Žaliojo kurso keliami reikalavimai perpus sumažinti cheminių pesticidų ir penktadaliu trąšų naudojimą iki 2030 m. kelia nerimą daugeliui ūkininkų. Norėdami padėti įgyvendinti tvarumo reikalavimus, mokslininkai atranda naujus būdus, kaip kurti sveikesnę visuomenę ir tvaresnes maisto sistemas į pagalb...
mikrobiologija
5 straipsnių
Viena iš didžiausių daržininkų ir sodininkų klaidų tai įsitikinimas, kad bet kokia trąša, nepaisant laiko ir kiekio, kada ji beriama į dirvą, augalui duos tik naudos.
Mikrobiologė paaiškino, kiek laiko koronavirusas išgyvena ant skirtingų paviršių mūsų namuose ir ant maisto pakuočių (127)
Jei esate pakankamai arti sergančio žmogaus, galite užsikrėsti oro lašeliniu būdu – lašeliais, išsiskiriančiais iš jų nosies ar burnos, kai jie čiaudi ar kosėja. Šie lašeliai taip pat gali likti ant paviršių. Taigi yra galimybė, kad jus gali užklupti ligą, jei paliesite savo veidą po to, kai paliesi...
Atkūrę dar IX amžiuje anglo-saksų išrastą vaistą iš svogūnų, česnakų ir galvijų tulžies, mokslininkai apstulbo: šis senovinis vaistas beveik visiškai sunaikina meticilinui atsparią auksinio stafilokoko infekciją (MRSA).
Kuriant išmaniąsias medžiagas, praverčia ne tik chemijos ar fizikos, bet ir mikrobiologijos žinios. Laidoje - apie unikalių savybių daugiasluoksnes medžiagas puslaidininkiams ir apie savaime užsigydantį biologinį betoną, kuriame įkalinami ypatingi mikroorganizmai.