Nobelio taikos premija skirta „Nihon Hidankyo“ – Japonijos pilietinei organizacijai, vienijančiai atominę bombą išgyvenusius asmenis, už pastangas „sukurti pasaulį be branduolinių ginklų“.
Nagasakis
26 straipsnių
JAV ambasadorius Japonijoje Rahmas Emanuelis nedalyvaus iškilmėse, skirtose paminėti rugpjūčio 9 d. Nagasakio atominio bombardavimo metines, dėl, jo žodžiais tariant, „politinio“ miesto mero sprendimo nepakviesti Izraelio ambasadoriaus.
Vakarų valstybių, įskaitant JAV, ambasadoriai praleis ceremoniją, skirtą 79-osioms Nagasakio bombardavimo metinėms paminėti, kadangi ignoruojamas Izraelis, trečiadienį pranešė pareigūnai.
Japonijoje trečiadienį minimas prieš 78 metus įvykęs Nagasakio miesto atominis bombardavimas. Šalis paminėjo atominės bombos aukų atminimą ir kreipėsi į branduolinį ginklą turinčias valstybes.
Antrojo pasaulinio karo metu ant Hirošimos ir Nagasakio numestų atominių bombų griaunamąją jėgą išgyveno apie 260 tūkst. žmonių, tačiau Japonijos inžinierius Tsutomu Yamaguchi buvo vienas iš nedaugelio, kuriam pavyko atlaikyti abu branduolinius sprogimus.
Kodėl virš Hirošimos sprogus atominei bombai ant šaligatvių liko juodi žmonių siluetų šešėliai? (134)
Juodų žmonių ir įvairių daiktų, pavyzdžiui, dviračių, šešėlių buvo rasta ant šaligatvių ir pastatų sienų Hirošimoje ir Nagasakyje – dviejuose Japonijos miestuose, nukentėjusiuose nuo atominių bombų 1945 m. rugpjūčio 6 d. ir 9 d. Akivaizdu, kad šie šešėliai įamžino paskutines žmonių gyvenimo akimirka...
Japonija ketvirtadienį mini pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo 75-ąsias metines, tačiau dėl koronaviruso pandemijos šios tragedijos aukoms atminti skirtų renginių mastas buvo smarkiai apribotas.
Lankydamasis Japonijos Nagasakio mieste, popiežius Pranciškus pasmerkė branduolinio atgrasymo doktriną ir ginklų sandorius pasaulyje.
1945 metų rugpjūčio 9 dieną JAV bombonešis B-29 skrido virš Nagasakio miesto. Jo modifikuotame bombų skyriuje slypėjo plutonio implozijos užtaisas. 11:01 bomba buvo išmesta, o dar po 47 sekundžių ji sprogo 500 metrų aukštyje virš miesto, tuo metu buvusio svarbiausiu Japonijos imperijos uostamiesčiu.
Operacija, karą perkėlusi į naują siaubo lygį: asfalte klimpo žmonės, liepsnos rijo viską, kas gyva (650)
Didžiosios Britanijos karališkųjų karinių oro pajėgų šimtmetis sutampa net su dviem svarbiomis jų istorijos datomis. Šiais metais sukanka 75 metai nuo dienos, kai karališkosios karinės oro pajėgos įvykdė vieną iš garsiausių savo operacijų, per kurią 1943 metų gegužę Vokietijoje buvo sunaikintos keli...
Hirošimoje pirmadienį vėl suskambo varpas, Japonijai minint pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo 73-ąsias metines, o miesto meras perspėjo, kad pasaulyje stiprėjantis nacionalizmas kelia pavojų taikai.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Bausmė „žvėriui Assadui“: ar tikrai geriau už spalvotas kreidutes? (650)
„Iš didelio debesio – mažas lietus“, – sakydavo mano senelis Adomas, pamatęs, kad pusdienį niaukęsis iki šlapio asfalto tamsumo dangus ant perdžiūvusio bulvių lauko tesugebėjo išstenėti kelis lašus. Po Donaldo Trumpo tweeto apie „dujomis žudantį žvėrį Assadą“ pasaulis sustingo laukdamas, kada to žvė...
Japonijos mieste Nagasakyje antradienį buvo paminėtos JAV surengto atominio bombardavimo 71-osios metinės, o vietos meras gyrė anksčiau šiais metais įvykusį JAV prezidento Baracko Obamos vizitą Hirošimoje.
Prieš 71 metus, rugpjūčio 9 d., Japonijos Nagasakio miestas buvo sugriautas JAV ant jo numetus atominę bombą. Tačiau dabartinis miesto meras šiltai pasisakė apie kiek anksčiau šiais metais įvykusį JAV prezidento Barako Obamos vizitą Hirošimoje, remdamasi AFP informacija rašo „France24“.
Visame pasaulyje daugėjo smurtinių ir chaotiškų įvykių, ir veikiausiai tai nėra tik sutapimas, savo straipsnyje, kurį skelbia portalas „Foreign Policy“, rašo Davidas A. Bellas.
Stalinas planavo užimti didelę ir reikšmingą Japonijos salą, tačiau šiam jo ketinimui pasipriešino JAV prezidentas Harry S. Trumanas. Kaip gi viskas vyko?
Daugiau kaip 40 proc. amerikiečių pritaria Hirošimos ir Nagasakio atominiam bombardavimui 1945 metų rugpjūčio mėnesį. Tai rodo televizijos kanalo „CBS News“ surengtos apklausos rezultatai.
JAV prezidentas Barackas Obama, vėliau šią savaitę apsilankysiantis Hirošimos mieste, neatsiprašys dėl atominių bombardavimų , kuriuos JAV įvykdė per Antrąjį pasaulinį karą, jo žodžius citavo Japonijos visuomeninis transliuotojas NHK.
70-ųjų atominės bombos sprogimo metinių išvakarėse vienas japonų menininkas ant rekonstruotos Nagasakio katedros sukūrė animacinę projekciją.
Atominis Hirosimos ir Nagasakio miestų bombardavimas kelia siaubą ir pasibjaurėjimą net po 70 metų. Tai paskelbė popiežius Pranciškus, sakydamas sekmadienio pamokslą pro Apaštalų rūmų Vatikane langą.