Bankai pernai vien per 9 mėnesius uždirbto beveik 760 milijonų eurų, tačiau, net ir padvigubinę pelnus – vis tiek didina paslaugų įkainius. Kokios to priežastys? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
Linas Januševičius
18 straipsnių
Toliau plinta vadinamasis investicinis sukčiavimas. Neretai žmonės sulaukia skambučių iš finansų brokeriais apsimetančių asmenų, kurie siūlo investuoti ir taip išvilioja pinigus.
SEB bankas sulaukė pranešimų apie pastaruoju metu suaktyvėjusį sukčiavimą, kai finansiniai sukčiai bando išvilioti asmens duomenis iš žmonių, atsiųsdami SMS žinutę, kurioje į gavėją kreipiasi tikru vardu ir/ arba pavarde. Bankas ragina gyventojus būti itin atidžius, kritiškai vertinti žinučių turinį...
Įsigyti NT nori taip, kad net rizikuoja prarasti pinigus: butus vėl perka iš brėžinių, netgi be statybos leidimo (116)
Pirkti ar nepirkti būstą „iš brėžinių“ – šiais laikais dažnai net nebelieka pasirinkimo, kadangi, kai namas būna pastatytas, pirkti nebelieka ko, pripažino Lietuvos banko konferencijoje dalyvavę rinkos dalyviai. Nebūtinai tai bloga idėja, jei statytojas patikimas, bet rizikos auga su kiekvienu nepab...
Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu jų bendraamžiai vyrai.
Šventėms į Klaipėdą iš Norvegijos grįžęs emigrantas negalėjo patikėti savo akimis, kad, iš bankomato pasiėmęs 100 eurų, 6 eurus turėjo sumokėti bankui. Vyras svarstė, esą tėvynėje jau pradėta vykdyti grynųjų pinigų ribojimo politika.
Jau šių metų rudenį kai kuriose vietose už nedidelės vertės prekes ar paslaugas mokėjimo kortele bus galima atsiskaityti nevedant PIN kodo.
Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos bankas ir kitos institucijos aktyviai informavo apie vieningąją Europos mokėjimų sistemą SEPA. Teigta, kad perėjus prie jos pinigų mokėjimus bus galima vykdyti realiuoju laiku, visus metus be poilsio dienų. Tačiau ne vienas gyventojas pastebėjo, kad pinigų pervedimo...
Vienas didžiausių šalies bankų SEB pranešė, kad nuo birželio 13 d. keis dalies paslaugų įkainius privatiems ir verslo klientams. Sprendžiant iš paskelbtos informacijos, daugelis paslaugų brangs.
Žinios apie automatiškai renkamus sąskaitų likučių ir apyvartų duomenis, kaip ir apie neigiamas palūkanas už indėlius, sukėlė daug diskusijų.
Kasdienėms reikmėms lietuviai vis dažniau renkasi mokėjimo kortelę, tačiau grynuosius myli labiau nei kaimynai latviai ir estai, pastebi „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.
Tūkstančiai gyventojų turi bankų sąskaitas ir mokėjimo korteles, kuriomis metų metus nesinaudojo ir visiškai pamiršo. Tačiau toks užmaršumas gali ne tik paploninti kišenes, bet ir ilgam užkirsti kelią gauti paskolą ar kitas paslaugas.
„Nordea“ bankui pasiūlius kodų generatorių telefone vietoj pakankamo saugumo neužtikrinančių kodų kortelių, apie alternatyvas galvoja ir kiti Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai. Kaip praneša „Swedbank“, SEB ir DNB bankai, jie internetine bankininkyste besinaudojantiems klientas galvoja pasiūlyt...
SEB banke būsto kreditą turintis klientas neseniai pastebėjo, kad jo įmokos yra nuskaičiuojamos ne sutartą mokėjimo dieną, o jos išvakarėse. Bankas paaiškina, kad tai – laikinas informacinių technologijų sprendimas, susijęs su euro įvedimu.
Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ruošiasi nuo kitų metų įsigaliosiančioms naujovėms bei apie tai įspėja savo klientus. Lapkritį bankai jau pradėjo pereinamąjį laikotarpį ir keičia tiesioginio debeto, atsiskaitymo internetu ir periodinio mokėjimo paslaugas.
Nuo lapkričio Lietuvoje turėjo įsigalioti papildomi saugumo reikalavimai elektroniniams mokėjimams, tad dabar daugumos bankų klientų turimos kodų kortelės taptų nepakankamai saugiomis. Bankai ieško, kaip prisitaikyti prie pokyčių, Lietuvos bankas į tai atsižvelgė ir davė jiems daugiau laiko.
SEB bankas pasirašė sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dėl valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo 2015-2017 metais.
Europos centriniam bankui (ECB) pradėjus kiekybinio skatinimo politiką žemiau nulio krito tam tikro laikotarpio EURIBOR (vidutinės palūkanų normos dydis, už kurį bankai vienas kitam skolina pinigus). Tai turėjo poveikio ir Lietuvoje paskolas su kintamomis palūkanomis turintiems klientams.