Kaip atpažinti, kad žmonės meluoja? Klausimas sudėtingas. Nemažai mokslininkų ieško atsakymo į jį. Tyrimai rodo, kad mes skirtingai atpažįstame tiesą ir melą. Pasirodo, kad tiesą mes atpažįstame net gi geriau.
Malcolmas Gladwellas
6 straipsnių
Dešimtys menininkų, rašytojų ir mokslininkų pasirašė atvirą laišką, kuriame smerkia viešų debatų silpninimą ir perspėja, kad laisvas keitimasis informacija bei idėjomis atsidūrė pavojuje kylant „neliberalumui“.
Kai kyla diskusijų, ar Lietuva išliks, vertėtų prisiminti, kad XI a. mūsų apskritai neturėjo likti: buvome neturtingi, mokėjome rusėnams duokles, o teritorijos buvo nederlingos.
Kaip pričiupti serijinį žudiką? Ar gali padėti jo psichologinio portreto sudarymas? Ar nėra taip, kad valandų valandas sėdėdami prie nuovados stalo, detektyvai pernelyg pasikliauja spėjimais ir prielaidomis, kai tuo metu žudikas vaikšto laisvėje?
Šiandien moterims pakeisti plaukų spalvą yra taip lengva, lyg pasidažyti lūpas. Tačiau neseniai galimybė pačioms paprastai ir greitai nusidažyti plaukus namuose atrodė neįtikėtina. Nuo kada moteriai pakanka dvidešimt minučių, kad iš brunetės virstų blondine? Kada įvyko didysis lūžis plaukų dažų indu...
Išvados, kurias apie žmogų padarome per pirmas dvi sekundes, labai panašios į tas, kurios susiformuoja su juo pabendravus pusvalandį ar visą savaitę. Tiesa, pirmas įspūdis ne visada būna teisingas – mes jį linkę pervertinti.