Meningokokinė infekcija

144 straipsnių

Meningokokinė infekcija yra ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausia forma yra staigus sepsis ar pūlingas meningitas.

Ši infekcija paveikia nervų sistemą, pažeidžia minkštuosius smegenų dangalus ir sukelia jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus.

Meningokokinė infekcija plinta lašelių būdu per orą – kosėjant, čiaudint, palaikant artimą kontaktą, pavyzdžiui, bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų.

Didesnę riziką susirgti turi vaikai iki 5 metų, ypač kūdikiai iki 1 metų, paaugliai ir jauni suaugusieji – 16–25 metų, asmenys su nusilpusia imunine sistema ir žmonės, gyvenantys tankiai apgyvendintose vietose, tokiose kaip studentų bendrabučiai, kareivinės ir pan.

Pavojingiausia yra B tipo meningokokinė infekcija.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

Gegužę Lietuvoje užfiksavus tris meningokokinės infekcijos atvejus, kurių vienas baigėsi mirtimi, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad nuo šios ūmios, žaibiškai progresuojančios infekcijos apsaugo skiepai. Anot epidemiologų, nors, siekiant visiškai suvaldyti ligą...

2022.06.20 13:05
Melas
Melo detektorius
Klaidingai teigia, kad skiepai silpnina imunitetą ir sukelia meningitą

Skiepų poveikiu susirūpinęs socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas, kritikuodamas filmuką apie skiepus nuo meningokokinės B tipo infekcijos, pasidalino informacija, esą tai skiepuose esančios medžiagos, sunaikindamos imuninę sistemą, sukelia meningokokinę infekciją. Šis teiginys yra neteisingas ir ...

2020.08.25 18:35