Respublikinėje Vilniaus ligoninėje kilęs gaisras nusinešė vieno vyro gyvybę. Gaisrą tiriantys pareigūnai įtaria, kad žuvęs vyras tyčia padegė palatą.
ligonis
21 straipsnių
Kaip prižiūrėti patalpas, kuriose yra COVID-19 sergantis žmogus: viena klaida ir jūs apsikrėtęs (104)
Lietuvoje siaučia antra koronaviruso banga. Jeigu sergantieji gydosi namuose, namiškiams, kurie neturi galimybės kuriam laikui pakeisti gyvenamosios vietos, tenka ne tik slaugyti ligonį, bet ir tinkamai dezinfekuoti patalpas. Tai – itin svarbu, nes koronavirusas ilgai išlieka gyvybingas ant paviršių...
Sunkiu gyvenimo etapu Sauliui padėjo savanorystė – tai, ką patyrė, nustebino net 30 metų mamą slaugiusį vyrą (20)
„Mano gyvenimas paženklintas sunkia mamos liga – išsėtine skleroze. Ji susirgo, kai buvau dar vaikas. Slaugiau mamą 30 metų, tačiau tik dabar pradedu suprasti, kiek daug ši patirtis man davė... Neįgalūs ir sunkiomis ligomis sergantys žmonės turi tam tikrą pasaulio suvokimą. Kai tu kasdien esi su tok...
Jei susirgsite vėžiu arba susilaužysite koją ant slidaus šaligatvio – valstybės socialinė sistema jums padės: pavyzdžiui, skirs maksimaliai 300 eurų vienkartinę pašalpą. Ir tik tuomet, jeigu trijų asmenų šeima iš viso uždirba ne daugiau nei 1000 eurų.
Iš garsiosios Subačiaus gatvės senutės paimtas ligonių septynetukas jau baigia pasveikti ir pradeda dairytis naujųjų namų.
Sekmadienį, lapkričio 13-osios vakarą, vyrui staiga sutriko sveikata – prasidėjo kraujavimas. Skubiai iškvietėme greitąją. Atvyko tikrai greitai, ligonį apklausė ir pasakė, kad nedelsiant veža į Kauno klinikinę ligoninę. Nuvežė į ligoninė prieš 20 val. Priėmimo skyriuje užregistravo ir paliepė laukt...
Sakoma, kad patenkintas tam tikra paslauga žmogus geriausiu atveju apie tai pasigiria keliems žmonėms, o nepatenkintas – piktai trimituoja daugeliui. Man kaip ir daug kam yra tekę girdėti, kaip kažką skriaudžia gydymo įstaiga, kaip pagalbos belaukiant net numirti galima. Ši istorija ne apie tai.
Lenkija dar nuo tarpukario laikų visoje Europoje garsėjo savo vagimis. Praėjus daugiau kaip pusei amžiaus, jie savo „pozicijų“ neužleidžia iki šiol. Gdansko policijos nuomone, automobilių vagių išmonė neturi ribų.
Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos brigados, vykstančios pas ligonius ar į nelaimės vietą, sustiprintos paramedikų kvalifikaciją turinčiais darbuotojais.
Praėjusią naktį Poznanės miesto ligoninėje buvo paguldytas ligonis, kuris įtariamas sergantis maliarija arba užsikrėtęs ebolos virusu – pranešė TVN24.
Gyventojai skundžiasi, kad kai kurie medikai „nurašo“ vadinamuosius beviltiškus ligonius ir nesistengia palengvinti jų kančių, o medikai – kad be reikalo šokdinami ir kaltinami. Būtent tokia situacija neseniai susiklostė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.
Vilniaus medikams sekmadienį S. Stanevičiaus gatvėje prireikė gana neįprastos ugniagesių pagalbos.
Su kiekviena diena vis labiau stebiuosi, kas darosi su mūsų žmonėmis. Ar tikrai Lietuvoje gyvena vien paliegę ir nusilpę, gyvenimu ir savimi nepatenkinti gyventojai? Nes faktas, kad vaistinėse vis dar rikiuojasi pirkėjų eilės, man kelia nemažą susirūpinimą Lietuvos ateitimi.
Žvilgsnis iš kitos barikadų pusės: ką iš savo auklėtinių patiria vaikų globos namų darbuotojas (109)
Kaip atrodo gyvenimas vaikų globos namuose iš kitos barikadų pusės – su šiais vaikais dirbančio specialisto akimis?
Ebolos hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikoje vis dar kelia susirūpinimą. Klaipėdos uostamiestis, kasmet sulaukiantis vis daugiau svečių iš užsienio, turi būti numatęs veiksmus viruso įtarimo ir nustatymo atveju.
Atsitikus nelaimei ir sušlubavus sveikata žmonės kreipiasi į greitąją medicinos pagalbą (GMP), medikus. Jiems arba būna suteikiama pagalba, arba jie pristatomi į artimiausią gydymo įstaigą tolesniam gydymui ar ištyrimui.
Nuo gegužės 1 d. įsigalios nauja vieninga šeimos medicinos paslaugų teikimo namuose tvarka. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtinta tvarka. Joje numatyta, kad esant tam tikriems simptomams, gydymo įstaigos, iki šiol savo viduje tvarkiusios taip, kaip joms patogiau...
Slaugiusi nevaikštantį tėvą, o po jo mirties – net 10 metų sunkiai sirgusią mamą, Renata prarado vyrą, darbą, pinigus ir draugus.
Kalbama apie policijos pajėgas, finansavimą. Policijos departamentas, VRM verkia ir skundžiasi, kad nėra finansavimo, niekas nenori dirbti policijoje. Bet kokia situacija yra iš tikrųjų? Mano manymu, finansavimą, kur nėra būtinybės, policija ir valstybė atranda, o kur reikia, nėra.
Ne retai susiduriame su situacija, kaip tenka ilgai laukti greitosios medicinos pagalbos (GMP), ar ji atsisako vykti į iškvietimą. Tai atsitinka dėl didelių apkrovų ar bereikalingo GMP kvietinėjimo. Ar nevertėtų apmokestinti kai kurių GMP paslaugų?