Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierė Dalia Elena Andrikienė traukiasi iš pareigų po to, kai teismas pripažino, kad ji viršijo savo įgaliojimus, įpareigodama žurnalistą Virginijų Savukyną pašalinti teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską kritikuojantį „Facebook“ įrašą.
Lietuvos Respublikos Konstitucija
165 straipsnių
Lietuvos Respublikos Konstitucija – pagrindinis Lietuvos įstatymas priimtas referendumu 1992 m. spalio 25 dieną. Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.
Vilnietė turi atsakymą, kodėl balsuos visuose rinkimuose: nenoriu, kad būtų gėda prieš kitas valstybes (4)
Vilčių, kad jauni žmonės į politinį pasaulį įsitrauks aktyviau, dar yra. Dėl šio tikslo aktyviai dirba ir įvairios organizacijos, apie tai kalba ir atsakomybę jaučiantys bei didelę įtaką jaunuolių pasirinkimams turintys žinomi šalies veidai, be to, vis daugiau dėmesio skatinama skirti ir pilietiniam...
Gegužės 12 dieną, kartu su pirmuoju prezidento rinkimų turu ir vyks ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Visgi, pasigendama informacijos apie tai, keliamas ir klausimas, ar referendumas vykdomas dar tikintis teigiamo rezultato, praneša LNK žinios.
Vienas iš esminių bruožų, skiriančių demokratines valstybes nuo autoritarinių ar totalitarinių režimų, yra sąžinės, religijos ir žodžio laisvė, taip pat teisė kritikuoti valdžią nesibaiminant vienokio ar kitokio persekiojimo ar susidorojimo.
Vytenis Andriukaitis. Mokyklas griauti užsimojusiam švietimo ministrui – moksleivio portfelį ir suolą (16)
Švietimo ir sporto ministro Gintauto Jakšto užmojis palaipsniui atsisakyti jo vadinamųjų „rusiškų mokyklų“ yra tarsi vanduo ant Lietuvai priešiško Kremliaus propagandos malūno. Tai gąsdina ne tik vietos rusus, lenkus ir žydus, bet ir nuo karo Ukrainoje ir A. Lukašenkos režimo Lietuvoje prisiglaudusi...
Konstitucinis Teismas (KT) antradienį priėmė išvadą, kad parlamentaras Petras Gražulis pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. Ši KT paskelbta išvada Seimui leis spręsti dėl P. Gražulio mandato panaikinimo.
Latvijai ratifikavus Stambulo konvenciją, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen sako, kad šio klausimo Lietuvos parlamentas imsis tik sulaukęs Konstitucinio Teismo (KT) išvados.
Neseniai Seime tyliai praėjo antrosios pensijų pakopos klausimas. Kodėl tyliai? Todėl, kad kone visi, tarp jų ir Prezidentas, teikę pasiūlymus, kaip reformuoti šiandien egzistuojančią ydingą sistemą, buvo sulyginti su žemėmis.
Įvairioms Seimo opozicinėms frakcijoms atstovaujantys parlamentarai ketvirtadienį siūlys parlamentui keisti kai kurias Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, pvz. numatyti išmokas seniūnaičiams, patikslinti savivaldybių tarybų narių ir merų priesaikos tekstą, opozicijai numatyti galimybę turėti savo ...
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Stasys Tumėnas siūlo patikslinti savivaldybių tarybų narių ir merų priesaikos tekstą, aiškiai nurodant, kad jie prisiekia Lietuvos Respublikos Konstitucijai.
Vyriausybė trečiadienį svarstys užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis siekiama patikslinti Konstitucinio Teismo (KT) nutarimu antikonstitucinėmis pripažintas nuostatas.
Valstybės vėliava, herbas, himnas – šventi kiekvienam valstybės piliečiui simboliai. Tarp jų ir priesaika – vienas iš sakraliausių piliečių verbalinių veiksmų, rodančių prisiekiančio asmens santykį su savo valstybe. Priesaikos davimas – ypač įsimintina diena Prezidento, Seimo nario, Ministro Pirmini...
Rinkėjų prielankumui įgauti, regis, kai kuriems politikams nėra tabu nei patyčios, nei homofobija, nei antisemitizmas. Vieni populistai beldžiasi į homofobų, kiti į „švarios“ Lietuvos puoselėtojų širdis – be gėjų, žydų ir „kitokių“, kurių esą Lietuvoje nebuvo, arba jie kažkoks įskiepis, kuris vertas...
Vilčinskų šeimos drama, kai tėvai susigrąžino vaikus, atimtus iš jų dėl atsisakymo vesti į mokyklą, vėl kelia fundamentalų klausimą. Kas turėtų spręsti vaikų likimą: šeima ar valstybė? Ir kuri šių institucijų apskritai yra pirmesnė kitos atžvilgiu?
Prieš dvidešimt metų, 2003 m. gegužės 10–11 d., įvykęs referendumas dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) pademonstravo išskirtinę Lietuvos piliečių politinę vienybę. Tada referendume dalyvavo 63,37 proc. rinkėjų (buvo būtina, kad dalyvautų 50 proc.) ir net 91,07 proc. dalyvavusiųjų pasisakė ...
Prestižinę žurnalistikos premiją šiemet pelnęs žurnalistas Virginijus Savukynas savo kailiu patyrė, kad už žodžio laisvę tenka kovoti. Jis ir dabar pasirengęs minti teismų slenksčius, kad gautų atsakymus, ar reikšti nuomonę Lietuvoje nėra uždrausta.
Esminis patikslinimas: žiauri ne pati samprata – vyro ir moters santuoka grindžiama šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas (Konstitucijos 38 str. 1, 3 d.), – bet atgyvenusi, laiko dvasios ir humanizmo principų neatitinkanti šios sampratos interpretacija.
Praėjęs referendumas dėl pilietybės išsaugojimo Lietuvoje neišsprendė problemos. Referendumo įstatymo kartelė tiek aukštai iškelta, kad įgyvendinti sąlygas labai sunku, praktiškai beveik neįmanoma.
1990-ųjų Kovo 11-oji, sekmadienis – prieš 33 metus, 1990 metų kovo 10 dieną, Vilniuje prasidėjusios naujai išrinktos Lietuvos TSR (toliau – ir LTSR) Aukščiausiosios Tarybos (toliau – ir AT) dvyliktojo šaukimo pirmosios sesijos antroji diena.
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija teismo posėdyje nagrinės rinkimų komiteto „Liudvikas Ragauskis ir kiti už konstitucines gyventojų (vilniečių) teises“ narių skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko įg...