„Nvidia“ pristatė naujausią dirbtinio intelekto lustą, kuris, kaip teigiama, kai kurias užduotis gali atlikti 30 kartų greičiau nei jo pirmtakas.
lustai
53 straipsnių
lustai – įtaisai, svarbūs įvairių elektroninių prietaisų gamybai, taip pat buitinei technikai, automobiliams, kompiuteriams ir kt. Lustai yra puslaidininkiai, ant kurių specialia įranga yra suformuotas didelis tranzistorių ar kitų puslaidininkinių elementų, kurie gali atlikti skaičiavimus ar valdyti elektros grandines, kiekis. Šiuolaikiniuose lustuose telpa milijardai tranzistorių.
Vyriausybė trečiadienį paskyrė Ekonomikos ir inovacijų ministeriją (EIM) bei Inovacijų agentūrą atsakingomis už Europos Sąjungos (ES) reglamento – vadinamojo lustų akto – įgyvendinimą Lietuvoje. Bendrijos dokumentas skirtas bloko puslaidininkių sektoriui stiprinti.
Rekordinį DI lustų pardavimą fiksuojanti technologijų milžinė „Nvidia“: prasidėjo nauja kompiuterijos era – tai pakeis žmonijos gyvenimą (1)
Technologijų milžinė „Nvidia“ teigia, kad jos pardavimai pasiekė rekordą – išaugus dirbtinio intelekto lustų paklausai jie padidėjo daugiau nei dvigubai.
Visus, kas šiame straipsnyje ieškos to trumpo atsakymo „kada“, iš anksto perspėsiu, kad čia nėra švaistomasi lengvabūdiškais pažadais, kaip ir niekada nebuvo tai daroma puslaidininkių pramonės ar partnerystės su Taivanu tema. Skiriu šį įrašą norintiems iš tiesų suprasti, kaip atrodo globali ir lietu...
Technologijų milžinė IBM teigia, kad jos kuriamas lusto prototipas, panašus į smegenis, galėtų užtikrinti efektyvesnį dirbtinio intelekto (DI) energijos vartojimą, praneša BBC.
Prieš Rusijos invaziją Michailas Pavliukas kukliai girdavosi kilęs iš Vakarų Ukrainos kaimelio, į kurį kas vasarą grįždavo šienauti savo tėvų pievų.
Europos Sąjunga (ES) su Kinija gali rasti bendradarbiavimo galimybių, tačiau jeigu kiltų karas dėl Taivano, Bendrija susidurtų su rimtomis ekonominėmis pasekmėmis, LRT RADIJUI penktadienį sako būsima ES ambasadorė JAV Jovita Neliupšienė. Jos įsitikinimu, būtent lustų eksportas kol kas labiausiai sau...
Energijos, reikalingos pagaminti lustus, kurie naudojami įvairiausiose srityse – nuo elektrinių automobilių iki balistinių raketų, – kiekis šį dešimtmetį gali smarkiai padidėti. Be platesnio užmojo posūkio prie švariosios energetikos, ši veikla gali kelti grėsmę klimatui, teigia „Greenpeace“.
„Samsung Electronics“ pranešė, kad sumažins atminties lustų gamybą po to, kai pranešė apie mažiausią pelną nuo 2009 m. finansų krizės.
Didžiausias JAV atminties lustų gamintojas „Micron Technology“ einamajam ketvirčiui pristatė geresnes prognozes, nei baiminosi kai kurie analitikai, o tai žadina viltį, kad sunkiausias pramonės nuosmukio etapas gali būti pasibaigęs.
Kinija ilgai buvo pasaulio fabrikas, tačiau dabar įmonės, kurios čia anksčiau buvo iškėlusios gamybą, sako, kad šios dienos baigiasi. „Kyocera“ prezidentas sako, kad gamyba Kinijoje nebeperspektyvi, o galą jai daro JAV įvesti ribojimai lustams.
Šį kartą viskas turėjo būti kitaip. Atminties lustų sektorius, garsėjantis savo pakilimų ir nuosmukių ciklais, iš esmės pasikeitė. Drausmingesnio valdymo ir naujų produktų rinkų (įskaitant 5G technologiją ir debesijos paslaugas) derinys turėjo užtikrinti, kad kompanijos gaus labiau nuspėjamas pajama...
Trečiadienį prie griūvančios Ensdorfo anglimis kūrenamos elektrinės Olafas Scholzas susitiko su verslo ir politikos lyderiais pasidžiaugti, kad ši vieta ateityje taps elektrinių transporto priemonių lustų gamykla.
Nyderlandai ir Japonija, kur įsikūrę pagrindiniai puslaidininkių gamybos įrangos tiekėjai, yra beveik pasirengusios prisijungti prie Joe Bideno administracijos vadovaujamų pastangų riboti technologijos eksportą į Kiniją ir sukliudyti jos veržimuisi į lustų pramonę.
Per tris dešimtmečius, kuriuos praleido „Samsung Electronics“, Yang Hyang-ja padėjo suformuoti 84-erių metų senumo konglomerato nūdienos dominavimą pasaulinėje atminties lustų gamyboje. Dabar ji imasi kur kas platesnio iššūkio: užtikrinti stiprią Korėjos poziciją sektoriuje tuo metu, kai JAV su Kini...
Korporacija „Intel Corp.“ planuoja gerokai sumažinti darbuotojų skaičių (galbūt tūkstančiais), siekdama sumažinti sąnaudas ir įveikti springčiojančios asmeninių kompiuterių rinkos iššūkius, teigia su situacija susipažinę šaltiniai.
Daugėja ženklų, kad nuosmukis technologijų pramonėje gali būti didesnis ir užtrukti ilgiau, nei manyta anksčiau.
„Micron Technology“ pranešė, kad per ateinančius 20 metų planuoja investuoti net iki 100 mlrd. dolerių, kad pastatytų Niujorko valstijoje gamyklą ir taip sustiprintų vietinę atminties lustų gamybą.
„Micron Technology“ ir „Kioxia Holdings “, du iš didžiausių pasaulyje atminties lustų gamintojų, mažina savo produkciją, kad susidorotų su staigiu paklausos kritimu.
Puslaidininkių produktų – įvairiausių mikroschemų, procesorių ir kitų lustų – poreikis pasaulyje ima mažėti. Tai džiugina pramonę – pagaliau bus galima didinti gamybą ir stabdyti kainų augimą. Vartotojai džiaugiasi mažesnėmis kompiuterinės technikos kainomis. Tačiau lustų gamintojai investuotojams a...