Anksčiau buvo manoma, kad naftos išteklių neturime daug ir išnaudoję rezervus turėsime mažinti naftos vartojimą. Bet žmonės vis suranda naujų naftos telkinių, ir nafta pasibaigs ne dėl jos trūkumo, o dėl to, jog bus atsisakyta ją vartoti.
naftos kainos
132 straipsnių
Po OPEC+ susitikimo, kuriame organizacijos nariai susitarė, kad šalys galėtų pradėti nuo spalio palaipsniui nustoti savanoriškai mažinti gamybos apimtis, Brent žaliavinės naftos kainos pirmadienį pirmąkart nuo vasario tapo mažesnės nei 80 JAV dolerių už barelį.
Atėjo minkšto nusileidimo – ir palūkanų normų mažinimo, kuris paskatins augimą ir rinkas visame pasaulyje – metai. Tokia būtų vyraujanti optimistinė nuomonė apie pasaulio ekonomiką 2024-aisiais.
Iš šiais metais prognozuoto naftos kainų sprogimo, panašu, išėjo šnipštas.
Londonas, kaip didžiausia Europos akcijų rinka, atėmė iš Paryžiaus karūną, reaguodamas į pakilusias žaliavinės naftos kainas.
Vienas iš plano apriboti iš naftos gaunamas Rusijos pajamas iniciatorių pasiūlė žingsnius, kaip būtų galima pataisyti žlungančią programą.
Prezidento patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad grupuotės „Hamas“ ataka prieš Izraelį gali turėti poveikį pasaulio ekonomikoms, tame tarpe ir Lietuvos. Iš tiesų, pirmadienį naftos kaina biržoje buvo šoktelėjusi. Kaip yra dabar ir ar karo dienos Izraelyje tikrai turės ekonominę kainą ir mums, LNK...
Kiekvienas blaivaus proto žmogus atsakytų, kad jokio karo niekam nereikia. Jis neša mirtis ir sugriovimus. Bet tie, kurie karus užkuria, į būsimas aukas nekreipia dėmesio, nes per jas siekia savo tikslų, nekreipdami dėmesio, kad jų tiesiamas kelias į įsivaizduojamą ateitį eina per kapus ir griuvėsiu...
Savaitgalį kilus kariniam konfliktui Izraelyje, jau dabar matome, kad tai lems ne tik sugriautus pastatus ir sunaikintą infrastruktūrą, bet ir milžiniškus žmogiškuosius nuostolius. Tai taip pat paveiks pasaulio tiekimo grandines ir žaliavų, ypač naftos, kainas. Nors Lietuvoje esame toli nuo konflikt...
„Brent“ rūšies naftos kainai šią savaitę pasiekus 97,8 JAV dolerių už barelį ir įsitvirtinus 94–96 JAV dolerių lygyje – tai aukščiausios kainos nuo 2022 m. lapkričio. Visgi, Eltos kalbinti ekonomistai abejoja, kad tokiame lygyje naftos kainos išsilaikys ilgai.
JAV naftos kainos trečiadienio prekybos sesiją baigė aukščiausiame lygyje per daugiau nei metus.
Rusija, tikėtina, jau gegužės mėnesį vėl pradės pirkti užsienio valiutą savo atsargoms papildyti, nes augančios pajamos iš naftos stabilizuoja viešuosius finansus, nepaisant Jungtinių Valstijų bei Europos pastangų daryti spaudimą Kremliaus pajamoms.
Po kelerius metus trukusių audrų svarbiausia pasaulyje naftos kaina jau greitai visam laikui pakeis kryptį ir tada, remiantis žaliavinės naftos tiekimu iš Vakarų Teksaso, bus lengviau nustatyti milijonų barelių per parą naftos sandorių kainą.
Šį mėnesį pakeliui į Naująjį Delį JAV pareigūnai paskelbė esą patenkinti, kad Indija perka rusišką naftą, kurios kaina mažesnė už G-7 paskelbtą viršutinę ribą, nustatytą siekiant pakirsti Maskvos karo pastangas Ukrainoje, nesutrikdant pasaulinių energijos srautų.
Pigesnės rusiškos žaliavinės naftos ir mazuto eksportas į Kiniją šoktelėjo iki rekordinio lygio, nes atsisakius nulinio „Covid“ (angl. Covid Zero) apribojimų didžiausios pasaulyje energijos importuotojos ekonomika įgauna pagreitį.
Saudo Arabija netikėtai padidino kainas klientams savo pagrindinėje Azijos rinkoje, taip pat – Europos ir Jungtinių Valstijų pirkėjams, ir tokiu žingsniu parodė, kad yra optimistiškai nusiteikusi dėl naftos paklausos.
Europos Sąjunga (ES) svarsto planą apriboti rusiško dyzelino kainą iki 100 JAV dolerių už barelį, kad būtų išvengta pačių blogiausių degalų importo draudimo, kurį blokas primes Maskvai vos už penkių dienų, padarinių.
Kadaise laikyta klaidinga ir neįgyvendinama, JAV pasiūlyta rusiškos žaliavinės naftos eksporto kainų viršutinė riba – bent jau kol kas – rodo sėkmės požymius. Strategija buvo pradėta įgyvendinti praėjusių metų pabaigoje.
Praėjusią savaitę naftos kainai nukritus iki nuo metų pradžios nematytų žemumų, šiandien ji jau kiek atsitiesė ir siekia apie 79 JAV dolerius už barelį. Ekspertų teigimu, kol kas įtaką pasaulinėms kainoms daro kiti veiksniai nei taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai. Prognozuojama, kad dė...
Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) įspėja, kad dėl sankcijų Rusijai kitais metais gali smarkiai išaugti naftos kainos. Kol kas nėra juntamas visiškas embargo rusiškai žaliavinei naftai ir naftos produktams poveikis, sakoma trečiadienį Paryžiuje paskelbtoje IEA ataskaitoje. Todėl esą kitais metai...