magnetinis rezonansas
12 straipsnių
Kai šešerių metų Lucasui diagnozavo retą smegenų auglį, prancūzui gydytojui Jacquesui Grilliui ir kitiems medikams nekilo abejonių, kad berniuko laukia mirtis. Tačiau praėjo septyneri metai, Lucasui – jau trylika, o auglio nelikę nė ženklo.
Vos 6 metų Domui galvoje rastas auglys – bandydami gelbėti vaiką, tėvai susidūrė su didele problema (1)
Domukui – šešeri. Ir šis nuolat besišypsantis, gyvenimo džiaugsmu su visais aplinkiniais besidalinantis ir plaukimo varžybose dalyvauti svajojantis berniukas nežino, kad serga vėžiu. Tėveliai šią skaudžią žinią nuo sūnaus slepia kaip tik įmanydami, nes turi didelę viltį, kad jo smegenyse esantis ir ...
Net trys iš penkių (60 proc.) šalies gyventojų nežino, kas yra smegenų aneurizma, nors tai viena didžiausių rizikų gyvybei keliančių kraujagyslių ligų. Tokius rezultatus parodė Lietuvoje atlikta „Spinter“ visuomenės nuomonės apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti šalies gyventojų informuotumą ap...
Užsienietis nesitikėjo tokio akibrokšto gydymo klinikoje: moka visus mokesčius, bet paslauga – neprieinama (114)
Lietuvoje jau kelerius metus gyvenantis ir dirbantis užsienietis labai nustebo, kai jam prireikus medicinos paslaugų, teko susidurti su keistomis biurokratinėmis kliūtimis. Antakalnio poliklinikoje gavęs siuntimą į „Affidea“ kliniką atlikti tolesnių tyrimų, sulaukė tokio komentaro: „Nėra asmens kodo...
Mažajam Justui 3 metai, o kenčia jis nuo 4 retų ligų: tėvai dėkoja net ir už mažiausią stebuklą (102)
3,5 metų Justo gyvenimas kur kas kitoks nei daugumos jo bendraamžių. Berniukui sulaukus 5 mėnesių, tėvai pradėjo įtarti, kad yra kažkas negerai, tad vis dažniau teko lankytis ligoninėje tyrimams. Mažojo Justo jau nebestebina – ligoninėse jam tenka lankytis iki šiol. Skuodiškis turi ne vieną, o net k...
Trumpesnės eilės poliklinikoje, lengvesnis darbas gydytojams, greitesnė ir tikslesnė diagnostika, visa tai bus įmanoma, sako įmonės „Oxipit.AI“ komanda. Tai pasiekti esą padės technologija, kurią mes naudojame kiekvieną dieną, pavyzdžiui, per „Snapchat“ programėlę.
Moterų seksualumo niuansai glumina mokslininkus – prisiminkime kad ir G tašką arba multiorgazmus (kartotinius orgazmus). Linda Geddes BBC.com rašo, kad po radikalių eksperimentų pagaliau pavyko rasti kelis atsakymus.
Mokslininkai aiškinasi, kodėl kai kurių vyresnio amžiaus žmonių smegenys veikia tarp tarsi būtų net 30 metų jaunesnės nei jų bendraamžių, skelbia futurity.org.
Dar vienas tyrimas patvirtino įtarimus, kad pasikartojantys smūgiai į galvą bokso ar rytų dvikovų metu gali pažeisti smegenis.
Jauna, graži, linksma ir vis pas gydytojus eina. Taip į Laimą Morkūnaitę, kuri susirgo studijuodama trečiame kurse, žiūrėjo specialistai, tik po 10 metų nustatę tikrąją ligą.
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto (Olandija) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.