Kiekvieną rudenį daugybė latvių ištrūksta iš savo namų ir važiuoja pasivaikščioti į Siguldą. Tačiau Sigulda nėra vienintelė auksiniu rudeniu garsėjanti vieta Latvijoje.
malūnas
22 straipsnių
Malūnas – įrenginys, mašina kietoms medžiagoms smulkiai trupinti; trupintuvas. Malūnai naudojami naudingųjų iškasenų sodrinimo, akmens anglių, metalurgijos, cemento, chemijos, statybinių medžiagų, maisto pramonės įmonėse.
Į gaisrą Kaune išskubėjo gausios gelbėtojų pajėgos – prie parduotuvės „Maxima“ liepsnojo malūnas (1)
Trečiadienio rytą kilo gaisras Kaune. Pranešama, jog prie parduotuvės „Maxima“ užsiliepsnojo medinis malūnas.
Metai kiti, o gal ir greičiau – ir Panevėžio rajonui, įkandin kitų Lietuvos vietovių, numatoma tapti vėjo jėgainių, paprastai pavadinamų vėjo malūnais, kraštu.
Pusantro šimto metų turtingą istoriją menantis vienas vos iš dviejų Panevėžyje išlikusių vėjo malūnų Ramygalos gatvėje grimzta praeitin nykiai irdamas. Jo savininkas piktinasi neturintis už ką tvarkyti istorinės vertybės. Mat neatgaunantis dar prieš Antrąjį pasaulinį karą senelio mieste valdytų žemi...
Kai kaunietis Pranciškus Jakubauskas pasistatė savo privatų malūną, jis nė nežinojo, į ką visa tai išaugs. O išaugo į patį tikriausią šeimos verslą, prie kurio vairo šiuo metu stovi Pranciškaus anūkė Julita. Su pašnekovais – verslo pradininku ir dabartine vadove, kalbamės apie tai, iš kur anuomet ki...
Vos už kelių kilometrų nuo Mažeikių esantis Krakių miestelis – mažai kam girdėtas. Šią vietą žino nebent vietiniai apylinkių gyventojai – čia, gražiame Ventos upės vingyje, šalia nuostabaus pušyno, kone visą praėjusį šimtmetį veikė vandens malūnas.
Panevėžietė nepagailėjo pinigų merdinčiam malūnui: jau turi planą, kaip jį prikelti antram gyvenimui (9)
Šimtamečiame Raguvos malūne vėl atsiranda gyvybė. Daug kartų ėjęs iš vienų rankų į kitas, rudenį jis, gerokai apleistas, atsidūrė jaunos dizainerės Rūtos Malinauskaitės glėbyje. Norvegijoje studijuojanti vilnietė turi planų Raguvos sename malūne įrengti meno studiją su baseinu.
Sugriuvo paskutinysis Rokiškio rajone medinis vėjo malūnas. Pakapinės kaime (Juodupės sen.) stovėjęs medinis malūnas traukė pravažiuojančiųjų dėmesį. Prie jo sustodavo norintieji įsiamžinti. Tiesa, į vidų jau niekas nebedrįsdavo užeiti. Deja, malūno istorija baigta. Kovo 2-ąją jis nugriuvo.
Vaizdingame Zaanse Schans kaimelyje pasivaikščioti išsirengusiems Nyderlandų gyventojams užmiršti karantiną ir pralinksmėti šiuo metu padeda sniego ir saulės derinys. Paprastai ši XVII a. vėjo malūnais nusagstyta ir vandens kanalais išraižyta vietovė būna turistų traukos centras. Dabar vaiskus dangu...
Pilaitėje stovi 16 metrų aukščio kepurinio tipo vėjinis malūnas – jo viršutinę dalį galima sukti ir reguliuojant pasukti į palankiausią vėjo kryptį.
Atgaivintas Vištyčio simbolis – vėjo malūnas: lankytojus stebins autentiškumas ir įspūdinga panorama iš viršaus (3)
Vištyčio vėjo malūnas su autentiška technologine įranga - vienintelis į Kultūros vertybių registrą (unikalus kodas – 28294) įrašytas ir paskelbtas valstybės saugomu vėjo malūnas Marijampolės apskrityje. Tai ir apskritai vertingas medinių malūnų architektūros pavyzdys Lietuvoje. Jo prikėlimas antram ...
Paskutinis vasaros mėnuo Lietuvos pajūryje gali tapti tikru atradimu. Atskleisti senovės Baltų paslaptis, pažinti vienuolių kasdienybę, pasigaminti ir ragauti dvaro saldainių ar pasidairyti po vienintelį Lietuvoje „prezidentinį“ malūną bus įdomu ir mažiems, ir vyresniems.
„Snaudžia malūnas prie kelio, saulė seniai vakaruos…“ – skamba populiari Virgio Stakėno atliekama daina, tarsi primenanti nykstančią mūsų šalies kraštovaizdžio dalį – vėjinius malūnus. Retas iš jų tebeturi sparnus, ir tik vienas kitas rado naują savo paskirtį, įsileisdamas į vidų užeigos namus, barą...
Apsuptas vaizdingo seno parko ir Ventos upės ištakų čia stūkso XIX a. Užvenčio dvaro vandens malūnas, o aplink ore tvyranti ramybė čia tiesiog užburia. Todėl ir miestelio pavadinimas toks – Užventis.
Žemaitijos pasididžiavimas: iš kiekvienuose namuose randamų produktų gimsta tikrų tikriausias gardėsis (45)
„Žemaičių kalba skiriasi nuo lietuvių. Pavyzdžiui, žodis „brėkšta“. Lietuvoje jis reiškia „švinta“, o žemaitiškai – „temsta“. Yra toks festivalis „Brėkštanti aušrelė“, mes jo nesuprantame“, – juokiasi Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus pirmininkas Andrius Dacius. Jį sutikome beieškodami ger...
Tiems, kurie planuoja vykti į Londoną, rekomenduojame aplankyti mažai populiarių, bet įdomias istorijas menančių vietų sąrašą.
Vandens turizmo pramogos pastaraisiais metais įgauna vis didesnį pagreitį – baidarių nuomotojų teigimu, iki birželio vidurio sulaukiama apie 60-70 proc. rezervacijų visiems vasaros savaitgaliams.
Prieš dešimt metų verslininkę Reginą Veselienę su vyru Stasiu Sutkauskiu gyvenimas nubloškė atgal į gimtinę – Zarasų rajone esantį Šlyninkos kaimą. Dėl mamos sugrįžusi į namus moteris neužsidarė tarp keturių sienų, o atgaivino istorinį malūną.
Britas dirba rečiausią darbą Didžiojoje Britanijoje – jis buvo paskirtas malūnininku vieninteliame šalyje veikiančiame potvynių ir atoslūgių vandens malūne. Hampšyro grafystėje esančiam Elingo potvynių ir atoslūgių vandens malūnui 900 metų, kažkada jis priklausė Anglijos karaliui, o dabar yra paveld...
Panevėžio rajone, Ramygaloje, grūdai malami 1929-ųjų įranga. Susimalti grūdų ir parsivežti namo ką tik sumaltų miltų į Ramygalą plūsta žmonės ne tik iš Panevėžio, Anykščių, Kėdainių, Ukmergės, Biržų, Rokiškio rajonų, bet ir iš tolimesnio Raseinių krašto, rašo „Lietuvos žinios“.