Į dienos šviesą ištraukti nusikaltimai prieš gamtą atskleidė, kad socialiai atsakingu ir aplinkai draugišku verslu prisistatantys veikėjai tėra ciniški kombinatoriai, o aplinkosaugininkams rūpi visai ne gamtos apsauga. Ką keisti – žmones, įstatymus ar požiūrį į aplinką, kurioje gyvename? Ką daryti, ...
Lilija Petraitienė
29 straipsnių
Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė bene labiausiai demonstruoja norą tapti Klaipėdos mere. Apie tokį savo siekį ji paskelbė prieš dvejus metus ir tikslo atkakliai siekia nuolat kritikuodama dabartinę Klaipėdos valdžią. Tačiau ji ir jos partijos kolegos nebijo pasijuokti ir iš savęs, nes viešumoje pasirodė nuotrauka (montažas), kurioje L. Petraitienė beveik nuoga ant ožio joja Klaipėdos mero kėdės link.
Du kartus išsiskyrusi moteris juokauja, kad dabar yra ištekėjusi už politikos. Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje ji dirba antrą kadenciją, tačiau į ją buvo išrinkta po ilgos pertraukos. Pirmą kartą miesto tarybos nare ji buvo 1995-1997 metais. Ekonomistės išsilavinimą turinti L. Petraitienė šiuo metu yra Seimo narės Irenos Šiaulienės padėjėja.
Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo projektas Klaipėdoje kol kas nebus pripažintas kaip valstybei svarbus kultūrinis projektas. Vakar toks sprendimas buvo priimtas Vyriausybės kanceliarijoje.
Klaipėdos savivaldybės taryboje dalis Liberalų sąjūdžio frakcijai priklausančių tarybos narių atskilo į naują frakciją, tarp jų – uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.
Penktadienį „Kultūros fabrike“ buvo pristatyti Šv. Jono bažnyčios projektiniai pasiūlymai ir žemės sklypo detaliojo plano keitimo koncepcija. Pristatyme konstatuota, kad idėja graži, pasiūlymai kokybiški, tačiau projektą stabdo biurokratinės kliūtys.
Apie tūkstantį žmonių sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą Klaipėdos Atgimimo aikštėje.
Socialiniuose tinkluose it virusas ėmė plisti Lietuvos socialdemokratų partijos sąspiečio (flashmob – angl.) vaizdo įrašas, kuriame – keli šimtai raudonai apsirengusių bendraminčių, mojuojančių balionais, drauge trepsinčių į taktą ir traukiančių partijos himną.
Klaipėdiečių išrinkti politikai ketvirtadienį susirinko į pirmąjį naujos kadencijos Klaipėdos miesto tarybos posėdį. Jame 30 miesto tarybos narių ištarė priesaikos žodžius, kuriais pasižadėjo tarnauti žmonėms. Pirmajame posėdyje neišvengta ir nesklandumų.
Uostamiestyje baigiama sulipdyti centro kairės koalicija, kurios lyderiai - liberalai - yra nusiteikę dirbti ne tik su savo ilgamečiais partneriais Rusų aljansu, bet ir su socialdemokratais, neatmetama galimybė, kad prisidės ir „tvarkiečiai“.
Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė, kad reikia perskaičiuoti savivaldybių tarybų balsus visose Klaipėdos miesto apylinkėse. Iš pradžių buvo nutarta perskaičiuoti balsus šešiose atrankos būdu pasirinktose apylinkėse, tačiau radus jose sistemingų pažeidimų pavesta perskaičiuoti viską.
„Dievas yra humoristas ir labai moka juokauti. Tai, kad patekau tarp septynių pretendenčių į Metų klaipėdietės titulą, jau buvo klaida. Kai atėjau čia, tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu, net nežinau, ką sakyti“, – vos paskelbta Metų klaipėdiete susijaudinusi kalbėjo Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologi...
Antrajame rinkimų ture uostamiestyje dėl mero kėdės kovos politinių jėgų, iš esmės remiančių viena kitą, atstovai. Už dabartinį Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską, kandidatuojantį su Liberalų Sąjūdžiu, balsavo 42,08 proc. rinkėjų. Kelialapį į antrąjį rinkimų turą šiaip ne taip iškovojo ir konservato...
Penkiuose Lietuvos miestuose rinkimai atnešė naujovių: Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje į antrą turą iškopė nepartiniai pretendentai į merus. Vilniuje aukštąjį pilotažą pademonstravo liberalai, tik Klaipėda išliko ramesnė.
Partijos, kurių atstovai siekia Klaipėdos mero posto ar vietos savivaldybės taryboje, rinkimų rezultatų laukia ir kavinėse, ir partijų būstinėse.
Kovo 1 dieną Lietuvoje pirmą kartą vyks tiesioginiai merų rinkimai. Naujienų agentūra BNS pateikia trumpą didžiųjų Lietuvos miestų apžvalgą.
Kovo 1 dieną pirmą kartą Lietuvoje vyks tiesioginiai mero rinkimai. Klaipėdoje į miesto vadovo postą pretenduoja dvylika politikų: keturios moterys ir aštuoni vyrai.
Kandidatai į Klaipėdos mero postą pradėjo varžytis net dėl to, kas sugebės sąžiningiau konkuruoti rinkiminėje kovoje.
Partijos nuolat dairosi į reitingus, kurie vieniems žada triumfą, kitiems – fiasko. Ir nors iki savivaldos rinkimų liko tik kiek daugiau nei mėnuo, kol kas niekam nepavyko stipriau padidinti savo šalininkų gretų.
Rinkimuose dažniausiai nedalyvauja nusivylusieji politikų nuveiktais arba nenuveiktais darbais, emigrantai ir jaunimas, portalui LRT.lt tvirtina pašnekovai.
Socialdemokratė, partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė sulaukė netikėtos „dovanos“ iš partiečių. Socdemų Klaipėdos miesto skyriaus Baltijos grupė socialiniame tinkle „Facebook“ patalpino, švelniai tariant, pikantišką kolegės fotomontažą.
Rusijos struktūrų surengta Tautų vienybės šventė Klaipėdoje sukiršino uostamiesčio gyventojus. Nors šventiniame koncerte laisvų vietų beveik nebuvo, dalis žmonių piktinosi, kad uostamiesčio valdžia leidžia rengti tokias šventes.