Keturi didžiausi Šiaurės šalių laikraščiai ketvirtadienį pažymėjo Kinijos komunistų partijos įkūrimo šimtmetį bendru pirmojo puslapio redakciniu straipsniu, smerkiančiu režimo išpuolius prieš Honkongo nepriklausomą žiniasklaidą.
Liu Xiaobo
34 straipsnių
„Savo priešams turime paruošę šautuvus“, – įspėja Pekino ambasadorius.
Švedija yra puolama ir jai skubiai reikalinga pagalba. Tai gali būti staigmena galvojantiems, kad didžiausia Šiaurės šalis yra neutrali, geranoriška, nesikišanti į pasaulio reikalus, apdovanota daugeliu draugų ir neturinti priešų.
1988 m. lapkričio pabaigoje kirtęs patikros postą „Charlie“ patraukiau į sovietinės kultūros centrą Frydricho gatvėje, Rytų Berlyno širdyje. Įprastu atveju nuolat skubančiam užsienio korespondentui tai tebūtų laiko švaistymas.
Cenzūra Kinijoje nėra toks paprastas reiškinys, kaip atrodo daugeliui vakariečių, „The Atlantic“ skelbiamoje publikacijoje teigia Pekine dirbanti žurnalistė Amy Hawkins ir istorikas, Kalifornijos universiteto Ervaine profesorius Jeffrey Wasserstromas.
Kinijoje dingo be žinios vienas aršus vyriausybės kritikas, trečiadienį į jo namus įsiveržus saugumo pajėgoms, kai disidentas bendravo telefonu su JAV finansuojama televizija „Amerikos balsas“ (VOA).
Iškilus Kinijos demokratijos aktyvistas trečiadienį buvo nuteistas kalėti 13 metų už „ardomąją veiklą“.
Europos Sąjungos ambasadorius Kinijoje trečiadienį paragino Pekiną „nedelsiant“ paleisti jau antrąkart suimtą Švedijos pilietybę turintį knygų leidėją, šįsyk agentų sučiuptą švedų diplomatų akivaizdoje.
Tarptautinės nevyriausybinė žiniasklaidos organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) antradienį paskelbė, kad 2017 metais pasaulyje žuvo 65 žurnalistai ir kiti žiniasklaidos darbuotojai.
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį paskelbė, kad šalis žengia į „naują erą“, kupiną iššūkių ir galimybių, atidaręs 19-ąjį Komunistų partijos suvažiavimą, turintį sustiprinti jo galias, kurios jau šiuo metu yra labai didelės.
Velionio Nobelio taikos premijos laureato Liu Xiaobo pelenai šeštadienį buvo nuleisti į jūrą po prieštaringai vertinamos šio Kinijos disidento laidotuvių ceremonijos, jo draugams nuogąstaujant dėl demokratijos šalininko našlės likimo.
Sprendimas Nobelio taikos premiją skirti Kinijos disidentui Liu Xiaobo buvo „šventvagiškas“, Kinija pareiškė penktadienį, pasipylus prieš ją nukreiptai kritikai dėl demokratiją gynusio aktyvisto mirties.
Tarptautinė bendruomenė penktadienį ragino Kiniją suteikti laisvę ankstesnę dieną mirusio Nobelio taikos premijos laureato Liu Xiaobo našlei. Šalies pareigūnai taip pat sulaukė visuotinio pasmerkimo, kad neleido disidentui paskutinių gyvenimo dienų praleisti laisvėje ir išvykti gydytis į užsienį.
Nobelio taikos premijos laureatas 61-erių kinas Liu Xiaobo mirė ketvirtadienį, pralaimėjęs kovą su vėžiu, Kinijos pareigūnams ignoravus tarptautinės bendruomenės raginimus leisti jam paskutines gyvenimo dienas praleisti laisvėje, besigydant užsienyje.
Kinijos ligoninė, gydanti kalėti nuteistą Nobelio taikos premijos laureatą Liu Xiaobo, trečiadienį pranešė, kad pacientui sutriko kvėpavimas, o jo būklė kelia pavojų gyvybei.
Ligoninė, gydanti vėžiu sergantį Kinijos Nobelio taikos laureatą Liu Xiaobo, trečiadienį atnaujino informaciją apie jo būklę, bet teigiamos baigties neprognozuoja. Tuo tarpu žmogaus teisių organizacijos įspėja, kad valdžia galbūt klastoja šio disidento medicinos duomenis.
Vėžiu sergančio Kinijos Nobelio taikos premijos laureato Liu Xiaobo būklė yra kritinė, pirmadienį pranešė jį gydanti ligoninė. Ši žinia, kelianti nerimą dėl disidento gyvybės, buvo paskelbta kitą dieną po pacientą aplankiusių Vakarų šalių gydytojų paraginimo išleisti jį gydytis į užsienį.
Iš kalėjimo Kinijoje paleistas kepenų vėžiu sergantis Nobelio taikos premijos laureatas Liu Xiaobo sulauks medicininės pagalbos iš užsienio. Paprašius jo šeimai, gydyti 61 metų disidentą pakviesti geriausi ekspertai iš JAV, Vokietijos ir kitų šalių, trečiadienį pranešė Kinijos Šenjango miesto žinybo...
Kinija antradienį atmetė kritiką dėl elgesio su vėžiu sergančiu Nobelio taikos premijos laureatu Liu Xiaobo, Jungtinėms Valstijoms paraginus Pekiną suteikti lygtinai iš kalėjimo paleistam disidentui judėjimo laisvę ir galimybę pačiam pasirinkti medikus.
Kinijoje kalinamam disidentui Liu Xiaobo dėl medicininių priežasčių buvo suteikta malonė, pirmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė jo advokatas. 61 metų Nobelio taikos premijos laureatui, kuriam dar buvo likę kalėti maždaug treji metai, praėjusį mėnesį buvo diagnozuotas paskutinės stadijos kepenų v...