Vilniečiai vaikštinėdami miesto centre nustebinti: Vinco Kudirkos aikštėje jie išvydo šios istorinės asmenybės paminklą, pasipuošusį juodu džemperiu, ant kurio puikuojasi dar įdomesnis užrašas „Man ne dzin“. Ką tai reiškia ir kas taip aprengė V. Kudirką?
Man ne dzin
18 straipsnių
Nuo 2004 m. veikianti jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin“, nusprendusi registruoti prekės ženklą, iš Valstybinio patentų biuro sulaukė atsakymo, kad toks pavadinimas neregistruotinas, nes prieštarauja viešajai tvarkai ir moralei.
Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyje žiūrovas kviečiamas pabūti su aktoriumi. Pabūti labai arti. Leistis kelionėn gilyn į pasąmonę, į vidinį k...
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 2019 m. gegužės 12 d. vykusiuose LR Prezidento rinkimuose ir referendumuose balsavo 46% jaunų žmonių. Lietuvoje to dar nebuvo. Didžiausias jaunimo rinkiminis aktyvumas buvo pasiektas tik 2016 metais, vykusiuose rinkimuose į LR Seimą, kada balsavo 37,8% jau...
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, pirmajame savivaldybių rinkimų ture balsavo 32,9% jaunų žmonių. Lyginant su 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimais, jaunimo nuo 18 iki 29 metų amžiaus aktyvumas išaugo vos keliomis šimtosiomis – prieš ketverius metus prie balsadėžių atėjo 31% jaunų žmonių.
Peržvelgiant ankstesnių metų rinkimus, jaunimo rinkiminis aktyvumas nesiekia net 40 %. Likus kelioms dienoms iki rinkimų, iniciatyva „Man ne dzin“ ragina jaunus žmones ateiti į rinkimus ir išsakyti savo nuomonę.
Kampanija „Man Ne Dzin“ – 12-tus metus vykdomas jaunimo pilietiškumo skatinimo projektas, kurio pagrindinis tikslas – didesnis jaunų žmonių rinkiminis aktyvumas Lietuvoje. 2012 m. į Seimo rinkimus atėjus tik 18 proc. jaunų žmonių, 2016 m. pasiekėme jau 37,8 proc. jaunimo rinkiminį aktyvumą.
Kiek išleistuvių jau turėjai savo gyvenime? Išleistuvių iš mokyklos, seno darbo arba iš rajono, kai su skaudančia širdim krausteis į naują daugiabutį. O kiek esi turėjęs Seimo išleistuvių?
Vis dar galvojate, jog balsuoti eiti neverta ir vienas balsas nieko nereiškia? Abejones išsklaidyti gali paprasta statistika. Jei visi jauni žmonės, turintys balsavimo teisę, susivienytų ir ateitų balsuoti, kartu jie galėtų išrinkti 73 Seimo narius iš 141.
Balsavimo budelės, balsadėžės, rinkiminiai biuleteniai – tai dalykai, kuriuos retai kada pamatysi praeidamas gatve, tačiau būtent juos galėjai išvysti vieną popietę Vilniuje. „Nulis priežasčių neateiti į rinkimus!“, − taip nusiteikęs į miesto gatves iškeliavo humoristas Paulius Ambrazevičius.
Sekmadienį vyksiančiame savivaldybių merų rinkimų atrajame ture – šansas nuspręsti kaip gyvensite rytoj. Nedalyvaudami rinkimuose tiesiog atiduodate savo teisę spręsti kitiems. Tai pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin” jauniems Lietuvos žmonėms sako jau 11-us metus.
Kas būtų, jei vieną dieną Jums nuėjus į kino teatrą, išsirinkus filmą, užkandžius ir net sumokėjus už bilietą, kokį filmą žiūrėsite, už jus nuspręstų kino teatro darbuotojas? Pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin” ir DELFI pristato viename Vilniaus kino teatrų slaptomis kameromis filmuotą ek...
Kas nutiktų, jei viskas gyvenime būtų dzin? „Pusryčiai man yra dzin“, „kaip tu atrodai, man yra dzin“, „ką apie mane galvoja kiti, man yra dzin“, – taip gali pasakyti jaunas žmogus šiandien.
Didžiausia 2015 m. rinkimų intriga – tiesioginiai merų rinkimai, žadantys ne tik didesnę demokratiją ir merų atskaitomybę savo rinkėjams, bet ir piliečių teisę rinktis patiems, kas juos atstovaus Lietuvos savivaldybėse. Tačiau tokie pokyčiai kandidatams tikrai neleidžia lengviau atsikvėpti – tiesiog...
Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktą statistiką, tik 37 proc. 18-34 m. jaunų, balso teisę turinčių žmonių atliko savo pilietinę pareigą gegužės 11d. vykusiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose.
„Jūsų skrydžio laikas pakeistas“, „vis dėlto rytojaus egzamine praktinė užduotis bus“, „jūsų pašto siuntinius atiduosime kitam žmogui“ – tokie sprendimai buvo priimti už slaptame kampanijos „Man ne dzin“ ir „ZIP FM“ radijo eksperimente dalyvavusius jaunuolius.
Kas būtų, jei už Jus net menkiausiose kasdienėse gyvenimo situacijoje nuspręstų kiti? Pavyzdžiui, kažkas nuspręstų, kad jūs vietoj kavos gersite vandenį ar vietoj arbatos – pieną. Pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin” pristato vienoje Vilniaus kavinėje slaptomis kameromis filmuotą eksperime...
Sekmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinus Seimo rinkimų rezultatus baigėsi ir šių metų informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin“. Nuo pat rugsėjo pradžios jaunimas buvo skatinamas tapti aktyviais savo valstybės piliečiais ir rinkimų dieną ateiti balsuoti, diskutu...