Viešojoje erdvėje sklando nesusikalbėjimai apie tai, kas yra biomasė, biokuras ir kokia jų nauda. Neretai kraupstame nuo nusišnekėjimų, kad biomasė – tai nafta, o reklaminėse skrajutėse dažnai net agituojama: jei pirksi akmens anglį, išsaugosi miškus. Šiuos mitus reikėtų išsklaidyti.
LITBIOMA
22 straipsnių
Viešoje erdvėje pasigirsta vis daugiau kalbų, kad šilumos siurbliai galėtų būti panaudoti ir centralizuotam šilumos tiekimui. Kaip žinia, šilumos siurbliai pastaruoju metu išpopuliarėjo tarp privačių namų savininkų, kurie šildosi geotermine, oras-oras ar oras-vanduo sistema. Bandoma formuoti nuomonę...
Kol visa Lietuva aimanuoja dėl šildymo sąskaitų šią žiemą, aukščiausi Aplinkos ir Energetikos ministerijos pareigūnai niekaip nesusigaudo, ką reiktų nedelsiant daryti, kad sąskaitos bent jau nedidėtų, o gyventojų aimanų būtų mažiau. Trypčioti jau nėra kada – kalendoriuje tirpsta paskutinės savaitės ...
Šildymo sezonas eina į pabaigą, bet išliekant aukštoms energijos kainoms jau pasigirsta raginimų rūpintis kita žiema. Šilumos tiekėjų kreipimesi į Vyriausybę, su kuriuo susipažino „Delfi“, siūloma svarstyti apie biokuro išteklių rezervą.
Daugeliui vilniečių besibaigiantis šildymo sezonas tapo nemenku finansiniu iššūkiu, tačiau nelengva gali būti ir kita žiema. Nors dedamos viltys į kogeneracinę jėgainę, ekspertai pažymi, kad ši gamintoja gali padidinti ir be to augsiančią biokuro paklausą, o kartu didės jo kaina.
Pasirodžiusios šildymo sąskaitos už gruodžio mėnesį privertė aiktelėti ne vieną, tačiau ekspertai gerų žinių neturi – sąskaitos už sausį ir vasarį bus dar didesnės.
Šilumos gamintojams Kaune patiriant veiklos nuostolius ir užsimenant apie bankrotus, Lietuvos biomasės energetikos asociacija „Litbioma“ teigia, kad gamintojų pasitraukimas susilpnintų šalies biokuro sektorių ir gali sąlygoti kritinę situaciją dar šią žiemą.
Prieš porą savaičių Šilumos tiekėjų asociacijos vadovai tradiciškai nuteikė tautą žiemos sezonui – šildymas tikrai brangs, nes be atvangos brangsta biokuras arba jo tiesiog nėra. Argumentai kieti kaip pamiškių sausuoliai.
Pastaruoju metu Lietuvos šilumos ūkyje susidarė paradoksali padėtis. Nors šiuo metu apie 80 procentų šilumos šalyje gaunama kūrenant biokurą, tačiau apie energetinę nepriklausomybę kalbėti dar anksti.
Pastaruoju metu kaip iš gausybės rago į viešumą pasipylė šūkiai – atskirties mažinimas, dėmesys regionams, pagarba konkurencijai ir smulkioms įmonėms. Deja, realybėje garsios deklaracijos prasilenkia su tikrove. Naujausias pavyzdys – rengiamos Miškų įstatymo pataisos.
Šiemet viešai skelbiama, kad šildymo kainos rekordiškai žemos. Tam didelę įtaką daro ir masiškai į Lietuvą įvežamas importinis biokuras, kuris sudaro iki 25 proc. šildymo kaštų gyventojams.
Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė sako, kad kol kas sunku prognozuoti, kaip situacija Baltarusijoje gali paveikti Lietuvos biokuro rinką, kurio importas iš kaimyninės šalies yra išaugęs.
Augantis biokuro importas sugriautų Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų sektorių – didelė dalis Lietuvoje veikiančių gamintojų turės nutraukti savo veiklą, nesugebėdami konkuruoti su importuojamos žaliavos kaina, prognozuoja Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA. Jos direktorė Vilma Ga...
Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupė „Idex“ įsigijo vieną didžiausių Lietuvos biokuro gamybos ir tiekimo įmonių „Pusbroliai“.
Гендиректор биржи энергоресурсов Baltpool Андрюс Смалюкас сказал, что цены на отопление в этом году могут быть самыми низкими за последние 20 лет. Однако в Литве отмечают, что большое количество белорусского биотоплива вытеснит с рынка местный бизнес.
Energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinis direktorius Andrius Smaliukas sako, kad šildymo kainos šiemet galėtų būti vienos mažiausių per 20 metų. Vis dėlto nuogąstaujama, kad šiemet neįprastai didelė atvežamo biokuro iš Baltarusijos dalis gali išstumti vietinį verslą iš biokuro rinkos.
Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kreipdamasis į kitų Pasaulio šalių lyderius, užtikrino visišką Lietuvos paramą perėjimui prie atsinaujinančios energetikos vartojimo. Prezidentas išskyrė Lietuvos sėkmę centralizuotame šilumos ūkyje, gamtines dujas keičia...
Несмотря на то, что до начала отопительного сезона еще больше месяца, тепловики уже прогнозируют рост цен в этом сезоне. Утверждают, что причина подорожания - рост цен на биотопливо и газ. Биотопливо сейчас стоит намного дороже, чем в разгар минувшего отопительного сезона – зимой, сообщает LRT.lt.
Ketvirtadienį Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA ir Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos (LAIEK) nariai aptarė biokuro kainos augimo priežastis.
Biokurui deginamos tik miško kirtimo atliekos - tai nedaro žalos gamtai, o ir pelenai gali būti panaudojami, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“ prezidentas Virginijus Ramanauskas.