7 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra.
SEB bankas gerina bendrojo vidaus produkto (BVP) Lietuvoje augimo prognozę – šiemet BVP turėtų augti 2,4 proc., vietoje anksčiau banko prognozuotų 1,5 proc., pranešė banko ekonomistas Tadas Povilauskas. Pasak jo, geresnį negu prieš metus ūkio plėtros rezultatą lėmė ne tik atsigavęs realusis namų ūki...
Valstybės duomenų agentūra antradienį paskelbė, kad 2024 m. antrąjį ketvirtį, bendrasis vidaus produktas (BVP), palyginti su 2024 m. pirmuoju ketvirčiu, buvo teigiamas ir sudarė 0,9 proc. Ekonomistai tvirtinta, kad tai akivaizdus ekonomikos atsigavimo ženklas.
Per antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos BVP padidėjo 0,9 procento ir buvo 1,9 proc. didesnis nei prieš metus. Ekonomikos augimo spartėjimui daugiausiai įtakos turėjo vidaus paklausa, o eksporto perspektyvos išlieka miglotos.
2024 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje valdžios sektoriaus bendrosios skolos ir bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis euro zonoje siekė 88,7 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) – 82 proc., praneša Eurostatas. Tuo metu Lietuvoje BVP ir skolos siekė 40,1 proc.
Šalies makroekonominių rodiklių perspektyvos – bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, infliacijos lygis, atlyginimų augimas ir kiti – yra kiek pozityvesnės negu prognozuota metų pradžioje, teigia finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad atsižvelgus į ekonomines projekcijas bei krašto apsaugos poreikius, šių metų eigoje galimi papildomi sprendimai dėl gynybos finansavimo didinimo.
Lietuvai išlieka didelių iššūkių dėl demografijos ir pensijų sistemos, teigia misiją šalyje baigęs Tarptautinis valiutos fondas (TVF), akcentuojantis antrosios pensijų kaupimo pakopos svarbą. Fondas pakartojo ir savo rekomendacijas dėl mokesčių sistemos korekcijų. Institucija sako, jog šalies ekonom...
„Citadele“ banko ekonomistai atnaujino Baltijos šalių ekonomikos prognozes. Lietuvoje ir toliau numatomas 2 proc. BVP padidėjimas, tačiau nuo 1,7 proc. iki 1,2 proc. sumažinta infliacijos prognozė.
2024 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 17,1 mlrd. eurų. Įvertis gautas taikant ekonometrinius modelius pagal turimus statistinius duomenis. Palyginti su 2023 m. ketvirtuoju ketvirčiu, realiojo BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus į...
Lietuva, pernai išgyvenusi negilią recesiją, šiuos metus pradėjo vienu sparčiausių ekonomikos augimu Europos Sąjungoje (ES). Be to, Lietuva išsiskiria žemiausia metine infliacija, vienu spartesnių atlyginimų augimų ir jau kurį laiką – aukščiausiais vartotojų lūkesčiais, – stiprias Lietuvos ekonomiko...
„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis mano, kad Lietuvos skolai siekiant vos 40 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), yra vietos skolintis gynybai ar kitiems svarbiems tikslams. Anot jo, skolinimasis taip pat padėtų mažinti ekonomikos sektoriaus lėtėjimo pasekmes.
„Vilniaus apskritis tapo turtingiausiu regionu Baltijos šalyse“, – remiantis 2022 m. BVP duomenimis praneša „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. Jo teigimu, nors dar neseniai vijomės Talino regioną, esame pralenkę kaimynus.
20 Lietuvos metų Europos Sąjungoje: tokio pajamų augimo gali pavydėti net ir visos kitos naujosios ES valstybės (72)
Gegužės 1-ąją sueina lygiai du dešimtmečiai, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė. Skaičiuojama, kad nuo to laiko vidutinė senatvės pensija ir vidutinis atlyginimas mūsų šalyje didėjo penkiskart, o minimalus darbo užmokestis – šešis kartus. Tiesa, nors drauge augo ir kainos, yra kategorijų, kur įka...
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, pirmąjį 2024 m. ketvirtį, palyginti su pirmu 2023 m. ketvirčiu (pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką), Lietuvos BVP išaugo 2,9 proc. Tai – sparčiausias augimas per paskutinius 8 ketvirčius, t.y. sparčiausias augimas nuo 2022 m. pirmojo ketvirčio kad...
2024 m. pirmąjį ketvirtį, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 17,1 mlrd. eurų, praneša Valstybės duomenų agentūra. Palyginti su 2023 m. ketvirtuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo teigiamas ir sudarė 0,8 proc.
Vieną didžiausių Europos Sąjungoje (ES) pajamų nelygybės lygį Lietuva gali mažinti siekdama Šiaurės regiono šalių ekonominių rodiklių. Anot „Investuok Lietuvoje“, padidinusi ekonominį produktyvumą 3,8 proc. per metus, Lietuva minėto regiono šalių lygį pasiekti galėtų iki 2050 metų.
„Swedbank“ ekonomistai nekeičia šių metų Lietuvos BVP augimo prognozės – BVP turėtų padidėti 1,8 procento, o kitų metų augimo prognozė didinama iki 2,8 procento. Prognozuojama, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas bus sparčiausias tarp Baltijos šalių.
Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas atsigaus, o kitąmet – dar sustiprės, nors ir šiek tiek mažiau, nei prognozuota rudenį, rašoma Lietuvos banko pranešime.