Europa privalo turėti ilgalaikę Rusijos strategiją tuo atveju, kai ir jei ši šalis pasuktų demokratiniu keliu – ne po metų ar dviejų, galbūt po dešimtmečio, po Vladimiro Putino eros. Ir tuomet europiečiai turėtų būti pasiruošę padėti Rusijai. Tokia ambicinga idėja iškelta Europos parlamente.
Lilija Ševcova
26 straipsnių
Astronomai sako, kad praėjęs trečiadienis, kai buvo pristatyta pirmoji už 53,5 mln. šviesmečio esančios juodosios bedugnės nuotrauka, įeis į žmonijos ar bent mokslo istoriją. Į Lietuvos istoriją greičiau jau įeis juodasis pirmadienis, kai Naisių skylės partijos Ministras Pirmininkas kandidatų į Prez...
Jungtinės Valstijos Rusijai reikalingos kaip priešas, juolab kad tai idealus priešas, teigia garsi rusų politologė Lilija Ševcova. Tai viena iš priežasčių, kodėl, jos nuomone, Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas nenuves prie jokio šių šalių santykių atšilimo.
Protestai Rusijoje valdžią šokiravo, nes šie procesai pavojingi Vladimirui Putinui, LRT RADIJUI sako Maskvos Carnegie centro analitikė Lilija Ševcova. Nors daugumoje miestų leidimų protestuoti organizatoriai negavo, primena politologė, žmonės vis tiek išdrįso išeiti į gatves: „Tai reiškia, kad jiems...
Atleidus dar vieną vyresniosios kartos politiką Kremliuje parengta vieta jaunesniam jo įpėdiniui. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas skyrė naują parlamento pirmininką, o buvusiam senosios kartos politikui patikėjo ne taip akylai visuomenės stebimą postą, praneša „The Newsweek“.
Ukrainoje pasigirsta nuomonių, jog politikai deda nepakankamai pastangų, kad Nadija Savčenko būtų išlaisvinta.
Tai, kad Kremlius desperatiškai bando užkirsti kelią bet kokiai laisvės apraiškai, reiškia, kad jis nėra tikras dėl savo ateities, o Vladimiro Putino populiarumas tėra klastotė, LRT radijui sako Kremliaus kritikė politologė Lilija Ševcova.
Trakų rajone baigėsi dvi dienas trukęs Vilniaus Rusijos forumas, subūręs gausų žymių Rusijos demokratų ir intelektualų būrį. Ne vienas jų perspėjo, kad iš dabartinio Kremliaus režimo galima sulaukti dar ne vienos nemalonios staigmenos.
Kaip teigia Maskvos Carnegie centro analitikė Lilija Ševcova, šiuo metu pasaulyje susiklosčiusi situacija kur kas pavojingesnė nei Šaltojo karo metais. Jos teigimu, tada bent egzistavo taisyklės, kurių dabar nebėra, o Rusija savo ruožtu mėgina priversti trajektorijos netekusius Vakarus žaisti pagal ...
Kaip „The American Interest“ rašo rusų politologė Lilija Ševcova, Rusijos desperatiško elgesio tikslas – priversti Vakarus pasiryžti grandioziniam sandoriui Kremliaus sąlygomis.
Tai buvo iškiliausio tarp pasaulinių lyderių oratoriaus kalba. Tai buvo kalba, turėjusi suformuoti jo išorės politikos paveldo kontūrus. Ir jis praleido progą bent pabandyti atsakyti į iššūkius, prieš kuriuos atsidūrė pasaulis. Taip pat ir Vakarai, taip ir JAV.
Panašu, kad kurį laiką virš Kinijos ekonomikos besikaupę tamsūs debesys pagaliau privertė šalies valdžią imtis veiksmų. Juanio vertė kasdien nustatoma vis mažesnė – jei tai tęsis toliau, taps rimta devalvacija.
2014 m. liepos 31 d. Europos Sąjunga oficialiai paskelbė apie griežtas ekonomines sankcijas karo kurstymu kaltinamai Rusijai, tačiau analitikai vis dar svarsto, ar didžiausią poveikį turėjo jos, ar naftos kainų kritimas bei kitos ekonominės aplinkybės. „Tačiau svarbu pabrėžti, kad vis dar išlieka ga...
Ar gali būti, kad prasidėjo Rusijos valdančiojo režimo agonija? Galbūt mįslingas Rusijos prezidento Vladimiro Putino dingimas tebuvo bandymas užmaskuoti gresiančią katastrofą?
„Focus“ publikuoja interviu su politologe, Brukingso instituto darbuotoja Lilija Ševcova.
Sausis – sunkus metas paprastiems rusams, tačiau nieko paguodžiančio neprognozuojama ir per artimiausius mėnesius.
Analitikė Lilija Ševcova mano, kad Baltijos šalys šiandien yra labai svarbios, nes jos pirštų galiukais jaučia tai, kas vyksta Rusijoje.
Analitikė Lilija Ševcova teigė neabejojanti, kad V. Putino režimas ilgai netvers. „Sistema šlubuoja kapinių link“, - sakė L. Ševcova. Anot jos, sistemai galima taikyti kosmetiką, „plastinę chirurgiją ar botuliną“ – bet tai nieko nepakeis.
Sankcijos Rusijai turi ne tik ekonominį, bet ir politinį poveikį, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jo teigimu, kol kas nėra jokių ženklų, kurie sudarytų prielaidas keisti vykdomą politiką.
Trakuose sausio 15 dieną prasidėjo tradicinis neformalus „Sniego susitikimas“ (Snow meeting) bei Vilniaus intelektualų forumas, kurį atidarydamas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė dialogo su Rusijos visuomene svarbą.