Marso paviršiuje iš Raudonosios planetos orbitos NASA zondas „Mars Reconnaissance Orbiter“ užfiksavo natūraliomis sąlygomis įprastai nesusiformuojantį „ženklą“.
Marsas
601 straipsnių

Marsas (sen. lietuvių pavadinimas Žiezdrė) – ketvirtoji pagal atstumą nuo Saulės (tarp Žemės ir Jupiterio) ir septinta pagal dydį Saulės sistemos planeta.
Marsaeigis „Perseverance“ Marse esančiame Jezero krateryje aptiko intriguojančios formos ir spalvos objektą, pavadintą „Skull Hill“, išvertus pažodžiui reiškia „Kaukolės kalva“.
NASA teiks prioritetą pasiųsti astronautus į Marsą, trečiadienį paskelbė prezidento Donaldo Trumpo paskirtas JAV kosmoso agentūros vadovas, pasėdamas abejonių dėl to, ar bus įgyvendinti nuo seno puoselėjami planai sugrįžti į Mėnulį.
Tolimoje praeityje Marse buvo skysto vandens ir greičiausiai egzistavo sąlygos, tinkamos gyvybei susiformuoti.
Šokiruojantis radinys Marse: gyvybės ženklų ieškantis zondas aptiko kiaušinius primenantį darinį (4)
NASA zondas „Perseverance“ Marse aptiko intriguojančios išvaizdos darinį, kuris primena suakmenėjusius vorų kiaušinius. Mokslininkai šį radinį jau praminė „šokiruojančiu“.
„Auksinių svogūnų 2025“ filmavime netrūko staigmenų. Žiūrovų dėmesys krypo į Nijolės Pareigytės pasirodymą, kuri šį vakarą tapo Vilija Blinkevičiūte.
Šį trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arena virto politinės satyros, muzikos ir neįtikėtinų siurprizų epicentru – čia vyksta legendinių „Auksinių svogūnų 2025“ filmavimas. Organizatoriai pažadėjo išskirtinį renginį, tačiau tai, ką išvys žiūrovai, pranoksta visus lūkesčius. Ant scenos – ne tik ryšk...
Marso paviršiuje gyvybės ženklų ieškantis zondas aptiko įtartinų akmenukų: juose – netikėti radiniai
Perseverance marsaeigis, važinėjantis Jezero krateryje, atrado ne vieną įdomybę.
Raudonosios planetos paviršius šiuo metu yra labai sausas – drėgmės jame mažiau, nei Žemės dykumose. Tiesa, yra vandens ledo, kuris galbūt kartais trumpam ištirpsta, bet greitai išgaruoja; tačiau šie atradimai nėra vienareikšmiškai patvirtinti. Visgi gali būti, kad skysto vandens yra po Marso pavirš...
Astrofizikė Renata Minkevičiūtė. Rausvai oranžinės svajonės – kas būtų, jei pasaulis imtų suktis pagal Trumpo ir Musko užgaidas? (5)
Jeigu pasaulis suktųsi pagal JAV prezidento Donaldo Trumpo ir milijardieriaus Elono Muskoo užgaidas, žmonės po Marso dulkes vaikštinėtų jau 2029 m. Deja, dar negimė toks žmogus, kuris galėtų keisti fizikos dėsnius. Čia ne tas pats, kaip pakeisti įlankos pavadinimą.
Septynios Saulės sistemos planetos – Saturnas, Merkurijus, Neptūnas, Venera, Uranas, Jupiteris ir Marsas išsirikiuos nakties danguje ir bus matomos iš mūsų planetos Žemės.
Naujausių laboratorinių tyrimų metu nustatyta, kaip ir kodėl Marsas galėjo įgauti savo ikonišką raudonai rusvą spalvą – ir tai yra dar vienas įrodymas, kad praeityje Marse, tikėtina, buvo apstu skysto vandens, o jo aplinka – tinkama gyvybei.
NASA zondas Marse aptiko kvadratišką struktūrą – Elonas Muskas jau ragina siųsti astronautus ištirti (19)
Dešimtmečius Marse zujantys marsaeigiai ir orbitoje skriejantys zondai tyrinėja Raudonąją planetą siekdami išsiaiškinti, ar kadaise ši planeta buvo tinkama gyvybei ir atkakliai ieško tai patvirtinančių įrodymų.
NASA marsaeigis „Curiosity“ Marse įrodymų, kad jo paviršiuje buvo neužšąlančių vandens telkinių. Zondas pastebėjo Marso paviršiuje nedidelių bangelių, panašių į tas, kurias matome smėlėtuose vandens telkiniuose Žemėje.
Gyvybingiausia vieta Marse – požemyje. Praeityje Marse buvo daug vandens; vėliau jis arba išgaravo, arba susigėrė į gelmes. Ar gali būti, kad giliai po Raudonosios planetos paviršiumi vis dar išlieka gyvybei tinkamos sąlygos? Galbūt: naujame tyrime daroma išvada, kad popaviršinėse uolienose sąlygos ...
Socialiniuose tinkluose platinamas vaizdo įrašas, kuriame neva pateikiami įrodymai, kaip NASA iš tikrųjų vykdo misijas į Marsą. Anot internautų, NASA naudojasi atokios Kanados salos kraštovaizdžiu, kad sukurtų suklastotas Raudonosios planetos nuotraukas. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Mokslininkų sugalvotas neįtikėtinas būdas žmonėms nuskristi į Marsą gali tapti realybe: ar būtumėte apie tai pagalvoję? (4)
Bene pagrindinė kliūtis, kurią reikia įveikti planuojant žmonių skrydžius į kitas planetas – apsauga nuo žalingos spinduliuotės. Saulės spinduliai ir energingų dalelių vėjas gali pažeisti tiek jautrius elektroninius prietaisus, tiek pakenkti astronautų organizmams.
Šiauriniame Marso pusrutulyje plyti milžiniška, kone pusę planetos apimanti, žemuma. Seniai galvojama, kad ten kadaise buvo vandenynas, tačiau iki šiol įrodymai buvo nevienareikšmiai, paremti daugiausiai stebėjimais iš orbitos. Dabar Kinijos marsaeigio Zhurong komanda paskelbė duomenis, kurie geroka...
Gyvybės Marse paieškos žadina smalsumą ne vieną dešimtmetį – netgi šimtmetį, jei galvosime ne tik apie mokslinius tyrimus, bet ir apie fantastinius kūrinius. Nors dabar jau gerai žinome, kad Raudonosios planetos paviršius yra labai sausas ir jokios gyvybės aptikti nepavyko, idėjos, kur ji galėtų sly...
NASA ir kiti į Marse tyrimus atliekantys zondai į Žemę siunčia daugybę vaizdų iš Raudonosios planetos paviršiaus. Kartais pasitaiko, kad robotai aptinka neįprastai atrodančią uolieną ar kitą elementą.