Šis kruasanų gamybos procesas iš pradžių gali pasirodyti kiek sudėtingas, tačiau, kartą pabandžius, vėliau nebus jokių iššūkių. Stengtis tikrai verta, nes namuose pagaminti rageliai yra išties nepaprasti, o juos galima valgyti labai įvairiai. Pavyzdžiui, perpjauti ir mėgautis su serano kumpiu, natūr...
mielinė tešla
10 straipsnių
mielinė tešla – tešla, kuriuos sudėtyje yra mielių. Mielės leidžia tešlai iškilti, todėl tokia tešla tinka bandelėms, pyragams, batonams kepti.
Nemažai kepinių neįsivaizduojami be minkštutės mielinės tešlos. Jeigu iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad tokią tešlą virtuvės naujokams pasigaminti yra gana sudėtinga, pasinaudojus keliomis gudrybėmis saldžių ar pikantiškų skanėstų namuose išsikeps net tie, kurie iki šiol to nedarė.
Pusryčių keksiukai tegul bus nesaldūs. Su paprika ir kiaušiniu. Vos 20 minučių ir jau galėsitės mėgautis kvapniu patiekalu su daržovėmis. Iškepusius pusryčių keksiukus apibarstykite pipirais.
Kūčiukai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Tai nedideli, prėskūs, truputį saldūs miltiniai mielinės tešlos kepinėliai su aguonomis. Kūčiukai gali būti valgomi sausi, tačiau dažniausiai mirkomi aguonpienyje arba patiekiami su spanguolių kisieliumi.
Čiabatą paprastai perkame prekybos centre, tačiau retas žino, kad jos galima išsikepti ir namuose. Tam tereikia pasiruošti mielinę tešlą. Tiesa, tešlos kildinimo procesas nėra greitas, bet laukimą atpirks šviežia ir traški čiabata.
Mielinė tešla naudojama bandelių, pyragų ir kitų kepinių ruošimui, tačiau galutinis rezultatas virtuvės šeimininkes ne visada džiugina. Tinkamas mielinės tešlos paruošimas reikalauja ne tik įgūdžių, bet taip pat ir tam tikrų žinių, tačiau tuomet, jei laikysitės kelių svarbiausių taisyklių, iškepti t...
Dauguma receptų yra labai klaidingi. Bandelės pagal juos iškepa gražiai, bet minkštos būna tik tol, kol yra šiltos, o atvėsus nebeįmanoma valgyti, nes pasidaro labai kietos. Tai šios bandelės yra tikras atradimas. Jų receptas labai senas ir kiek koreguotas. Bandelės labai minkštos ir šiltos, ir šalt...
Šiam pyragui naudojama mielinė tešla gan paprasta ir kildinama šaldytuve. Pakyla ji pakankamai greitai – per pusantros valandos, o ir antrą kartą, prieš šaunant kepinius į orkaitę, jos kildinti nereikia. Pyragas – kaip tikra kaimiška „bulka“ su daugybe slyvų. Kuo jų daugiau – tuo skaniau!
3 tradiciniai ir nostalgiški kepinių receptai: žagarėliai, mielinė riestė ir plikyti sausainiai (18)
Tikriausiai nei vienas neįsivaizduoja savo šventinio stalo be jau tradiciniais tapusių mamos ar močiutės kepinių: lengvų ir minkštučių plikytų pyragėlių, traškių žagarėlių, aguonomis ir riešutais kvepiančio vyniotinio... Būtent jie mums labiausiai kvepia Kalėdomis ir kas kartą nukelia į vaikystę. Ta...
Šią japonų paslaptį nuo šiol žinosite ir jūs: mielinės bandelės, kurios minkštos išlieka ir po kelių dienų (17)
Jei dar manote, kad mielinė tešla – ne jūsų nosiai, išbandykite šį receptą. Tinklaraščio „Virtuvė žaliems" autorė tikina, kad tešla padaroma itin lengvai, o minkštomis bandelėmis džiaugsitės net keletą dienų.