2014 m. Rusijos įvykdyta Krymo aneksija ne tik puikiai iliustruoja šiuolaikinį karą, bet ir leidžia perprasti naujausią Rusijos istoriją. Pasitelkus propagandos, kibernetinių atakų, ardomosios veiklos ir ginkluotos jėgos mišinį, buvo pasiekta greita pergalė, tačiau ji galiausiai lėmė plataus masto R...
Markas Galeotti
37 straipsnių
Kai kurie Kyjive esantys užsienio šalių diplomatai vakar buvo informuoti apie galimą Ukrainos karinės vadovybės pertvarką. Apie tai rašoma „The Spectator“ skelbiamoje publikacijoje, kurios autorius – gerai žinomas putiniškosios Rusijos tyrinėtojas profesorius Markas Galeotti, Jungtinės Karalystės Ka...
Ar Rusija ir Ukraina atsidūrė aklavietėje? Kiek dar tęsis karas? Ar Rusija kelia kažkokį realų pavojų Latvijai? Kuo pavojingas situacijos paaštrėjimas Artimuosiuose Rytuose? Ar Rusija yra Europos dalis? Kuo pavojingas Vakarų nuovargis karo Ukrainoje klausimu? Apie tai ir daugybę kitų dalykų „Delfi“ ...
Įvedusi pajėgas į Ukrainą, Rusijos karinė vadovybė pažeidė visas savo doktrinos, apibūdinančios, kaip reikia pradėti karą, taisykles. Tai dar vienas įrodymas, kad Vladimiras Putinas nesitikėjo pasipriešinimo, ir Rusijos kariuomenės nesėkmių priežastis, rašo „The Moscow Times“.
Leidykla „Briedis“ pristato knygą „Trumpa Rusijos istorija. Nuo pagonybės iki Putino“, kurios autorius – politologas ir daugelio prestižinių pasaulio universitetų dėstytojas Markas Galeotti.
Postsovietinių šalių gyventojams dažnai atrodo, kad Vakarų valstybių istorikai ir politologai nepakankamai įvertina šiandienos Rusijos keliamas grėsmes. Dėl to nereikėtų stebėtis.
Pirmadieninį Vladimiro Putino ir Volodymyro Zelenskio susitikimą galima pagrįstai vadinti dviejų labai skirtingų prezidentų akistata – vieno – diktatoriško ir valdingo su nemenka patirtimi ir kito – visiško naujoko, tik pradedančio mokytis diplomatijos pagrindų.
Džihadistai Mozambike privertė atsitraukti privačią Rusijos karinę grupuotę „Vagner“, kuri neteko žmonių ir teritorijų intensyvėjant kovai, kurioje rusai, panašu, prastai pasiruošę pergalei, rašo „The Times“.
Neviešinta Krymo užgrobimo istorijos dalis: teritoriją dalijosi įsigalėjusios Rusijos nusikaltėlių grupuotės (316)
Markas Galeottis – britų istorikas ir politologas, profesorius, Rusijos žinovas ir tos šalies organizuoto nusikalstamumo ekspertas, konsultuojantis įvairių šalių vyriausybės bei teisėsaugos įstaigas. Po du dešimtmečius trukusių autoriaus tyrimų, gimė unikalus pasakojimas apie nuolat kintančią, prie ...
„The New York Times“: Europoje veikia slaptas Rusijos dalinys 29155, kurio nariai dalyvavo kruviniausiuose karuose (544)
Iš pradžių – destabilizavimo kampanija Moldovoje, paskui – ginklų prekeivio Bulgarijoje nunuodijimas ir nepavykęs bandymas surengti valstybės perversmą Juodkalnijoje. Galiausiai praėjusiais metais Jungtinėje Karalystėje buvo pasikėsinta į buvusio Rusijos šnipo gyvybę panaudojus nervus paralyžiuojanč...
Pernai kovą, po mėginimų nunuodyti buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį Solsberyje, Jungtinėje Karalystėje, britų vyriausybei prireikė vos savaitės, kad apkaltintų Rusiją dėl šio incidento; praėjus dešimčiai dienų po nusikaltimo, ji jau nusprendė išsiųsti Rusijos diplomatus. Dabar, praėjus ma...
„Kalbant apie Rusijos visuomenę, tai aš būčiau gana optimistiškas, nes man atrodo, kad ji juda europietiškesnio modelio link“, – teigia Markas Galeotti, kuris Prahos Tarptautinių santykių institute vadovauja Europos saugumo centrui.
Rusijos organizuotas nusikalstamumas yra senas, savitas ir tampriai susijęs su valdžia. Nusikaltėliai ir valstybė bendradarbiauja ir tai kelia grėsmę Vakarams, kurios mūsų šalys nesupranta. Tačiau Kremliaus režimas neišvengiamai keisis ir Rusija atsigręš į Europą, mano vienas garsiausių Rusijos reži...
Nina Loguncova su kareivišku susikaupimu atvyksta į mokyklą anksti, o išeina vėlai, mat buvo papildomose pamokose, tarp jų – ir šifravimo. Merginos spintoje kabo trys skirtingos karinės uniformos.
Kai Prancūzijos politikei Marine Le Pen pristigo lėšų jos radikaliosios dešinės politinei jėgai, pagalbos ranką ištiesė vienas, švelniai tariant, įtartinas Rusijos bankas, rašo „The Washington Post“.
„Manau, kad tai gali būti tas lūžio taškas, po kurio įtampa [tarp Rusijos ir Ukrainos] dar labiau sustiprės“, – „Foreign Policy“ cituoja korporacijos CNA mokslo darbuotoją, buvusį Nacionalinio saugumo tarybos Rusijos klausimais direktorių Jeffrey Edmondsą.
Spalio pradžioje Vašingtone vyko jau antrasis pasaulinis strateginės komunikacijos ir kovos su netikromis naujienomis ekspertų forumas „StratComDC“.
Jei kiekvieną mielą dieną pasaulio žiniasklaidos antraštėse linksniuojama slaptoji agentūra, net neabejokite – kažkas tikrai ne taip. Būtent taip nutiko su Rusijos karinės žvalgybos agentūra, geriau žinoma iš senesnių laikų atėjusiu trumpiniu GRU, skelbia rferl.org.
Pikti Rusijos prezidento Vladimiro Putino neigimai, kad Rusijos šnipai yra tiesiogiai susiję su pasikėsinimu nužudyti ir įsilaužimu į užsienio kompiuterinius tinklus, slepia akivaizdžiai juntamą nerimą po serijos kartais net juoką keliančių fiasko, kuriais pagarsėjo jo Rusijos karinė žvalgyba GRU.
Šimtai tūkstančių Rusijos karių dalyvauja antradienį prasidėjusiose didžiausiose kada nors šios šalies surengtose karinėse pratybose. Toks jėgos demonstravimas kelia didelių nuogąstavimų Vakarų valstybėms.