„Covid-19“ vienos moters organizme tūnojo ypač ilgai. Per tą laiką šis koronavirusas daug kartų mutavo. Šis atvejis mokslininkas parodė potencialų naujų atmainų atsiradimo kelią.
mutacija
18 straipsnių
Mutacija (lot. mutatio 'pa(si)keitimas, permaina') – tai genetinės medžiagos pokytis. Mutacijos gali būtį grįžtamos arba negrįžtamos, chromosomų, genų ar nekoduojančios genetinės medžiagos pasikeitimas, perduodamas palikuonims, jei atsiranda gametose arba kūno dalyse, iš kurių nelytinio dauginimosi metu susidaro naujas organizmas.
ŽIV atradėjas tikina, kad COVID-19 vakcinos sukurs viruso mutacijas, bet mokslininkai ramina: praktiniai tyrimai rodo ką kitą (20)
Socialiniuose tinkluose dalinamasi ištrauka iš interviu su ŽIV atradėju, Nobelio premijos laureatu Lucu Montagnier, kurioje jis aiškina, jog sprendimas paskiepyti didžiąją dalį pasaulio populiacijos nuo COVID-19 yra klaidingas, nes skiepai paskatins kur kas pavojingesnių viruso mutacijų atsiradimą. ...
Net ir aklinai užvėrus sienas koronaviruso mutacijų neišvengtume: yra vienintelis būdas jas pristabdyti (328)
Šią savaitę visiems nerimą pradėjo kelti dar viena nauja koronaviruso atmaina – vadinamoji Pietų Afrikos Respublikos mutacija. Kiek anksčiau tokį pat nerimą kėlė britiškoji atmaina, kuri jau dabar yra dominuojanti Vilniuje. Šios atmainos yra viena iš kelių priežasčių, dėl kurių vėl tenka griežtinti ...
Praeitų metų pavasarį 45 metų amerikietis atsidūrė į „Brigham and Women‘s Hospital“ ligoninėje Bostone, kur buvo gydomas nuo koronaviruso infekcijos. Gydytojai jį gydė steroidais ir po penkių dienų paleido namo, rašo npr.org.
Jungtinėje Karalystėje (JK) plinantis koronaviruso variantas mutavo dar kartą, skelbia BBC. Tai nerimą keliantys genetiniai pokyčiai, mano mokslininkai.
Kai Brazilijos Manauso miesto ligoninėse neseniai baigėsi deguonies atsargos, skubiai evakuoti pacientų buvo iškviestos karinės oro pajėgos, o medikai karštligiškai stengėsi gelbėti gyvybes manualinėmis plaučių ventiliacijomis. Tiems, kurių jau nebebuvo galima išgelbėti, liko tik morfinas ir paskuti...
Jungtinėje Karalystėje aptikta koronaviruso atmaina, kuri plinta gerokai sparčiau negu pradinis COVID-19 ligos sukėlėjas, gali būti ypač aktuali Lietuvai, mano užkrečiamųjų ligų specialistas profesorius Saulius Čaplinskas. Profesorius mato dvi galimybes, kaip Lietuvai būtų įmanoma apsisaugoti nuo ši...
Neseniai Jungtinėje Karalystėje (JK) aptikta mutavusi koronaviruso atmaina plinta sparčiau nei pradinis COVID-19 sukėlėjas. Ar tai reiškia, kad sukurtos vakcinos taps neveiksmingos?
PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui (12)
Margaret Harris, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė, tarptautinei žiniasklaidai paaiškino, kad pasaulinė grėsmė dėl naujosios COVID-19 viruso mutacijos, aptiktos audinių fermose, yra labai mažai tikėtina. Viruso atmaina, pavadinta „penktuoju klasteriu“, dar turi būti stebima ir tiriama, o kai ...
Mūsų lytį nulemia savotiškas genetinis monetos metimas: X ar Y? Dvi X chromosomos, ir jūs (beveik visada) turėsite kiaušides. X ir Y chromosomos? Sėklides. Šie genetinės informacijos paketai skiriasi ne tik suteikiamomis kūno dalimis: Y chromosoma yra nedidelė (turi tik 45 genus), palyginus su X chr...
Mokslininkai turi atsakymą, kodėl esame tokie ligoti: evoliucionavome taip, kad kad išvengtume vienos ligos (20)
Prieš šimtus tūkstančių metų mūsų protėviai evoliucionavo taip, kad galėtų išvengti rimtos infekcinės ligos. Tai padėjo mums išsaugoti savo kailį, tačiau tikrai nebuvo tobulas sprendimas.
Įminė vėžio formavimosi paslaptis: kai kurių vėžio rūšių užuomazgos gali atsirasti dar vaikystėje (23)
Dešimtmetį trukęs didžiulis tyrimas, kurio metu buvo sekvenuojami dešimčių skirtingų vėžio rūšių genomai, leido išsiaiškinti, kaip susidaro augliai. Studijos rezultatai gali padėti sukurti geresnius ir labiau konkrečiam vėžiui pritaikytus gydymo būdus.
Mokslininkai išsklaidė ilgai tvyrojusią paslaptį: išsiaiškino amišų vaikus pasiglemžusios staigios mirties priežastį (28)
Maždaug prieš 15 metų rytiniame JAV regione gyvenusios amišų šeimos gyvenimą supurtė nepaaiškinama tragedija: netikėtai mirė vienas iš vaikų, dar prieš akimirkai nerūpestingai žaidęs ir bėginėjęs. Praėjus vos keliems mėnesiams toks pat likimas ištiko kitą toje pačioje šeimoje augusį vaiką. Po šešeri...
Tikra grybautojų svajonė: vienas iš seniausių pasaulio organizmų – 100 futbolo aikščių dydžio kelmutis (9)
Vienas iš seniausių ir didžiausių planetos gyventojų, kelmutis, įspūdingai išsiplėtė.
Yra keturios vištų veislės, pasižyminčios juodais organais. Visoms joms būdinga ta pati genetinė mutacija, rašoma nationalgeographic.com. Mokslininkas paaiškina, kodėl taip nutiko.
Jei manote, kad jūsų organizmą sudaro iš esmės sveikos ląstelės, teks viską pergalvoti iš naujo. Naujausias mokslininkų tyrimas pateikia netikėtą išvadą: pasirodo, net ir sveikiausio žmogaus organizme gyvena kolonijos mutavusių ląstelių.
Neretai neįtikėtinai raumeningas gyvūnas apšaukiamas steroidų auka – pavyzdžiui, vipetai, kuriems pasireiškia reta genetinė mutacija. Šuo gali būti maždaug dvigubai sunkesnis už įprastą statistinį vipetą - pavyzdžiui, sverti apie 27 kg. Jų plaučiai ir širdis normalaus dydžio, tad jie turėtų gyventi ...
Sraigė Jeremie pasižymi itin reta mutacija. Kadangi jos kriauklė susukta į kairę, jai itin sudėtinga rasti porą giminei pratęsti.