Vidurvasarį, kai aplink viskas auga, dera ir kvepia, taip norisi nors kažkiek to gėrio išlaikyti iki žiemos. Tad prasideda maisto atsargų ruošimas žiemai. Šiaulietė maisto tinklaraščio „Raudona Virtuvė“ kūrėja Skirmantė Sirevičienė dalijasi gardaus krapų pagardo receptu ir visus ragina būti išrading...
maisto atsargos
17 straipsnių
Neramumai pasaulyje daugelį paskatino pagalvoti apie strategines maisto produktų atsargas. Ko vertėtų nusipirkti ir drąsiai laikyti sandėliuke, nesibaiminant, kad greitai pasibaigs galiojimo laikas?
Tvyrant karinei įtampai, šalies gyventojai suskubo galimoms rizikoms ruoštis iš anksto, pirmiausia – pasirūpinti maisto atsargomis. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad maisto atsargų krepšelyje turėtų atsidurti ne tik ilgai negendantys, bet ir didžiausią maistinę vertę turintys maisto produktai.
Ar gyventumėte atokioje vietoje, ar vyktumėte stovyklauti, ar tiesiog norėtumėte prisikaupti šiek tiek maisto atsargų nelaimės atvejui, jums padės ilgai galiojančių, bet sveikų maisto produktų sąrašas.
Produktų šaldymas – ne tik geriausias konservavimo metodas, leidžiantis išsaugoti daugiausiai maistinių savybių, bet ir būdas sutaupyti bei gyventi tvariau, rašoma pranešime spaudai.
Jungtinių Tautų organizacijos duomenimis, net trečdalis pasaulyje pagaminamo maisto yra išmetama arba iššvaistoma, o tai daro neigiamą poveikį ekonomikai, aplikai ir socialinei gerovei. Maisto atliekų puvimo proceso metu išskiriamos dujos sudaro nuo 6 iki 8 proc. visų šiltnamio efektą sukeliančių du...
Išmintingi pirkėjai visada ieško patarimų, kaip sumažinti išlaidas maistui ir išmesti kuo mažiau produktų. Dauguma jų susiję ne su kuo kitu, o su sumaniu maisto produktų atsargų laikymu. Išmokę tinkamai laikyti produktus, galėsite apsipirkinėti rečiau, įsigyti daugiau ir netgi sutaupyti.
Maisto rinkų prognozės siunčia įspėjimo signalą – laikas pasirūpinti svarbiausių produktų atsargomis, kad Lietuvos neištiktų jų stygius. Jau ne kartą raginau Vyriausybę susirūpinti maisto rezervo būkle: tai, kas šiandien jame sukaupta, kelia greičiau nerimą negu stabilumo pojūtį.
Maisto atsargas šiuo metu kaupia ne tik pirkėjai. Kai kurios vyriausybės konoraviruso pandemijos metu siekia užsitikrinti maisto tiekimą šalies viduje.
Visame pasaulyje sandėliai prigrūsti šaldytos kiaulienos, sūrio galvų ir ryžių maišų. Bet dabar, koronaviruso protrūkiui sutrikdžius logistikos operacijas, iškyla klausimas. Kaip visas šis maistas pasieks žmones?
Pastarosiomis dienomis ir pačiam tapo komiškai nejauku pirkti grikius, kuriuos mėgstu nepriklausomai nuo sezono, šalies politinio ir meteorologinio klimato, bei žinoma – nuo koronaviruso protrūkio.
Londonas ir visa Jungtinė Karalystė jau senai nėra mačiusi tokios žiemos, kokia juos užklupo šiemet, tad žmonės ėmė panikuoti.
Didžiausias kamuojamas „galvos skausmas“ keičiant mitybą atsiranda dėl klausimo „ką teks valgyti?“. Kai žmogus būna pripratęs prie nesveiko ir greito maisto, jam gali atrodyti, kad to atsisakius lieka tik salotų lapai, obuoliai ir garuose virta beskonė vištiena.
Galbūt ir tu įsikvėpsi ir pamėginsi pakeisti savo išvaizdą taikydama šiuos realistinius metodus.
Jei agurkėlių jau priraugėte, metas pasirūpinti ir kitomis daržovių atsargomis žiemai. Mano mėgstamiausi - marinuoti burokėliai, kuriuos mėgsta visa šeima prie įvairiausių mėsos ir žuvies patiekalų, taip pat jie tinka šaltibarščiams, sriuboms, salotoms. Pabandom?
Šiandien parduotuvėse galime rasti ir marinuotų agurkėlių, ir burokėlių, ir uogienių, ir džemų. Tačiau vasaros ir rudens gėrybių pasiruošusios pačios, žinosite, kad jos - be konservantų, dažiklių, saldiklių.
Priešingai plačiai paplitusiam įsitikinimui, kupranugario kupros nėra pilnos vandens. Iš tiesų šie keisti išsikišimai yra riebalų sankaupos, leidžiančios gyvūnams dienų dienas keliauti dykuma be maisto.