Vienas iš geros savijautos ir tvirtos sveikatos garantų – pakankamas reikiamų vitaminų ir mineralų kiekis, tada organizmas sklandžiai funkcionuoja, mes jaučiamės aktyvūs, energingi ir darbingi. Deja, daugelio žmonių gyvenime subalansuota mityba – veikiau siekiamybė, nei realybė: pagundų kelia įvairū...
maistinės medžiagos
15 straipsnių
Subalansuota mityba svarbi kiekvienam, tačiau senstant poreikiai keičiasi. Su amžiumi reikia mažiau energijos, bet tiek pat maistinių medžiagų, kaip ir jaunystėje. Kaip pasirūpinti, kad mityba būtų visavertė, ir kad ji padėtų vyresniame amžiuje jaustis geriau?
Šis produktas – vienas maistingiausių planetoje: kovoja su aukštu kraujospūdžiu ir bloguoju cholesteroliu (1)
Spirulina – cianobakterijų rūšis, dažnai vadinama mėlynai žaliais dumbliais, kurie auga tiek gėlame, tiek sūriame vandenyje. Kaip ir augalai, cianobakterijos gamina energiją iš saulės šviesos vykstant procesui, vadinamam fotosinteze.
Sandrija Čapkauskienė įvardijo maisto produktus, kuriuose šiuo metu daugiausia vitaminų: vartokite juos dabar – tai puiki apsauga nuo infekcijų ir virusų (60)
Artėja žiemos sezonas, tad vertėtų jam tinkamai pasiruošti, kad šis laikotarpis apsieitų be ligų. Kokių vitaminų mums labiausiai reikia šaltuoju metų laiku? Kokiuose maisto produktuose jų galime rasti? Ir kaip nepagalvodami juos sunaikiname gamindami maistą? Apie tai paaiškino biomedicinos mokslų da...
Istorija. Moliūgų kilmė nėra žinoma, nors teigiama, kad moliūgai atsirado Šiaurės Amerikoje. Jie yra vieni seniausių prijaukintų augalų, dabartinės Meksikos ir Gvatemalos teritorijoje buvo naudojami jau apie 10 000 metų prieš Kristų. Iš pradžių moliūgai buvo auginami dėl sėklų, nes ankstyvosios veis...
Sandrija Čapkauskienė įvardijo bulvių naudą, didžiausią klaidą valgant cepelinus ir kodėl negalima bulvių užsigerti kefyru (101)
Bulvė – mėgstamiausia lietuvių daržovė. Virtos, keptos bulvės, bulviniai blynai, kugeliai, cepelinai – gardžiausi patiekalai, kuriuos mėgsta daugelis. Kuo bulvės naudingos mūsų sveikatai? Kaip geriausia apdoroti bulves? Nuo kokių negalavimų jos gali padėti? Apie tai – biomedicinos mokslų daktarė, LS...
Mokslų daktarė pasakė, ką būtina vartoti moterims, kad plaukai būtų sveiki ir atrodytų nepriekaištingai (30)
Karštis nualina mūsų plaukus, tad vasaros pabaigoje jie būna labiausiai pavargę – išsausėję, besiveliantys, lūžinėja plaukų galiukai ir keičiasi jų struktūra. Tad kaip prieš naująjį sezoną susigrąžinti jų žvilgesį ir grožį papasakojo biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė.
Brokolis ir žiedinis kopūstas – pusbroliai, itin naudingi mūsų sveikatai. Sandrija Čapkauskienė išaiškino, kokie esminiai jų skirtumai (14)
Brokoliai ir žiediniai kopūstai – bastutinių šeimos daržovės, paprasto kopūsto giminaitės. Abi panašios išvaizdos ir skonio, valgoma dalis – žiedynai. Šios daržovės labai vertinamos dėl didelio kiekio naudingų mineralinių medžiagų ir vitaminų. Ar žinote, kas sieja šias daržoves ir kuo jos skiriasi? ...
Sveikatos sutrikimas, apie kurį kalbėti Lietuvoje vis dar gėda: gydytoja pasakė, kodėl tai daryti būtina (19)
Išminčiai sako, kad reikia ne gyventi, kad valgytum, o valgyti, kad gyventum. Šiandien kaip niekada akivaizdu – viena didžiausių šių laikų problemų yra mažas maisto produktų maistingumas, netinkama mityba ir to sukeliamos sveikatos problemos.
Keistasis Australijos žemynas patvirtina savo reputaciją. Ten atrasti keisti grybai, tirpdantys auksą ir jo nanodalelėmis dengiantys savo micelį.
Žiemos išsekintas organizmas nusipelnė dėmesio ir rūpesčio – juk pavasarį dera sutikti kupiniems energijos. Sveikos gyvensenos specialistai sako, jog į vaistinę skubėti neverta, mat stiprinti imunitetą galima pirmiausiai atsigręžiant į supermaistą. Vienas tokių produktų – dažnai pakankamai neįvertin...
Egzistuoja tikimybė, kad laikantis taisyklingo mitybos režimo jūs vistiek negausite tiek vitaminų ir maistinių medžiagų, kiek norėtųsi.
Tatjaną Rybakovą visą gyvenimą kankino didelis antsvoris. Būdama keturiolikos rusaitė Tatjana svėrė 105 kilogramus ir negalėdama su tuo susitaikyti, ji nusprendė imtis rimtų veiksmų, kad kažkas pasikeistų.
Vien augalinės kilmės produktus vartojantys žaliavalgiai gali pristigti būtinų maistinių medžiagų, o į savo racioną įtraukę termiškai neapdorotus gyvulinės kilmės produktus, labiau rizikuoja apsinuodyti. Taip teigia LRT.lt kalbintos gydytojos bei maisto saugos specialistės.
Sporto mitybos ir visuomenės sveikatos specialistė Cynthia Sass konsultuoja įvairių sporto šakų komandas ir individualius sportininkus. Suprantama, profesionalų ir mėgėjų mitybos poreikiai skiriasi, tačiau visus sieja šis tas bendro – siekiant iš fizinio aktyvumo maksimalios naudos visi turi tinkama...