Pasauliui susigyvenus su „Covid-19“, sveikatos specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad būtina iš anksto pasirengti kitai galimai pasaulinei grėsmei. Per pastaruosius du dešimtmečius atsirado trys pagrindiniai koronavirusai, sukeliantys SARS, MERS ir „Covid-19“, o 2009 m. kilo kiaulių gripo pandemij...
MERS
69 straipsnių
Socialinių tinklų vartotojai dalinasi informacija apie tai, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) esą paskelbė, kad sekančią pandemiją pasaulyje sukels Marburgo virusas. Be to, prieš tai pasirodę įvairių organizacijų ir asmenų vieši pareiškimai, susiję su šiuo virusu, neva įrodo, kad pandemija j...
Mokslininkai prognozėmis apie koronaviruso plitimą ateityje dalijasi atsargiai, tačiau stebėdami situaciją šalyje ir pasaulyje medikai siūlo pesimistiškai nenusiteikti. Tai, kiek atmainų turėsime priklauso net nuo kelių veiksnių, tačiau teigiamų vilčių teikia tai, kad jau dabar pastebimas viruso sil...
Tinklaraštyje lebionka.blogspot.com pasirodė Michailo Supotnickio knygos vertinys, kuriuo bandoma įrodyti, kad COVID-19 sukeliantis virusas buvo „sukonstruotas“ laboratorijoje. Tačiau tokie teiginiai – melagingi.
Karzygys.lt skleidžia melagienas apie Kinijos biologinius ginklus, specialiai abortuojamus vaikus ir „mikročipus“ su COVID-19 skiepais (51)
Naujame karzygys.lt vaizdo siužete pateikiama daug melagingos ir klaidinančios informacijos apie pandemiją, naujojo koronaviruso kilmę ir COVID-19 vakcinas.
Более сорока тысяч просмотров в Инстаграмме собрало видео, в котором Екатерина Сугак, натуропат, раскрывает, по ее мнению, вирусологию как лживую науку. Мы проверили заявления госпожи Сугак и в свою очередь вынуждены раскрыть ее видео как примитивную манипуляцию, основанную на псевдонаучных теориях ...
Mokslininkai aiškinasi, kur gali prasidėti kita pandemija: į pavojingą zoną pakliūna ir keli Europos miestai (77)
Tyrimas parodė, kad Mumbajus, Nairobis ir Džakarta yra tarp miestų, kurie galėtų tapti kitos pandemijos atspirties tašku. Kaip rašo vokiečių žurnalas „Focus“, šie miestai išsidėstę regionuose, pasižyminčiuose didele naujų ligų sukėlėjų, kuriuos platina gyvūnai, perdavimo žmonėms rizika.
Portale laisvaslaikrastis.lt pasirodė vokiečių teisininko interviu vertimas, kuriame pažeriama daug melagingos informacijos.
Недавно британский профессор Крис Уитти сказал, что в будущем коронавирус в Великобритании будут расценивать как сезонную болезнь. Новая инфекция не исчезнет, с ней придется бороться, как сейчас с гриппом. Более того – британцы в июне намерены снять действующие из-за COVID-19 ограничения.
Видео, которым вот уже год продолжают делиться десятки тысяч русскоязычных пользователей социальных сетей, содержит как минимум несколько совершенно не соответствующих действительности утверждений о коронавирусе.
Turime ruoštis kitai pandemijai, užeisiančiai po COVID-19: kitą kartą gali būti kur kas blogiau (397)
Dabar, kai COVID-19 sukelta krizė tebesitęsia, labai sunku įsivaizduoti, kad kas nors panašaus ar netgi dar baisesnio už koronavirusą galėtų atsitikti ateity. Deja, bet tai ne tik įmanoma, bet dargi ir labai tikėtina, perspėja mokslininkai.
Prieš metus virusologas ir Belfasto Karalienės universiteto tyrėjas Connoras Bamfordas parašė straipsnį apie paslaptingą į plaučių uždegimą panašios ligos protrūkį Kinijos mieste Uhane. Kaip paaiškėjo, tai buvo COVID-19 pandemijos pradžia.
Imunitetas nuo COVID-19 viruso – kaip jis susidaro, kiek jiss laikosi persirgus šiuo virusu ir kuo skiriasi nuo sukurto vakcinos? Apie tai laidoje „Sveikatos receptas“ kalbėjo Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga.
Чаплинскас пояснил, что надо предпринимать в борьбе с коронавирусом: странно, что одну стратегию в Литве пока не применяют (83)
Литва обсуждает новую стратегию тестирования от коронавируса, поскольку в процессе вакцинации тестирование поможет хотя бы немного изменить условия карантина. О наиболее подходящей стратегии в передаче "Утро на Delfi" говорили с экспертом в сфере инфекционных заболеваний Саулюсом Чаплинскасом.
Pasauliui bandant suvaldyti koronaviruso COVID-19 plitimą, nuolat ieškoma papildomų dezinfekcijos ir apsaugos būdų. Antibakterinių lempų UV-C šviesa jau nuo seno yra naudojama objektų, vandens ir patalpų dezinfekcijai. Todėl ne vienam kyla klausimas: ar UV-C lempos gali sunaikinti koronavirusą?
Sąmokslo teorijomis ir klaidinančia informacija pagarsėjusioje feisbuko paskyroje pasirodė dar vienas naujas siužetas. Jame futbolininkas, pramogų pasaulio atstovas Davidas Icke ir toliau tikina, kad naujojo koronaviruso nėra, o skiepais visi būsime paversti robotais. Tačiau tokios fantazijos prasil...
Virusologai stebi naują virusą Bolivijoje: mirtina hemoraginė karštinė gali plisti ir tarp žmonių (57)
Iki 2019-ųjų hemoraginė karštinė buvo diagnozuota tik vienam pacientui.
Atvejis, sugluminęs mokslininkus: moteris nejautė COVID-19 simptomų, bet virusą platino net 70 dienų (40)
Vieną dalyką apie SARS-CoV-2 sukeliamą ligą galima pasakyti užtikrintai: liga iekvieną žmogų veikia skirtingai. Pandemija tęsiasi, o COVID-19 vis sugeba mus nustebinti.
Kada baigsis koronaviruso pandemija? Per visą šį laiką, kai pasaulyje jau užfiksuota daugiau nei 39 mln. koronaviruso atvejų ir daugiau nei milijonas mirčių nuo viruso, daugeliui ramybės neduoda vis labiau neraminantis klausimas: kiek dar visa tai tęsis?
Vakcina dar nesukurta, o skiepų priešininkai ją jau vadina mirtina: remiasi Kenedžio jaunesniojo fantazijomis (170)
Socialiniuose tinkluose pasirodė informacija apie neva mirtinus skiepus nuo naujojo koronaviruso. Kartu su tokiu pareiškimu dalinamasi vaizdo įrašu, kuriame Robertas F. Kennedis jaunesnysis kritikuoja vakcinų gamintojus.