LITBIOMA

22 straipsnių

dr. Vita Tilvikienė, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ valdybos narė

Viešojoje erdvėje sklando nesusikalbėjimai apie tai, kas yra biomasė, biokuras ir kokia jų nauda. Neretai kraupstame nuo nusišnekėjimų, kad biomasė – tai nafta, o reklaminėse skrajutėse dažnai net agituojama: jei pirksi akmens anglį, išsaugosi miškus. Šiuos mitus reikėtų išsklaidyti.

Dr. Kęstutis Buinevičius, Kauno technologijos universiteto Energetikos katedros docentas

Viešoje erdvėje pasigirsta vis daugiau kalbų, kad šilumos siurbliai galėtų būti panaudoti ir centralizuotam šilumos tiekimui. Kaip žinia, šilumos siurbliai pastaruoju metu išpopuliarėjo tarp privačių namų savininkų, kurie šildosi geotermine, oras-oras ar oras-vanduo sistema. Bandoma formuoti nuomonę...

Marius Valukynas, asociacijos „Litbioma“ prezidentas

Kol visa Lietuva aimanuoja dėl šildymo sąskaitų šią žiemą, aukščiausi Aplinkos ir Energetikos ministerijos pareigūnai niekaip nesusigaudo, ką reiktų nedelsiant daryti, kad sąskaitos bent jau nedidėtų, o gyventojų aimanų būtų mažiau. Trypčioti jau nėra kada – kalendoriuje tirpsta paskutinės savaitės ...

Vilma Gaubytė, asociacijos „Litbioma“ direktorė

Pastaruoju metu kaip iš gausybės rago į viešumą pasipylė šūkiai – atskirties mažinimas, dėmesys regionams, pagarba konkurencijai ir smulkioms įmonėms. Deja, realybėje garsios deklaracijos prasilenkia su tikrove. Naujausias pavyzdys – rengiamos Miškų įstatymo pataisos.

ELTA, Лукас Блекайтис

Гендиректор биржи энергоресурсов Baltpool Андрюс Смалюкас сказал, что цены на отопление в этом году могут быть самыми низкими за последние 20 лет. Однако в Литве отмечают, что большое количество белорусского биотоплива вытеснит с рынка местный бизнес.

Несмотря на то, что до начала отопительного сезона еще больше месяца, тепловики уже прогнозируют рост цен в этом сезоне. Утверждают, что причина подорожания - рост цен на биотопливо и газ. Биотопливо сейчас стоит намного дороже, чем в разгар минувшего отопительного сезона – зимой, сообщает LRT.lt.

Biokurui deginamos tik miško kirtimo atliekos - tai nedaro žalos gamtai, o ir pelenai gali būti panaudojami, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“ prezidentas Virginijus Ramanauskas.