Harvardo medicinos mokyklos genetikos profesorius David Sinclair teigia, kad jei ne gyvenimo būdas, žmogus galėtų gyventi kur kas ilgiau nei šiandien tikimės.
miego režimas
14 straipsnių
Žinoma moteris – apie griežtą savo ryto rutiną: papasakojo, kaip pasikeičia gyvenimas, pradėjus keltis itin anksti (5)
Visada optimizmu trykštančios nuomonės formuotojos, verslininkės ir sporto trenerės Laimos Povilaitytės, socialiniame tinkle žinomos Kamtauta Braškė pseudonimu, rytai prasideda neįprastai anksti.
Naujuosius metus daugelis pradeda asmeninių tikslų išsikėlimu, o bene dažniausiai pasitaikančių sąraše neabejotinai atsiduria pažadai pradėti sportuoti ir propaguoti sveikesnį gyvenimo būdą. Tačiau kelionėje savo norimo svorio ir išvaizdos link, dažnai pridaroma daug klaidų. Tad kaip saugiai lieknėt...
Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra – pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių, kaip kompiuterio naudojimo laikas, ...
Šiandien tikrai nueisiu miegoti anksčiau. Kiek kartų sau esate pasakę tokią frazę, tačiau vakarui atėjus vis tiek miegoti nueinate daug vėliau nei planavote? Apie tai, kodėl nesiseka nueiti miegoti anksčiau, ir ką daryti, Žinių radijo laidoje „Apie tave“ kalbėjo psichologė Lina Bagdonavičienė ir Gen...
Dažnas nuovargis, motyvacijos stoka ir nuolat „ištaškytas“ gyvenimas. Kaip viso to atsikratyti ir pagaliau grįžti į vėžes? Apie tai Žinių radijo laidoje „Sveikatos laikas“ pasakojo bendrosios praktikos gydytoja, gyvensenos medicinos magistrė Vaiva Zinkevičiūtė.
Kėlimasis ankstyvą rytą gali tapti rimtu iššūkiu. Tai jau turbūt spėjo pajusti po vasaros atostogų į naujus mokslo metus sugrįžę studentai, moksleiviai bei jauniausiųjų darželinukų tėvai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė teigia, kad sveika miego rutina – tai tiesiausias kelias į kokybiš...
Kas penktas keturiolikmetis miega nepakankamai, 17 proc. 7–14 metų vaikų neužmiega pernelyg ilgai ir tik trečdalis vaikų nepatiria jokių su miegu susijusių sunkumų, rodo Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų grupės tyrimas.
Paauglystė – pokyčių metas. Tiek kūnas, tiek smegenys šiuo laikotarpiu sparčiai vystosi, todėl vaiko perėjimas į suaugusiojo gyvenimą reikšmingai veikia jo emocijas, asmenybę, santykius su šeima ir draugais bei mokymąsi. Paaugliai neretai nuvertina kokybišką miegą, tačiau šiuo sudėtingu laikotarpiu ...
„Kiekvienas rytas kaip karo laukas“, – taip, ko gero, pagalvoja ne vieni mažamečių tėvai. Tikroji tiesa ta, kad ne tik vaikams sunku atsikelti ankstyvą rytmetį. Ką daryti, kad suskambėjus žadintuvui kojos pačios šoktų iš lovos?
„Vyturių“ ir „pelėdų“ paslaptis įminta: mokslininkai išsiaiškino, kodėl vieni pabudę 5 ryto jaučiasi puikiai (32)
Koks yra jūsų įprastas miego režimas? Jei esate laimingai užmigę lovoje iki 20 val. ar net anksčiau, galbūt turėsite tai, kas vadinama pažengusia miego faze (angl. Advanced sleep phase (ASP) – DELFI).
Sunku tuo patikėti, bet istorikai ir mokslininkai linkę manyti, jog šiuolaikinis žmogus miega visiškai ne taip, kaip protėviai senovėje. Gamta užprogramavo visiškai kitą miego režimą. Prasidėjus mokslinei techninei pažangai, žmogus nutarė pats tvarkytis savo laiką.
Aukštesnė lauko temperatūra, ilgos dienos ir trumpos naktys, atostogų metu išsibalansuojantis miego režimas – visa tai daro įtaką normaliam žmogaus miego ritmui.
Japonai niekada nemiega. Taip sako visi, o daugiausia – patys japonai. Žinoma, tai nėra tiesa, bet šis posakis labai įdomus iš kultūrinės ir sociologinės pusės, rašo bbc.com.