Fiziniai pratimai yra tarsi vaistai nuo daugybės lėtinių ligų, teigia jau 34 metus kineziterapijos srityje skaičiuojanti Lina Žukauskienė. Šiais laikais vis dažniau dominuoja fiziškai pasyvus gyvenimo būdas, kuris turi didelę įtaką lėtinių ligų atsiradimui ir vystymuisi. Todėl, pasak specialistės, k...
Mankšta
328 straipsnių
Vasara puikus metas atsipalaiduoti ir daugiau laiko skirti savo kūnui bei sielai. Pristatome trumpas treniruotes, kurios padės atrasti sportą, jį prisijaukinti tiems, kurie dar to nepadarė, arba tęsti su juo draugystę jau sportuojantiesiems. Treniruotes veda „Lemon Gym“ trenerė Agnė. Ši treniruotė b...
Norint apsisaugoti nuo nugaros skausmų, labai svarbu mankštintis. Tik dažnai nei žinome, ką daryti, nei norisi eiti į sporto salę.
Šie nesudėtingi pratimai padės norinčioms turėti ploną liemenį ir plokščią pilvą. Jokių prietaisų, išskyrus kilimėlį, nereikės.
Vietoje sporto salės keliaukite į parką: trenerė parodė, kaip raumenis sustiprinti ant lauko treniruoklių (1)
Nors fizinis aktyvumas ir raumenų stiprinimas gerina sveikatą, nuotaiką ir didina energiją, visada galime sugalvoti pasiteisinimų, kodėl šiandien neisime į sporto salę. Tačiau pasportuoti naudojant treniruoklius galima ir visai nemokamai.
Ant rankos segite išmanųjį laikrodį ir džiaugiatės, kai jis arba telefonas praneša, kad šiandien nužingsniavote 10 tūkstančių žingsnių? Toks aktyvumas, žinoma, yra sveikintinas, tačiau vien nužingsniuoti tam tikrą skaičių žingsnių neužtenka.
Profesorius Skurvydas pristatė taisyklingo judėjimo sistemą, kuri padeda išvengti lėtinių susirgimų (1)
Profesoriaus Alberto Skurvydo teigimu, Lietuvos gyventojai vis dar reikšmingai atsilieka nuo Europos vidurkio žiniomis apie taisyklingą judėjimą, nors jis – privalomas kiekvienam, norinčiam gyventi sveikai ir ilgiau. Artėjant gegužę Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) minimai tarptautinei Judėjim...
Lankstumu gali pasigirti toli gražu ne kiekvienas. Studijos „Sveikas judesys“ įkūrėja kineziterapeutė Toma Rutkauskė patikino, kad lankstumas svarbus visiems. Kuo būsite lankstesni, tuo vėlesniame amžiuje bus lengviau, pavyzdžiui, užsirišti batus, sako specialistė ir nuramina tuos, kurie lankstumu p...
Pasilenkę kojų pirštus rankomis gali pasiekti bet kas: keletas nesudėtingų pratimų, kaip pagerinti lankstumą (1)
Vieni pasilenkę, bet nelenkdami kelių ne tik lengvai rankų pirštais paliečia kojų pirštus, bet ir gali apglėbti savo pėdas, kiti, kad ir kaip stengtųsi, pasiekia vos kojų blauzdų vidurį.
Pečių juostos skausmas yra vienas iš dažnesnių. Būna, kad kol sėdime palinkę prie kompiuterio, nieko blogo nejaučiame, bet pabandžius ištiesti nugarą dažnas pečių juostoje pajuntame diskomfortą. Kartais nemalonus pojūtis yra gana pakenčiamas ir greitai praeinantis, bet jis gali ir užsitęsti.
Tarp pilkų, nejaukių žiemos debesų ir darganos pokalbis su Jūrate Kavaliauskiene (50 m.) virto tarsi taip trokštamas saulės spindulėlis. Seniai neturėjau tokios šiltos, šviesios ir gyvenimą bei žmones mylinčios pašnekovės. Bendraujant su ja, rodos, ir tas cepelininis dangus įgauna šviesią spalvą. Jū...
Liūdna, bet reikia sutikti, kad daugelio žmonių baigiasi vakaras ir prasideda rytas su telefonu rankoje. Mūsų smegenys vos prabudus jau atakuojami informacijos srautu. Specialistai vienbalsiai ragina šio įpročio atsisakyti, o tas minutes geriau skirti lengviems pratimams. Kineziterapeutas Marius Jan...
Kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėja Toma Rutkauskė pademonstravo trumputę, bet veiksmingą mankštelę sėdimą darbą dirbantiems žmonėmis. Užtruksite labai trumpai, bet kūnas jums padėkos.
Užtruksite vos kelias minutes, bet raumenims tikrai padėsite: kineziterapeutė parodė trumpą mankštą (3)
Kone kiekvienam sėdimą darbą dirbančiam žmogui reikia kineziterapijos – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Sofija Bizauskaitė. Specialistė laidoje „Delfi diena“ parodė ir trumpą mankštą, kurią atlikti reikėtų kasdien.
Nužudė savo vyrą, bet buvo pripažinta nekalta dėl kamavusio PMS: ką moterys iš tiesų išgyvena kiekvieną mėnesį (3)
Trys raidės – PMS (o tiksliau – priešmenstruacinis sindromas) – kaip koks prakeiksmas dažnai tariamas su kreiva šypsenėle. Amžinai pms'inės – visos bjaurios kolegės, sugižusios pardavėjos ar nepatenkintos žmonos. Tačiau nei pokštauti, nei tyčiotis čia nėra iš ko. Paskaičiuota, kad kas mėnesį bent sa...
Ant rankų esantys riebalai gali kaip reikiant erzinti. Gera žinia ta, kad sveikai besimaitinant ir numetus nereikalingus kilogramus bei atliekant tam tikrus pratimus šie riebalai dingsta.
Smegenų pokyčiai senstant yra natūralus reiškinys, tačiau, anot mokslininkų, atitolinti tokias neurodegeneracines ligas kaip Alzheimerio liga, įmanoma. Neurologai įvardijo savo kasdienius įpročius, kurie jiems padeda palaikyti sveikas smegenis, rašo „Science Alert“.
Balanso pratimai yra itin svarbūs visam kūnui. Jie padeda nenugriūti gyvenimiškose situacijose, saugo raumenis. Pasitikrinti, ar jūsų kūno balansas geras, galite ir patys namuose. LEMON GYM asmeninis treneris Kostas Apanavičius parodė balansui skirtus pratimus.
Visi žinome, kad mankštą reikėtų atlikti kasdien. Bet dažnai neaišku, nei nuo ko pradėti, nei ką daryti. Šį kartą pristatome jums trumpą mankštą, skirtą prajudinti visą kūną.