Kiekvienas laikotarpis pasižymi ne tik tam tikrais įvykiais, bet ir drabužių madomis. Kiekvieną sezoną drabužių parduotuvių virtinose demonstruojama, kas gi šiuo metu yra madinga, o pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie mados ciklą ratu: viskas, kas kadaise buvo populiaru dėvėti, sugrįžta. Pasižv...
Liudvikas XIV
23 straipsnių
Karalienė Elžbieta II sekmadienį taps pirmąja 70 metų karaliavusia Didžiosios Britanijos monarche. Šie metai yra jos platininio jubiliejaus metai, nors ji yra pasitraukusi iš visuomenės akiračio.
Štai, kaip XVIII amžiuje atrodė damų drabužių spinta: ar išdrįstumėte taip apsirengti šiandien? (14)
Kiekvienas laikotarpis pasižymi ne tik tam tikrais įvykiais, bet ir drabužių madomis. Kiekvieną sezoną drabužių parduotuvių virtinose demonstruojama, kas gi šiuo metu yra madinga, o pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie mados ciklą ratu: viskas, kas kadaise buvo populiaru dėvėti, sugrįžta. Pasižv...
Įdomiausi aukštakulnių istorijos faktai: kodėl kurtizanėms su aukštakulniais reikėjo 6 liokajų ir kokį triuką naudojo Marilyn Monroe (6)
Nors aukštakulniai dabar laikomi kone moteriškumo simboliu, tačiau jų atsiradimo ir išpopuliarėjimo istorija nustebintų daugelį. Pristatydama naują „Ecco Shape“ batų liniją, įdomias detales apie aukštakulnius batelius atskleidė mados antropologė Miglė Kazėnaitė.
Prancūzijos istorija kupina intriguojančių paslapčių, kurių dauguma vis dar nėra atskleistos. Bet įspūdingiausios tarp jų užgimė karaliaus Liudviko XIV dvare, kur brendo sąmokslai, intrigos bei klestėjo didikų savivalė. Kitaip tariant, gyvenimas XVII a. vid. Luvro rūmuose nestokojo kvapą gniaužianči...
Prancūzas Blaise`as Pascalis jau vaikystėje laikytas matematikos genijumi – būdamas 16 metų sukūrė kūgio pjūvio teoriją, atrado hidraulinio preso veikimo principą ir pirmasis rado metodą, kaip barometru matuoti oro slėgį.
Dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė rytoj 18 val. Pylimo galerijoje pradžiugins vilniečius gimtadienio (1942-04-17) proga atidaroma paroda. Ekspozicijoje 20 tapybos darbų.
Atstovaujamosios demokratijos idėja paremta principu, kad sosto neįmanoma „įsigyti“ – jį galima tik „išsinuomoti“, savo straipsnyje, kuris skelbiamas „The New York Times“ naujienų portale, teigia bulgarų politologas Ivanas Krastevas.
Ekspertai tvirtina, kad visiškai saugi ir pigi atominė energetika (AE) neegzistuoja. Deja, ši pramonės šaka lydima skaudžių ekologinių katastrofų šleifo: nuo Černobilio Ukrainoje iki Fukušimos Japonijoje.
Gebėjimas pasidaryti primityvius pirmuosius įrankius lėmė spartų žmonijos prisitaikymą gyvenant nepatogiomis sąlygomis. Pirmieji akmeniniai peiliai padėjo ne tik buityje, bet ir apsiginti nuo plėšrūnų ar juos medžioti.
Norint tinkamai priimti garbius svečius, verta pasidomėti stalo serviravimo taisyklėmis. Svarbu ne tik pasirinkti atskirus elementus, bet ir jų derinius, todėl ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis servetėlės.
Baroko epochoje vyravusios mados vargu ar galėtų įkvėpti šiandienos moterį – tų laikų grožio idealas mums labai tolimas, o kai kurie dalykai dabar atrodytų netgi vulgariai.
Šiandien kasdien naudojamas stalo įrankis seniau kėlė tikrą sumaištį: jūreiviams buvo tarsi pornografija (48)
Nors šiandien valgyti įprasta naudojant šakutę ir peilį, tokia praktika buvo taikoma toli gražu ne visada. Viduramžiais dažniausiai buvo valgoma pirštais, o pirmosios šakutės ant Europiečių stalo atsirado XI amžiuje. Tiesa, į šį įrankį buvo ne tik įtariai žiūrima, bet ir tikėta, kad jis gali prišauk...
Antradienį pareiškęs, kad pedagogų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaka daroma ir Rusijoje, premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius sukėlė tikrą ažiotažą.
Paryžius – vienas lankomiausių miestų pasaulyje, kasmet dešimtys milijonų žmonių pereina per kompaktišką jo centrą, Marė rajonas turistus traukia tarsi magnetas. Sunku patikėti, bet kadaise šis kvartalas skendėjo purve.
Visi, gimę iki 1980 metų, pažymėti baisios ligos ženklu. DELFI domėjosi, kodėl būtent ant kairės rankos.
Žmonija nuo seno yra atkreipusi dėmesį į tai jog danguje vis pasirodo šie keisti objektai, kurie dabar yra vadinami kometomis. Apie šiuos dangaus kūnus buvo prikurta begalė įvairiausių mitų, buvo bandoma juos personalizuoti paverčiant dievais, jie archajiniam žmogui visuomet pranašaudavo nelaimes ir...
Avalynė – viena svarbiausių aprangos dalių. Ji ne tik saugo pėdas nuo sužeidimų vaikštant ar bėgant. Ji neatsiejama nuo mados ir įvaizdžio. Tai, kas mūsų garderobe yra arčiausiai žemės, gilioje senovėje turėjo būti geriausiai matoma. Tikriausiai todėl, kad varguoliai savo poną atpažintų ir pagal bat...
Monikos Baltrušaitytės pasisakymas apie Žaliojo tilto chebrą – keturias sovietinio socializmo laikų statulas – turbūt daug kam pasirodė kaip universaliai priimtina, pilietiška, logiška pozicija. Komentarai krykštauja pavymui: lauk visą sovietinį šlamštą, jų vietoje pasistatykime partizanus šlovinanč...
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis gina energetikos viceministre dirbančią partietę Renatą Cytacką, kuri melavimu apkaltino prezidentę Dalią Grybauskaitę.