Kiekvienais metais pasaulyje minint tarptautinę Moters dieną, Jungtinės Tautos (JT) jai suteikia tam tikrą aktualią temą. Šiemet organizacija nusprendė pagerbti moteris, kurios prisideda prie inovacijų kūrimo ir skaitmeninio švietimo pažangos bei pabrėžti lyčių lygybės poreikį informacinių technolog...
MOSTA
168 straipsnių
Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) pristato naują logotipą ir vizualinį identitetą. Šiais pokyčiais pažymima organizacijos strateginės krypties kaita. Prieš 13 metų veiklą nuo švietimo ir mokslo politikos analizės pradėjusi įstaiga sieks stiprinti strateginio valdymo gebėjimus LR Vyri...
Jie ne 3 proc. kartelės nuleidimo kišeninėms partijoms, o trejų metų Seimo kadencijos vietoj dabartinės ketverių turėtų siekti. Tiek valdančioji dauguma, tiek opozicija. Kaip ir balsuotojai. Kodėl iki trijų reikia nuleisti ne Seimo rinkimų, o kadencijos kartelę?
Занятость и безработица – аверс и реверс одного социального явления, порой находятся в связи, труднопереваримой житейской логикой. Казалось бы, она должна быть обратно пропорциональной: чем больше рабочих мест, тем меньше безработица. Но, глядя на статистику, она не просматривается. А если и просмат...
Arūnas Milašius. Krizė beldžiasi į duris, bet nieko nesiimsime – jai gydyti turime gerų užkalbėjimų (85)
Tenka pripažinti, kad mes savotiška tauta – iki šiol esame šventai įsitikinę, kad jei matome kokį nors nerimą keliantį reiškinį, jo nepuolame analizuoti, o tiesiog imame kartoti įvairias mantras, sudarytas iš gražių žodžių, ir viliamės, jog bėdos mus aplenks.
Studente, pasitikrink, ką dirba tavo pasirinktas studijas baigę absolventai: viltys gali dužti (136)
Praėjus metams po studijų daugiausia absolventų įsidarbina reklamos ir rinkodaros specialistais, antra dažniausia specialybė – pardavėjai. Tokias tendencijas atskleidžia Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) profesinio informavimo įrankis.
Po dešimtmečio Lietuvoje gali trūkti maždaug 7000 slaugytojų, tačiau kai kurių specialistų bus per daug (83)
Po dešimtmečio Lietuvoje trūks slaugytojų, vaikų gydytojų ir vidaus ligų gydytojų, rodo Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) medicinos darbuotojų poreikio prognozė.
„Nebus, kam mokyti“. „Jaunuoliai nesirenka pedagogų rengimo studijų“. Antraščių, skelbiančių apie tragišką pedagogų rengimo padėtį, pilna spauda.
Beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finansuojamos studijų vietos ir įmonių stipendijos aukštosiose mokyklose nekeičia Lietuvoje susidariusios situacijos – inžinerinei pramonei reikalingų specialistų trūksta vis labiau. Inžinerinių studijų r...
Kaip jau įprasta, vasaros pradžioje užverda viešos diskusijos apie prastėjančius abitūros egzaminų rezultatus, naikinamas studijų programas, perdėm žemai nuleidžiamą stojamųjų kartelę ir mažėjantį abiturientų, o tai reiškia ir stojančiųjų, skaičių. Situacija kartojasi jau daugelį metų. Ir čia norom ...
Kita emigracijos pusė: išvykti planuoja trečdalis moksleivių, nurodančių, kad jų šeima – nepasiturinti (511)
Geriau besimokantys ir save pasiturinčiais laikantys abiturientai mieliau liktų gyventi ir dirbti Lietuvoje, o prasčiau besimokantys ir sunkiau gyvenantys dažniau svarsto apie emigraciją.
Lietuvos darbo rinkai iki 2022 metų prireiks apie 105 tūkst. naujų samdomų darbuotojų, iš kurių tik vos kelių procentų – dėl ekonomikos plėtros. Tuo tarpu 95 proc. šios paklausos sudarys pakeitimo paklausa dėl darbuotojų išėjimo į senatvės pensiją, emigracijos, mirties ir kitų priežasčių.
Prognozuoja galimą prarają: įtakos turės pokyčiai darbo rinkoje ir nesustyguota švietimo sistema (70)
Lietuvos darbo rinkai iki 2022 metų prireiks apie 105 tūkst. naujų samdomų darbuotojų, iš kurių tik vos kelių procentų – dėl ekonomikos plėtros, o net 95 proc. šios paklausos sudarys poreikis pakeisti išėjusius į senatvės pensiją, emigravusius, mirusius ar dėl kitų priežasčių pasitraukusius iš darbo...
Naujausias tyrimas pateikia visiškai netikėtą rezultatą: kokių specialistų iš tiesų reikės Lietuvai (218)
Pasirodo, artimiausiu metu Lietuvai labiausiai reikės ne IT specialistų. Auksiniai laikai laukia medikų, bibliotekininkų, muziejininkų, vairuotojų, mechanikų, kiemsargių ir kurjerių.
Vieni į studijas atvyksta prabangiais automobiliais, kitiems tėvai įdeda maisto, kad turėtų, ką pavalgyti. Šeimų galimybės skirtingos, jų atžalų studentiškas gyvenimas ir išlaidos taip pat. Gyvenantys ten pat, kur studijuoja, kvėpuoja plačiau – gyvendami pas tėvus sutaupo didžiąją dalį išlaidų.
Tyrimo Lietuvoje rezultatai: populiariausios specialybės nebūtinai garantuoja aukštą darbo užmokestį (2)
Praėjus pusei metų nuo mokslų baigimo, absolventų atlyginimai svyruoja nuo 370 iki pusantro tūkstančio eurų, rodo naujausias tyrimas.
Praėjus pusmečiui nuo studijų baigimo universitetų absolventų vidutinės pajamos svyruoja nuo 370 iki beveik 1500 Eur (čia ir toliau atlyginimai nurodomi prieš mokesčius), priklausomai nuo baigtų studijų krypties.
Praėjus pusmečiui nuo studijų baigimo, universitetų absolventų vidutinės pajamos svyruoja nuo 370 iki beveik 1500 Eur (čia ir toliau atlyginimai nurodomi prieš mokesčius), priklausomai nuo baigtų studijų krypties.
Lietuvos darbo rinkoje ypač trūksta gamtos ir tiksliuosius mokslus baigusių specialistų. Šį stygių darbdaviai bando spęsti viliodami specialistus iš užsienio, siūlydami perkvalifikavimo programas ir keldami atlyginimus.
Lietuvos darbo rinkoje ypač trūksta gamtos ir tiksliuosius mokslus baigusių specialistų. Šį stygių darbdaviai bando spęsti viliodami specialistus iš užsienio, siūlydami perkvalifikavimo programas ir keldami atlyginimus.