Pirmadienio vakarą Pajūrio regioninis parkas pasidalijo neįtikėtina žinia – rasta mamuto iltis.
mamutas
40 straipsnių
Mamutas (lot. Mammuthus) – straubliniams priklausiusi žinduolių gentis, prisitaikiusi gyventi šaltame klimate. Pirmieji mamutai pasirodė paskutinio tarpledynmečio metu. Europoje mamutai išnyko baigiantis ledynmečiui, Sibire gyveno kiek ilgiau. Buvo paplitę beveik visame šiaurės pusrutulyje.
Vilniaus miesto savivaldybės planuose – Nacionalinio stadiono prieigose įkurti naują Mamuto parką. Parkas turėtų sujungti Šeškinę su centrinę miesto dalį, o žmonės galėtų į Nacionalinį stadioną patekti iš Ukmergės gatvės pusės. Retas žino, kad Mamuto parko pavadinimas nėra atsitiktinis, juk daugiau ...
Nieko nėra neįmanomo – mokslininkų užmačios į Žemę grąžinti mamutus atrodo sunkiai įtikimos, tačiau jie jau žino, kada ir kaip tai įvyks (4)
Daugelio jau nestebina mokslininkų noras prikelti seniai išnykusius ar klonuoti itin retus gyvūnus. Ne paslaptis, kad yra įmonių, kurių verslas – klonuoti nugaišusius šunis, kates ir arklius, o, pavyzdžiui, pernai gimė pirmieji arktinio vilko klonai. Vis dėlto atgaivinti mamutą – tikrai didelis iššū...
Rusijos oligarchas dalį šalies užsimojo sugrąžinti 14 000 metų atgal: milijardieriaus plane – ledynmečio mamutų prikėlimas (3)
Andrejus Melničenka, Rusijos milijardierius, turtus susikrovęs iš anglies ir trąšų, o po invazijos į Ukrainą nubaustas sankcijomis, dabar turi planą, kaip tirpstant Sibiro amžinajam įšalui sustabdyti metano išmetimą. Jis siūlo sugrįžti į laikus, kai po tundrą klajojo vilniniai mamutai.
Niujorke veikiantis Amerikos gamtos istorijos muziejus surengė ekspoziciją, kurios lankytojai kviečiami apžiūrėti realaus dydžio ir labai tikroviškai atrodančius mamuto, Afrikos savaninio dramblio ir nykštukinių dramblių modelius.
Nyderlandų mokslo muziejuje pristatytas didžiulis mėsos kukulis, pagamintas iš mamuto mėsos, išaugintos naudojant DNR. Kukulį pagamino australų kompanija „Vow“. Atstovai tikina, kad tai – ne balandžio 1-osios pokštas, jie tiesiog norėję paskatinti diskusiją apie mėsos auginimą, ką laiko tvaresne tik...
Mokslininkams pavyko iš gilaus miego prikelti virusus, kurie 48 500 metų tūnojo Sibiro amžinajame įšale. Ir nors pats eksperimentas atrodo rizikingas, mokslininkai tiki, kad grėsmė kur kas didesnė ten, kur dėl klimato kaitos sparčiai tirpsta amžinasis įšalas.
Šiaurės vakarų Kanadoje rastas įšalęs gauruotojo mamuto jauniklis – tai pirmas toks radinys Šiaurės Amerikoje, praneša BBC.
Mokslininkai išgavo seniausią žinomą DNR. Ji buvo išgauta iš krūminių mamutų dantų. Šie mamutai prieš maždaug 1,2 mln. metų klajojo šiaurės rytų Sibire. Mokslininkų tyrimas praplėtė išnykusių rūšių suvokimo horizontus. Trečiadienį, vasario 17 d., mokslininkai pasakojo iš trijų atskirų mamutų palaikų...
Klaipėdiečio radinių amžius gali siekti apie 40 tūkst. metų prieš Kristų: įspūdingas liekanas atkasė karjere (59)
Ariogaloje netoli Dubysos buvusiame karjere dar sovietmečiu atrasti mamutų, briedžio, šiaurės elnių kaulų bei dantų fragmentai maloniai nustebino Klaipėdoje dirbančius mokslininkus.
Ar įmanoma, kad vieną dieną miškuose galėsime sutikti kažkada išnykusius mamutus? Net jei mokslininkai sugebėtų į dramblio genomą perkelti visus mamuto genus, iš jų gimęs padaras vis tiek nebūtų mamutas, LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sako profesorius, genetikas J. R. Lazutka. Tačiau prieš tai lauk...
Jakutijos gyventojas parduoda „priešistorinę“ kepurę: galvos apdangalas pagamintas iš mamuto vilnos. Vladimiro Amosovo teigimu, medžiagą kepurei jam iš šiaurės regiono, kuriame buvo rastos gyvūno liekanos, prieš dešimt metų atvežė draugas. Kiek pasvarstęs, jis kreipėsi į tradicinius galvos apdangalu...
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete esančiame Geologijos muziejuje nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. bus galima išvysti Anžu mamuto skeletą.
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete esančiame Geologijos muziejuje nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. bus galima išvysti Anžu mamuto skeletą.
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete esančiame Geologijos muziejuje nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. bus galima išvysti Anžu mamuto skeletą.
Jeigu kada nors gyvenime svajojote turėti nuosavą mamutą, panašu, kad pasitaikė reali proga savo svajonę paversti tikrove.
Archeologijos ekspertai Meksikoje intensyviai dirba prie net 14 tūkst. metų senumo mamuto liekanų. Specialistų teigimu, ištyrę šį itin vertingą radinį, jie galės daugiau pasakyti ir apie pirmųjų žmonių gyvenimo sąlygas šiame regione.
Vienas sojas auginantis Mičigano ūkininkas aptiko pribloškiantį radinį, kai su draugu kasdamas savo sojų lauką aptiko priešistorinio gauruotojo mamuto liekanas. Pasak „The Washington Post“, Jamesas Bristle`as iš Laimos miestelio, įsikūrusio į pietvakarius nuo Anne Arboro, manė, kad iš žemės jie trau...
Europos čempionės Ispanijos rinktinės monstras Pau Gasolis ne tik pateko į simbolinį pirmenybių žaidėjų penketą, bet, kaip ir tikėtasi, tapo naudingiausiu turnyro krepšininku.
Seniai išnykę mamutai gali būti „atgaivinti“ – teigia mokslininkai, išanalizavę Sibire rastus, stebėtinai gerai išsilaikiusius šio gyvūno palaikus.