Rinkėjai Džordžijoje antradienį spręs, ar JAV Senato vietą rinkimuose, kuriuose didelis dėmesys skiriamas Joe Bideno prezidentavimui, turėtų užimti pastorius ar buvusi futbolo žvaigždė.
Martinas Lutheris Kingas
24 straipsnių
Liuteronų kunigai gali vieną kartą vesti, tačiau nemažai diskusijų kelia privalomas kunigų katalikų celibatas. Vieni mano, kad tai – atgyvena, kiti teigia, jog net ir XXI amžiuje katalikų dvasininkai turi laikytis celibato, nes „tokios taisyklės“, „tokia tradicija“. Tačiau natūraliai kyla klausimas,...
Ar jau esate gimęs vadovauti, ar jums dar reikia įgusti, kad vestumėte savo komandą į priekį? Kaip reikėtų elgtis su darbuotojais, kad jie efektyviai dirbtų ir pasiektų trokštamų rezultatų?
Sunku aprėpti, nors paprasta prisiminti, šiemečius sukrėtimus, nuostolius ir netektis, iššūkius ir naujoves. Tarsi beprecedentė įvykių ir reiškinių virtinė: nuo Trečiojo pasaulinio karo nuojautos iki pandemijos, politinių ekscesų ir masinių neramumų, plėšimų bei riaušių, sunkmečio, pirmykščių sąmoks...
Tūkstančiai žmonių penktadienį JAV sostinėje Vašingtone susirinko į protesto eitynes prieš rasizmą ir policijos smurtą prieš juodaodžius.
Amerikoje esančią rasizmo problemą galima skirti į dvi dalis. Viena – daugybė neteisybių, kurios tebegadina afroamerikiečiams gyvenimą, net ir praėjus pusantro amžiaus po vergijos panaikinimo. Kita dalis – dešiniųjų frakcijų siekis pasitelkti rasinį susiskaidymą kaip politikos įrankį. Pirmosios prob...
Stanfordo universiteto profesorius emeritas Philipas Zimbardo garsus nesenstančiomis knygomis (viena jų išleista jau dvidešimtuoju leidimu) ir įtakingais moksliniais darbais, ypač „Stanfordo kalėjimo eksperimentu“. 1971 m. rugpjūčio 14–20 d. Zimbardo su tyrėjų komanda Stanfordo universitete dieną ir...
Net ir Kanados palyginti tolerantiškoje visuomenėje dėl istorinių herojų užverda pernelyg bergždžios kovos, pritrūksta sutarimo ir supratimo. Kodėl linkstame kautis, o ne aiškintis ir tartis dėl herojų? Plačiai pripažintas Britų Kolumbijos universiteto psichologijos profesorius emeritas Lawrence‘as ...
Kartais, kai viešai įsiveliu į kokias nors diskusijas jautria tema, sulaukiu artimų žmonių klausimų: „Ir kam tau tas vargas, tiek neigiamų komentarų ir blogų emocijų? O dar žiūrėk, gal tavo pažiūros nepatiks kokiam nors klientui ar mokslo kolegai. Ir išvis geriau būti tyliai ir ramiai tada gyvensi“.
„Facebook Inc.“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas teigė, kad socialinis tinklas netikrina politinių reklamų teisingumo, nes technologijų įmonės neturi teisės tapti teisėjais, nurodančiais, kas yra teisinga.
Trumpas perrašo scenarijų: tankai pačiame Vašingtono centre ir padangėje skriejantys naikintuvai (26)
Tankai pačiame Vašingtono centre, padangėje skriejantys naikintuvai ir kalba iš Lincolno memorialo laiptų: sveiki atvykę į prezidento Donaldo Trumpo netradicinį JAV Nepriklausomybės dienos paminėjimą.
Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, 50 metų – neilgas laikotarpis, bet paprastiems mirtingiesiems tai – nemažas laiko tarpas. Prieš 50 metų pasaulis buvo visiškai kitoks. Daugeliu požiūrių jis buvo paprastesnis. Išmanieji telefonai ir internetas dar nebuvo pasiglemžę mūsų gyvenimų, kosmoso tyrinėji...
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas tapo pirmuoju šių dviejų valstybių vadovų pasimatymu istorijoje. Viso pasaulio žiniasklaidą apskriejo jų rankos paspaudimo nuotraukos. Kodėl šis paprastas draugiškumą liudijantis gestas toks svarbus?
Žmogaus būdas priklauso nuo to, kelintas jis gimė šeimoje: ar jūs labiau kaip Kate Middleton, ar kaip Donaldas Trumpas? (11)
Vyriausiasis, vidurinysis, pagrandukas ar vienturtis? Pasirodo, tai gana svarbus veiksnys, padedantis formuotis mažo žmogučio asmenybei tokiai, kokia ji yra, rašo parents.com.
Kalba per televiziją, Reikjavikas, 1990 m. spalio 8-10 d.
*Rengdamasis rašyti šio teksto gamintojas pažiūrėjo, ką yra sugalvojęs anksčiau, ir atrado, kad geroka „sugalvojimų“ dalis šiam atvejui tinka. Išvadų dėl tokios reikalų padėties gali būti visokių, bet teksto gamintojas mano turįs alibi sumetimais prisipažinti savimi pasinaudojęs.
Branduolinei grėsmei padidėjus iki dešimtmečius neregėto lygio Tarptautinė branduolinių ginklų uždraudimo kampanija (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN), penktadienį laimėjusi Nobelio taikos premiją, primygtinai ragina atiduoti atominę bombą istorijai.
Paskelbtos „Oskarų“ nominacijos: „Žmogus – paukštis“ ir „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ pelnė jų po 9 (9)
„Tamsioji“ komedija „Žmogus-paukštis“ (Birdman) ir šmaikšti spalvinga juosta „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (The Grand Budapest Hotel) ketvirtadienį pelnė daugiausiai – po devynias – „Oskarų“ nominacijas, tarp kurių ir nominacija geriausio filmo kategorijoje.
Popmuzikos superžvaigždė Madonna išprovokavo prieštaringų vertinimų audrą internete, reklamuodama savo būsimąjį albumą „Rebel Heart“ („Maištinga širdis“) nuotraukomis, kuriame garsūs veikėjai, tokie kaip Martinas Lutheris Kingas Jr. ir Nelsonas Mandelas matomi juoda viela apraizgytais veidais.
Eidama 92-uosius metus mirė „Oskarui“ nominuota aktorė Ruby Dee, kuri taip pat aktyviai dalyvavo JAV pilietinių teisių judėjime.