„Ar susirinko žmonių?“ – prieš žengdama pas savo kūrybos gerbėjus kuklinosi Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, viena įdomiausių lietuvių prozininkių Danutė Kalinauskaitė.
Marcelijus Martinaitis
44 straipsnių
Marcelijus Martinaitis – poetas, eseistas, vertėjas, aktyvus visuomenės veikėjas ir kovotojas už laisvę. Vienas žymiausių kūrinių yra „Kukučio baladės“, kuriame vaizduojama archaiško kaimo susidūrimas su modernybe. Marcelijus Martinaitis išleido dešimt poezijos rinkinių, rašė pjeses, leido eseistikos knygas.
Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis nemokamas dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“ šiais metais liepos 15 d. jau 23-ąjį kartą kviečia į Kauno rajone įsikūrusį kurortinį Kulautuvos miestelį, kur pušų paunksmėje susirinkusiųjų lauks akustiniai legendinių atlikėjų pasirodyma...
Felikso Bajoro „Dievo avinėlis“ niekada nebuvo pilna apimtimi pastatytas scenoje, tačiau tai nesutrukdė šiam kūriniui tapti lietuviškos muzikos legenda. Besirengdamas keturis dešimtmečius lauktai premjerai, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pradėjo gyvus susitikimus su „Dievo avinėlio“ ...
80-metį minintis muzikologas, altininkas, dirigentas Donatas Katkus – kaip visada geros nuotaikos. „Gyvenime reikia atsibudus džiaugtis, kad tu dar gyvas. Tai yra pats fantastiškiausias džiaugsmas. Niekas taip negali pradžiuginti, negu kad pasičiupinėji – dar gyvas“, – laidoje „ARTimai“ kalbėjo jis.
Privalomą lietuvių egzaminą laikę abiturientai liko apstulbę: turbūt mes pirmieji, gavę tokias temas (5)
Pirmąją vasaros dieną privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikę abiturientai iš klasių išėjo apstulbę. Egzaminas jaunuolius nustebino savo temomis.
Poeto, publicisto, vertėjo, visuomenės veikėjo Marcelijaus Martinaičio knygos „Iki Sąjūdžio ir po jo“ (sudarė Valentinas Sventickas) straipsnių, esė, pokalbių, užrašų akiratyje vyrauja politiniai, socialiniai reiškiniai, reagavimai į gyvenimo permainas – bendresni ir visai konkretūs, su pavardėmis i...
Liaudies legenda virtusio poeto Pauliaus Širvio gyvenimas atgyja spektakliu Venclovų namuose-muziejuje (2)
Paulius Širvys – vienas žinomiausių lietuvių poetų, kurio kūryba tapo neatsiejama nuo jo gyvenimo legendos. Iki pat šiandien jo vardą lydi gausybė istorijų, prisiminimų ar anekdotinių atsitikimų, daugumą kurių sunku bepatikrinti. Jo poezija tapo nesuskaičiuojamų dainų pagrindu, kuriamos vis naujos j...
Lietuvos rašytojų sąjunga prašo įamžinti vilnietės poetės Juditos Vaičiūnaitės atminimą įrengiant „kalbantį“ suolelį Stanislovo Moniuškos skvere.
Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ųjų gimimo metinių išvakarėse Genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) kartu su Ypatinguoju archyvu buvusiame KGB pastate surengė pokalbį, pristatė Vanago bylą ir svarbius istorinius eksponatus.
Vasario 16-ajai Lietuvą pakėlusios Vilniaus konferencijos šimtmetį sostinė pasitiko dar vienu jomarku Gedimino prospekte. Miunchene – galingas miestiškas „Octoberfest“, Vilniuje – dar vienas bažnytkaimio jomarkas su tais pačiais baibokais. Kiek galima kaimizuoti ir valstietizuoti savo sostinę?
Fotomenininką, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Algimantą Aleksandravičių daugelis pažįsta kaip vieną garsiausių Lietuvoje portretistų. Tačiau pastaraisiais metais parodų salėse ar knygynuose sutinkame jį kaip Lietuvos poetiškumo įamžintoją. Poezijos netrūks menininko darbų p...
Daliai moksleivių pirmadienį šalyje organizuotas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas baigėsi kur kas anksčiau, nei jie to norėjo.
Poeto Pauliaus Širvio pavardė siejama ne tik su eilėraščiais, bet ir su alkoholizmu. Pasak P. Širvio amžininkų, jis gėrė, idant užsimirštų. Savo kailiu patyręs karo žiaurumus, jis bijojo tamsos, tad per naktį negesindavo šviesos.
Petras Dirgėla (1947-2015) buvo vienas mįslingiausių ir mažiausiai pažįstamų lietuvių rašytojų. Lietuva jo akimis buvo maža pamišusi civilizacija. Pokalbiai su šiuo rašytoju sugulė knygoje „Apie karalystę: Petrą Dirgėlą kalbina Vilius Bartninkas“.
Prieš dvejus metus – 2013 m. balandžio 5 d. – mirė poetas, publicistas, kultūros ir visuomenės veikėjas Marcelijus Martinaitis. Apie rašytojo asmenybę ir kūrybinį palikimą kalbamės su žurnalistu Vidmantu Valiušaičiu.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkai savaitgalį vykusioje Vilniaus knygų mugėje paskelbė kūrybiškiausią 2014 metų lietuvišką knygą. Ja 11 literatūrologų komisijos sprendimu tapo Dalios Staponkutės esė rinkinys „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ (išleido „Apostrofa“...
Su teiginiu, kad lietuvių autoriai yra parašę puikių knygų, kurios nusipelno didesnio dėmesio nei pastaruoju metu visuomenėje ažiotažą sukėlęs E. L. James romanas „50 pilkų atspalvių“, turbūt sutiktų daugelis. Tačiau jei šis pasaulinis bestseleris konkuruotų būtent su erotiško prieskonio turinčiais ...
Literatūra, kurią mokiniai buvo priversti skaityti mokykliniais metais, paremta agresyvia, senamadiška didaktika, o daugelis programinių kūrinių - absoliučiai nešiuolaikiški ir neaktualūs.
Lietuvos dailės muziejus balandžio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro parodą „Marcelijaus Martinaičio margučiai“ (veiks iki gegužės 18 d.).
Plačiai žinomo savito poeto Marcelijaus Martinaičio (1936–2013) eilėraščiai, nauji ir nespausdinti ankstesniuose rinkiniuose, šiemet sugulė į rinkinį „Nenoriu nieko neveikti“, pavadinimą gavusį iš vieno naujų eilėraščių fragmento. Su būsimu eilėraščių rinkiniu dirbęs ir jį ruošęs poetas, deja, knygo...