Mėlynasis mėnulis. Braškinis mėnulis. Supermėnulis. Sniego mėnulis. Kruvinasis mėnulis. Žemės palydovas turi vardą kiekvienai progai. Vis dėlto, šlovingiausias iki šiol matytas pilnaties vaizdas neturi vardo.
Mėnulio pusė
17 straipsnių
Po ketverių metų žmonės turėtų sugrįžti į Mėnulį. Ir ne tik sugrįžti, bet rengti nuolatines misijas, greičiausiai net ir įkurti nuolat gyvenamą tyrimų stotį. Tokie planai atveria naujas mokslinių tyrimų perspektyvas.
Geležis ypatingai lengvai reaguoja su deguonimi – su tuo susiduriame kiekvienas, kai rūdija metaliniai įrankiai ar prietaisai. Žemėje geležis dažnai randama būtent junginiuose su deguonimi, pavyzdžiui kaip mineralas hematitas. Dabar hematito pirmą kartą aptikta ir Mėnulyje.
Buvo nustatyta keistos į drebučius panašios medžiagos, kurią praėjusiais metais viename iš tolimojoje Mėnulio pusėje esančių kraterių aptiko Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“, kilmė. Remiantis nuotraukų analizės rezultatais ir palyginus jas su „Apollo“ į Žemę pargabentais pavyzdžiais, tai yra Mėnulyje lab...
Iš Žemės matomoje Mėnulio pusėje dominuoja didžiulės tamsios žemumos – jūros. Jos susidarė milžiniškų vulkaninių išsiveržimų metu palydovo jaunystėje. Tuo tarpu tolimojoje pusėje yra daugybė kraterių, o jūrų – beveik ne. Kodėl?
Kinija antradienį pranešė paleisianti naują kosminį aparatą, šaliai siekiant įkurti nuolatinę kosminę stotį ir pasiųsti astronautų į Mėnulį.
Milžiniška meninė instaliacija suteikia galimybę išvysti, kaip iš arti atrodo tolimoji Mėnulio pusė (1)
Ar kada nors teko išvysti Mėnulį iš arti? Pietrytinėje Didžiosios Britanijos dalyje esančio Ročesterio katedros lankytojai dabar turi tokią galimybę: čia įrengta didžiulė meninė instaliacija. Jungtinės Karalystės menininko Luke‘o Jerramo sukurtas „Mėnulio muziejus“ – tai trimatis tikrojo Mėnulio mod...
Šių metų pirmasis supermėnulis dangų papuošė vasario 9 d. Supermėnuliu paprastai vadinama didžiausia įmanoma Mėnulio pilnatis. Tai yra labai apytikslis apibrėžimas ir iš esmės reiškia, kad tuo metu pilnas Mėnulis yra arčiausiai Žemės ir tuomet atrodo didžiausias.
Paviešintos dar niekada nematytos aukštos kokybės nuotraukos: štai kaip atrodo tolimoji Mėnulio pusė (93)
Kinija paviešino milžinišką nuotraukų galeriją, kurioje galime pamatyti ypač detalius tolimosios Mėnulio pusės paviršiaus vaizdus. Jau metai laiko, kaip trunka Kinijos misija, ir per šį laikotarpį susikaupė labai daug nuotraukų.
Istorinis momentas: Mėnulyje išskleidė radioteleskopų antenas – ieškos ankstyvosios Visatos signalų (37)
Po 380 tūkstančių metų nuo Didžiojo Sprogimo įvykus rekombinacijai, prasidėjo tamsieji amžiai. Tuomet kompaktiškų spinduliavimo šaltinių Visatoje nebuvo. Per maždaug 100 milijonų metų radosi tik silpnas neutralaus vandenilio spinduliavimas. Astronomai dar neišmoko jo registruoti, tačiau jau ėmėsi įr...
Kinija sėkmingai užbaigė būsimosios Marso misijos kliūčių vengimo bandymą, dar vienu žingsniu priartėdama prie didžiojo tikslo – tapti viena iš pasaulio čempionių kosmoso tyrinėjimuose.
Aiškėja daugiau detalių apie Mėnulyje rastą paslaptingą medžiagą: neįprastos spalvos bei gelio konsistencijos (39)
Rugpjūčio mėnesį Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ tolimojoje Mėnulio pusėje aptiko kai ką keisto: neatpažintą medžiagą, kuri tikrai neįprasta Mėnulio paviršiui. Buvo raportuojama, kad ji yra „gelio konsistencijos“ ir turi „neįprastą spalvą“.
Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ ką tik atsiuntė naujus keistos medžiagos vaizdus, Šią medžiagą jis rado netoli nedidelio kraterio tolimoje Mėnulio pusėje, rašo „Sciene Alert“.
Jungtinės Valstijos planuoja pirmąkart nuo 8-ojo dešimtmečio nuskraidinti į Mėnulį įrangos, ruošiantis astronautų skrydžiui į mūsų planetos palydovą, turintį įvykti 2024 metais, penktadienį pranešė NASA.
Nors gyvename didžiuliame pasaulyje, kuriame gausu stebuklų, dažnai tai užmirštame. Net nepajaučiame, kaip įsisukame į kasdienybę taip, jog nebesustojame pauostyti gėlių, ką jau bekalbėti apie žvilgsnį į jų vidų. Pasirodo, kad po paviršiumi glūdi visas paslapčių pasaulis, kurio net negalėjote įsivai...
Izraelio mėginimas nutupdyti zondą ant Mėnulio paviršiaus ketvirtadienį paskutinę minutę žlugo – sugedus varikliams aparatas veikiausiai sudužo, informavo projekto organizatoriai.
Kinijos kosminiame zonde „Chang'e 4“, nusileidusiame iš Žemės nematomoje Mėnulio pusėje, buvo sėkmingai atliktas pirmasis biologinis eksperimentas per mūsų planetos gamtinio palydovo tyrimų istoriją, antradienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.