Lietuvoje nuo 2020 metų įsigaliojo įstatymas, ribojantis vieno savininko teises valdyti didesnį kaip 1,5 tūkst. hektarų miško plotą. Tai padaryta pažeidžiant Europos Sąjungos teisyną, suvaržant laisvą paslaugų ir prekių judėjimą. Svetur privati iniciatyva valdyti didesnį plotą, efektyviau jį prižiūr...
miško savininkai
19 straipsnių
Seime priimtos miškininkams ir miško savininkams svarbios Miškų įstatymo pataisos žada nemažai naujovių. Viena jų - bus galima tikėtis greitesnio pelno, praneša Aplinkos ministerija.
Siekdami įrodyti, kad savavališkai miške kirviu mosuojantis ir medžius kertantis asmuo yra atsakingo miškininko priešingybė, šį pavasarį miško savininkai atsodins miškus.
2013-ieji buvo svarbių darbų metai Lietuvai, taip pat Aplinkos ministerijai. Kai antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkavo ES Tarybai, ministerijai teko nemažas krūvis. Įvertinti svarbesnius praėjusių metų „namų darbus“ aplinkosaugos, miškų politikos srityje „Miškai“ paprašė aplinkos ministrą Valentiną M...
Šiandien ryte Seimas balsų dauguma (72 balsai už) patvirtino Miškų įstatymo pakeitimus. Jais privatiems miško savininkams įvestas naujas 5 proc. mokestis nuo nuo visų gaunamų pajamų už nenukirstą mišką ir medieną bendrosioms miškų ūkio reikmėms.
Lietuvos valstybiniuose miškuose išsiraizgę iš viso apie 24 tūkst. km vietinės reikšmės vidaus kelių. Bendras jų ilgis didesnis negu atstumas nuo Šiaurės iki Pietų ašigalio. Šiais laikais, kai visuose miško darbuose naudojami mechanizmai, sunku įsivaizduoti, kaip be kelių būtų galima pasiekti kirtav...
Penktadienį Trakuose vyko privačių miško savininkų konferencija „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“. Jos metu Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) organizuojamo konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojams įteiktos aplinkos ministro padėkos bei įvairūs prizai. Kaip ir kasme...
Dėl elektros perdavimo linijos statybų Klaipėdos rajone prireikus kirsti miškus, su jų savininkais daug nesiderėta - pasiūlytos kompensacijos, o tie, kuriems jos pasirodė per mažos, kol kas negavo nieko, praneša portalas ve.lt. Privačių savininkų žemėje augantys medžiai jau virsta.
„Puoselėk, augink, padėk, brandink, rūpinkis - pagrindiniai miškininko specialybės principai, išskiriantys juos iš kitų profesijų tuo, kad savo darbo vaisius, puoselėtą, sodintą ir prižiūrėtą mišką palieka kitai kartai.“ Ar tokie žodžiai, išsakyti miškininko dienos išvakarėse, gali būti pritaikyti i...
Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) jau beveik dešimtmetį organizuoja „Pavyzdingai tvarkomos privačios miško valdos” konkursą.
Lietuvoje, miško savininkų asociacijos duomenimis yra 248 tūkstančiai miško savininkų. Vadinasi, po lopinėlį miško turi maždaug kas 12-as lietuvis. O kiek jų šią savo nuosavybę puoselėja, prižiūri, stengiasi atkurti?
Ketvirtadienį Seimas balsavo dėl medžioklės įstatymo pakeitimų. Nesusirinkus pakankamai Seimo narių, įstatymų pataisų paketas nebuvo priimtas.
Medžioklės įstatymo priėmimo išvakarėse Aplinkos apsaugos komitetas svarstė paskutinius Seimo narių pasiūlymus dėl šio įstatymo. Dauguma jų buvo susiję su platesnių galimybių medžioti suteikimu miško ar žemės savininkams.
Kertinėms miško buveinėms didžiausią grėsmę kelia miškų kirtimai. Siekiant jų išvengti ir išsaugoti kaip įmanoma daugiau šių buveinių, privačių miškų savininkams mainais siūlomos kompensacijos.
Roges ruošk vasarą, o sodinukais rūpinkis likus dvejiems metams iki sodinimo, pasakytų želdinimo specialistas.
Trečiadienį Seimo aplinkos apsaugos komitetas svarstė Medžioklės įstatymo straipsnių pakeitimus. Naujame medžioklės įstatymo projekte numatyta sureguliuoti medžiotojų ir žemės ar miško savininkų, kurių plotuose jie medžioja, santykius. Vis dėlto kompromiso tarp medžiotojų ir savininkų pasiekti kol k...
Vasario-kovo mėnesiais 21 šalies miškų urėdijoje bus rengiamos konsultacijos miškų savininkams. Susitikimų metu savininkai informuojami miškų naudojimo, atkūrimo, apsaugos, žemės paskirties keitimo ir kitais klausimais.