Būna, kad net po Lietuvos nepriklausomybės atstatymo suskausta krūtinė, būna, kad pakitusi laisvė sugalvoja kažką svetimo, prikaupia klaidų, kurios lieka lietuvio žaizdoje, ypač tiems, kurie nelaisvėje tuomet gyveno, kad išsaugotų lietuvišką, švarų žodį, tradicijas ir kt.
Nacionalinė sveikatos taryba
12 straipsnių
Profesorius Algirdas Utkus vadovaus Nacionalinei sveikatos tarybai. Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 80 Seimo narių, 5 buvo prieš, susilaikė 8 parlamentarai.
Seimui sudarius naujos sudėties Nacionalinę sveikatos tarybą, parlamentarai atleido Stasį Žirgulį iš Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigų.
Siekiant efektyvesnio Nacionalinės sveikatos tarybos (NST) darbo, Seimas imasi keisti jos sudarymo tvarką, tobulinti finansavimą ir praplėsti funkcijas bei teises.
Juozas Dapšauskas. Svarbiau interpeliacija ministrui Aurelijui Verygai ar Nacionalinės sveikatos tarybos rezultatyvus darbas? (57)
Nacionalinė sveikatos taryba (NST) suformuota š. m. birželio mėnesį, tačiau iki šiol dar nesugebėjo išsirinkti pastovaus pirmininko, laikinai jai vadovavo amžiumi vyriausias narys. Galiausiai taryba išrinko prof. Algirdą Raslaną, jį dar turi patvirtinti Seimas.
Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku siūloma skirti socialdemokratų partijos vicepirmininką A. Raslaną (70)
Sporto pedagogą, buvusį Kūno kultūros ir sporto departamento vadovą, socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoją Algirdą Raslaną siūloma skirti Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jau ne kartą viešojoje erdvėje gavo pylos, kad per daug rūpinasi alkoholio vartojimo mažinimu ir kitomis ligų priežastimis bei neva per mažai didelėmis eilėmis ligoninėse.
Darosi vis aiškiau, kad šalies gyventojų sveikatingumo problematika neapsiriboja tik gydomosios medicinos plėtra. Ji paliečia daugelį žmonių gyvenimo sričių ir reikalauja glaudaus bendradarbiavimo tarp visų valstybinių sektorių.
Seime svarstoma pertvarkyti Nacionalinę sveikatos tarybą, kad šioje vos keliskart per metus posėdžiauti susirenkančioje institucijoje savo atstovų turėtų Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybė Lietuvoje ir pacientų organizacijos, trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Netrukus prasidės naujieji mokslo metai, vaikai grįš į mokyklas, darželius. Skambės sveikinimai ir linkėjimai, tačiau nė vienas iš Vyriausybės narių neatsiprašys, kad neįvykdė savo pažadų gerinti vaikų maitinimą.
Lietuvos žmonių, ypač vaikų fizinis aktyvumas nepatenkinamas, teigia Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius. Anot jo, tai sudaro sąlygas susirgti nutukimu, metaboliniu sindromu, diabetu, kitomis ligomis.
Kaip įprasta Lietuvoje, susirūpinimas problema paaštrėja visuomenėje, kai kyla rezonansinis įvykis. Vienas tokių – vienoje mokykloje tuberkulioze susirgusios dvi moksleivės. Šis įvykis tai tik įsisenėjusios problemos prasiskleidęs žiedelis. Juk Lietuva išsiskiria vienu didžiausiu tuberkuliozės serga...